Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 326 Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie

lubuskie
GPS: 51.944420 15.317653

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 326 Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie

Lubuskie Muzeum Wojskowe jest położone w miejscowości Drzonów, około 15 km na zachód od centrum Zielonej Góry, drogą w kierunku Krosna Odrzańskiego. Jest jednym z największych muzeów historyczno-wojskowych w Polsce, udostępniając swoje eksponaty zwiedzającym na terenie ponad 4,5 ha oraz w gmachu Muzeum i pawilonie ekspozycyjnym o powierzchni 600 m2. Budynek Muzeum to dawniejszy pałac rodziny ziemiańskiej Von Schmettow, który ulegał degradacji w okresie powojennym zaś odzyskał swój blask dzięki adaptacji w latach 1978-1985 na potrzeby powstającego muzeum. Zbiory historycznie mają swoją rozpiętość czasową od średniowiecza po teraźniejszość, ze szczególnym naciskiem na okres powojenny. W przestrzeni parkowej wśród wielu pomników przyrody, swoje miejsce znalazło ponad 150 obiektów, na które składają się czołgi, działa samobieżne, transportery opancerzone, armaty, wyrzutnie pocisków przeciwlotniczych, samoloty i śmigłowce. W pawilonie znajdujemy m.in. uzbrojenie lufowe tak lądowe jak i lotnicze, uzbrojenie rakietowe, bomby, amunicję armatnią zaś w budynku broń palną od dawnej po współczesną oraz cały przekrój mundurów i wiele detali uzbrojenia i wyposażenia żołnierza. Do unikatowych obiektów można zaliczyć dwa działa samobieżne SU-152, jedyny istniejący egzemplarz samolotu TS-11 ”Iskra” 200BR, balistyczny pocisk rakietowy R-14 „Scud” ze szkolną głowicą jądrową 9N33 o mocy 100kT czy system przeciwlotniczy 2K11M1 „Krug” wraz z kompletem dwóch rakiet i przekrojem pocisku eksponowanym w pawilonie. Za unikatowy w skali polskiego muzealnictwa można uznać także skansen fortyfikacyjny.


Miejsca sprzedaży:
> Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie, Drzonów 54

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 326 Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 326 Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 326 Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 326 Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 326 Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 326 Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 326 Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie

26.05.2024 - dostępny bez problemów
06.09.2023 - dostępny bez problemów
17.06.2023 - dostępny bez problemów
15.01.2023 - dostępny bez problemów
11.12.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Grzegorz Sumiła
Grzegorz Sumiła
Militaria
Wow, to co lubią pasjonaci militariów. Ekspozycja broni ręcznej, mundurów i dokumentów w budynku muzeum oraz ekspozycja plenerowa sprzętu ciężkiego m.in. czołgi, samoloty, wyposażenie pokładowe okrętów oraz wszelakiego rodzaju armaty polowe.
 
Wojciech Dera
Wojtek z Poznania
dostęny
Muzeum czynne, dostępny bez problemów
 
Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie
Bardzo fajne Muzeum ze sprzętem wojskowym. Dużo dział i samolotów. Miła obsługa.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek dostępny bez problemu w kasie muzeum.
Muzeum ładne, ale największe wrażenie robi ekspozycja na zewnątrz.
Samoloty, helikoptery, czołgi, wozy pancerne, armaty przeciwpancerne i wiele wiele innych. Naprawdę jest co oglądać.
Przed pandemią można było usiąść w kokpicie samolotu.
 
Radosław Gwóźdź
Gwozdzik
ZT
Miejsce warte obejrzenia , ciekawe eksponaty , mi najbardziej spodobaly się samoloty . Znaczek bez problemu do nabycia w kasie .
 
Radosław Gwóźdź
Gwozdzik
ZT
Jak aktualnie z dostepnoscia znaczka ?
 
Admin ZT
Admin ZT
Re: ZT
Proszę nie pytać o dostępność znaczków, bo my nie mamy w to wglądu. Najlepiej skontaktować się z konkretnym miejscem i tam powinni mieć wiedzę czy mają znaczków 50, 10 czy 2
 
Katarzyna Weber
Katarzyna Weber
Muzeum Wojskowe
Eksponaty w muzeum robią spore wrażenie. Zwłaszcza na dzieciach :) Warto przyjechać. Jest podjazd dla wózków więc można śmiało obejrzeć wystawy w budynku Muzeum.
 
Michał Barański
Michał Barański
ZT
znaczek w cenie 8 zł dostępny w kasie muzeum
 
Samanta
ZT
Bardzo ciekawe muzeum, miła obsługa. Znaczek kupiłam ostatni, pozostał pusty stojaczek, ale pozostaje szansa na zamówienie nowych znaczków.
 
Kuba s.
Drzonów
Nie wiem, czy trafilibyśmyw to miejsce, gdyby nie znacek turystyczny...
I byłaby wielka szkoda, bo miejsce bardzo ciekawe. A wystawa na zewnątrz robi ogromne wrazenie.
Znaczek dostępny bez problemu, cena 7 zł.
 
-Maciej-
Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie
Muzeum jak i eksponaty bardzo ciekawe, niestety przez padający deszcz pozostał niedosyt podczas zwiedzania zewnętrzej części wystawy. Nie pozostaje nic innego jak odwiedzić muzeum wraz ze słoneczkiem.
Znaczek dobrze wyeksponowany, cena 7 zł. Jednak gdy okazało się, iż kupowałem przedostatni to pani kasjerka uświadomiła sobie, że trzeba poinformować kierownika, że znaczki sie kończą.
 
Hubert
przedostatni znaczek
To nasz ostatni punkt w ramach wyprawy na I Lubuskie Spotkanie Kolekcjonerów ZT. Muzeum bardzo bogate, choć pogoda nas nie rozpieszczała podczas zwiedzania części zewnętrznej. Okazało się, że kupujemy przedostatni znaczek.
 
Grzegorz
Muzeum
Muzeum bardzo ciekawe, niestety część eksponatów na zewnątrz mocno zaniedbane. Znaczek dostępny  bez problemu w standardowej cenie 7 zł.
 
Agata
ZT 326
Dostępny bez problemu w kasie muzeum, widoczny, cena – 7 zł. Samo muzeum godne polecenia, mnóstwo eksponatów wewnątrz i na zewnątrz. 
 
Marta i Michał
No. 326
Muzeum mieliśmy okazję zwiedzić w majówkę, ale znaczek nie był jeszcze wedy dostępny. Nadrobiliśmy braki w drodze na spotkanie Znaczkomaniaków na Łużycach. Ogromna placówka, z masa ciekawych i unikatowych eksponatów - zdecydowanie miejsce warte odwiedzenia. Znaczki wyeksponowane w gablotkach, świetnie widoczne i to w cenie 7 zł. Goraco polecamy!