Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1260
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1260!

No. 225 Łęczycka Zagroda Chłopska w Kwiatkówku

łódzkie
GPS: 52.060051 19.229794

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 225 Łęczycka Zagroda Chłopska w Kwiatkówku

Skansen „Łęczycka Zagroda Chłopska” w Kwiatkówku niedaleko Łęczycy to jeden z trzech elementów projektu pod nazwą „Tum – perła romańskiego szlaku”. Skansen odtwarza warunki życia wsi łęczyckiej z okresu międzywojnia i prezentuje rzadkie budownictwo gliniane. Składa się z glinianej chałupy, zabudowań gospodarskich, wiatraka, kuźni, olejarni oraz mniejszych form takich jak: studnia, kapliczka i ule. Główną atrakcją skansenu jest wiatrak pochodzący z 1820 roku, gdzie w przyszłości mają być prezentowane pokazy mielenia zboża oraz wystawa obrazująca młynarstwo wiatrowe, bardzo popularne na tych terenach. Skansen w swej edukacyjnej roli pomoże każdemu wyobrazić sobie jak wyglądała i funkcjonowała polska wieś przed około stu laty. W otoczeniu skansenu w Tumie można podziwiać 850 letnią romańską archikolegiatę łęczycką pw. NMP i św. Aleksego ufundowaną przez synów Bolesława Krzywoustego oraz drewniany kościół pw. Św. Mikołaja z 1761 roku. Skansen wraz z rekonstrukcją grodziska i pawilonem muzealnym, jest ośrodkiem zamiejscowym Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi.


Miejsca sprzedaży:
> Skansen w Kwiatkówku - Kwiatkówek 26 A

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 225 Łęczycka Zagroda Chłopska w Kwiatkówku
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 225 Łęczycka Zagroda Chłopska w Kwiatkówku
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 225 Łęczycka Zagroda Chłopska w Kwiatkówku
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 225 Łęczycka Zagroda Chłopska w Kwiatkówku

09.06.2023 - dostępny bez problemów
11.09.2022 - dostępny bez problemów
15.08.2022 - dostępny bez problemów
31.07.2022 - dostępny bez problemów
10.07.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Leszek Mikołajczyk gajus21
gajus21
Młyn
Miejsce ukryte pomiędzy polami kukurydzy jest naprawdę klimatyczne i spokojne. Bardzo miła obsługa poinformowała mnie, że w przyszłym roku będzie możliwość zwiedzenia grodu rycerskiego powstającego w miejscu dawnej jego lokalizacji. No i największa atrakcja młyn robi duże wrażenie, szczególnie że w Polsce nie zachowało się ich dużo. Miejsce warte zobaczenia.
 
Radzioactive
225
Skansen stosunkowo mały, ale przedstawiający wszystko co najważniejsze dla okolicznego folkloru. Można wejść do zabytkowego wiatraka, oraz poznać specyfikę dawnego rzemiosła. Zaletą jest także przyjazna obsługa. Znaczek dostępny w kasie skansenu.
 
Karolina Szczygieł
Karolina Szczygieł
Kwiatkówek
Dużo do oglądania i poczytania o nie tak dawnej codzienności wsi łęczyckiej. No i można wejść do dwustuletniego wiatraka! ZT w kasie.
 
Paweł Przybylak
Paweł Przybylak
Super przewodnik
Pan,który nas oprowadził był naprawdę super. Dowiedzieliśmy się sporo ciekawych rzeczy. I do tego dzisiaj (wtorek) zwiedzanie za darmo. UWAGA: Skansen czynny sezonowo.
 
Janusz Trzeciak
Seaman
Przypomniały mi się czasy dzieciństwa
Na trasie wycieczki do Łęczycy i Tumu znajduje się również to miejsce, tym bardziej że leży obok Archikolegiaty i trudno byłoby go nie zauważyć.
Na miejscu zastaniemy wspaniały personel - ludzie z wielką wiedzą i pasją, naprawdę dość rzadko zdarza się tak zaangażowanych ludzi. Odpowiedzą na każde pytanie, pokażą wszystko i przedstawią historię każdego eksponatu.
W tym skansenie zgromadzono różne wyposażenie wsi łęczyckiej, każdy kto za czasów dzieciństwa jeździł na wakacje do Babci na wieś to ma co wspominać. Miejsce jest bardzo kameralne, leży na uboczu i przed wejściem jest parking.
Warto tutaj przyjechać
 
Ewa Wichan
Geminus9
Skansen wsi łęczyckiej.
Sam środek Polski. Sprawny wiatrak, wspaniała atmosfera., nigdzie dotąd nie spotkałam takiej radości z odwiedzin i gorącego zaproszenia przez obsługujących ten obiekt. Rzetelna informacja i cierpliwość do i dla zwiedzających, aż chce się wracać , polecić innym. Dobrze ,że to miejsce jest na mapie ZT.
 
Maria ,Jerzy
MiJ
Bardzo miły pan opowiadający z pasą o obiekcie znaczek dostępny warto obejrzeć .
 
Dominik
ZT 225
Dokładnie to samo miałem napisać. Dodam tylko,że są dostępne w cenie 9 zł, w Muzeum Archeologicznym w Łodzi.
 
PK
Gdzie nabyć znaczek
Znaczek można nabyć w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi. W zimie jest to jedyny punkt sprzedaży - taką informację dostałem właśnie w tym muzeum - 01.02.2018
 
Rafał Mikołajewski
cofnąłem się w czasie!
Piękne miejsce, na uboczu, ledwo znalazłem, pusto, pola dookoła i kilka chat z wiatrakiem...
Znaczek oczywiście jest, przemiła ekipa obsługuje skansen! Warto tam wpaść :)
 
Michal Wyszynski
mietek
Skansen wieś
Znaczek jest na miejscu, bardzo fajny skansen, sporo zgromadzonych przedmiotów, które to przypominały mi dzieciństwo jak jeździłem na wieś do dziadków, obsługa bardzo miła
 
Rafał Łysiuk
budget-lodz
ZT 225
Skansen już otwarty, znaczek jest w sporej ilości i dobrze wyeksponowany - tylko zwiedzać.
 
Zygmunt Pihan
Zygmunt
225
Skansen zamknięty otwarty będzie wiosną, kiedy nie wiadomo nawet ochrona nie wie.
 
Wojtek Jakubowski
Wojtek Jakubowski
Zagroda
Poza sezonem znaczek dostępny w Muzeum w Łodzi.
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Zagroda
Bardzo przyjazna i fachowa obsługa. Pan chętnie opowiada o zgromadzonych eksponatach. Stojąc przy wiatraku mamy ładny widok na Archikolegiatę w Tumie!
 
SGrzyb
Kwiatkówek ZT 225
Przyłączam się do opini Huberta . Byliśmy tam kilkakrotnie .
Pamiętam entuzjazm z jakim obsługa podchodzi do turystów i radość gdy pyta się o ZT . A do tego mają dużą wiedzą historyczną
dotyczącą regionu .  POLECAM .
 
Hubert
Zt 225
Po znaczkowych niepowodzeniach w Uniejowie i Łęczycy docieramy do pobliskiego Kwiatkówka i tu wreszcie dostajemy to czego szukamy, a przy okazji jesteśmy witani jak ktoś wyjątkowy. Skansen mały, ale tutaj potrafi się docenić turystę. Poczuliśmy się tutaj wyjątkowo, nawet pan z ochrony był miły i chętnie rozmawiał. Kilkadziesiąt minut w skansenie to była niezwykła wycieczka w przeszłosć, i dzieciom bardzo się ona podobała.
 
ROBAS
zagroda
cena znaczka 7 zł. przzenosiny na wieś łęczycką przedwojenna
 
Leszek
ZT
WSPANIAŁA OBSŁUGA, WARTO TAM BYĆ.
 
Vigorro
Kwiatkówek; ZT 225
Skansen co prawda niewielki, ale interesujący. Bardzo miła obsługa, zorientowana w temacie ZT. Wg uzyskanych informacji jest szansa by wkrótce pojawił się nowy znaczek w połozonej nieopodal tumskiej kolegiacie. Ponoć proboszcz jest zainteresowany :-)
 
Krzykos
ZT 225
Skansen, rzeczywiście, niewielki. Znaczki w cenie 7 zł, dostępne w pierwszej chacie od wejścia.
 
Tomek6
Ciekawe i interesujące miejsce
Miejsce godne polecenia, warto tu przyjechać, bo skansen jest co prawda mały, ale interesujący, a w przyszłości ma zostać rozbudowany. Szczególnie fajny jest wiatrak do którego można wejść. Panie ciekawie opowiadały ;)  Znaczek dostępny bez problemu.
 
tramp
zagroda zimą
Znaczek w okresie zimowym niedostępny,skansen ma byc otwarty od 5 kwietnia.Niestety zbyt póżno dowiedziałem się,że znaczki w zimie przechowywane sa w Łodzi w muzeum etnograficznym.
 
Marta i Michał
No. 225
Skansen choć niewielki zdecydowanie jest ciekawy i warto go odwiedzić. Gdyby ktoś wybierał się tak jak my szlakiem przez łaki i Bzurę to radzimy uważać, ponieważ nie ma żadnego oznakowania szlaku. Jedyna pamiatka ze skansenu jest znaczek w cenie 7 zł - rewelacja! Wystawiony na pierwszym planie w pomieszczeniu, gdzie kupuje się bilety wstępu. W planach jest dalszy rozwój skansenu, ale już teraz warto go zwiedzić.
UWAGA! Od 4 listopada do wiosny 2014 skansen jest zamknięty dla zwiedzajacych.
 
 
Sławek
dostępność
ZT225 dostępny cena 7 zł.Fajnie zobaczyć to miejsce.Szkod ,że KOLEGIATA (400m od skansenu) jest zaykana.
 
obserwator
cena ZT
cena ZT=7zł