Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1304
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1304!

No. 1020 Manufaktura w Łodzi

GPS: 51.779451 19.446145

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1020 Manufaktura w Łodzi

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych punktów, który stał się wizytówką Łodzi jest Manufaktura. Kiedyś była to fabryka włókiennicza przetwórstwa bawełny, której właścicielem był najbogatszy żydowski fabrykant Łodzi, Izrael Poznański. Obiekt pełni obecnie funkcje centrum rozrywki, kultury, sztuki i handlu. Można tu znaleźć szereg atrakcji, z których chętnie korzystają mieszkańcy i turyści. Ten wyjątkowy kompleks jest obowiązkowym punktem na liście miejsc, które trzeba odwiedzić będąc w Łodzi. Manufaktura oferuje atrakcje dla osób w każdym wieku, dlatego to jedno z popularnych miejsc spotkań dla całej rodziny. W kompleksie coś dla siebie znajdą także miłośnicy dobrej kuchni oraz fani rozrywki. A wszystko to w otoczeniu imponującej architektury przemysłowej, która na terenie całego kompleksu przeplata się z najróżniejszymi przejawami nowoczesności.


Miejsca sprzedaży:
> Łódzka Informacja Turystyczna, ul. Piotrkowska 28 lok. 2U, Łódź (web)


08.07.2024 - dostępny bez problemów
16.06.2024 - dostępny bez problemów
30.05.2024 - dostępny bez problemów
30.05.2024 - dostępny bez problemów
15.02.2024 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Marta Barszcz
Misio z Barszczem
1020
Dostępne bez problemu. Cena 10zł. Ciekawy opis obiektu do słuchania.
 
MMMT.family ze Szczecina
MMMT.family ze Szczecina
ZT
Powrót po wielu latach spowodował miłe zaskoczenie i zachwyt tak pięknie zagospodarowaną przestrzenią.
 
Radzioactive
1020
Miejsce, które słusznie doczekało się w końcu swojego znaczka. Bywałem tu już wielokrotnie, i choć jest to dziś po prostu pasaż handlowy, to duch historii wydaje się w tutejszym powietrzu obecny - zresztą tak samo jak w pobliskim Pałacu Izraela Poznańskiego, stanowiącym siedzibę miejskiego muzeum. Znaczek z bramą manufaktury dostępny wraz z innymi w punkcie informacji turystycznej przy ul. Piotrkowskiej.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Manufaktura
Łódzką Manufakturę widziałem już dziesiątki razy ale do tej pory pięknie zrewitalizowane, ceglane budynki niezmiennie zachwycają. Niby to centrum handlowe czyli sklepy i knajpy ale jest też coś dla turysty. Niewielkie ale ciekawe Muzeum Fabryki z tarasem widokowym na dachu budynku, Muzeum Sztuki i pałac Poznańskiego z Muzeum Miasta Łodzi tuż obok. W sezonie można pożyczyć w IT audioprzewodnik, który prowadzi między zabytkowymi budynkami opowiadając historię fabryki. Na pewno miejsce warte odwiedzenia i warte swojego znaczka. A jeżeli ktoś nigdy nie widział to pozycja obowiązkowa przy wizycie w Łodzi.
 
Skała
Manufaktura
To dzięki temu znaczkowi Turystycznemu przyjechałem do Łodzi poraz drugi w moim życiu, w 2019 roku nie zamierzamłem szukać dawnej fabryki o obecnej nazwie Manufaktura!tym razem postanowiłem zwiedzić muzeum ale do realizacji celu nie doszło!ponieważ informacje jaka była napisana na drzwiach muzeum nieczynne a na windzie nieczynna! Pani z naprzeciwka Cinema City też nie znała poowodu.Stwierdziłem że mam pecha trudno! A więc ruszyłem na poszukiwanie drugiego Muzeum Sztuki miałem 3 godziny jeszcze czasu do zagospodarowania,wcale nie tak prosto ale odnalazłem.Trzy piętrowy budynek po fabryczny, miały być 3 wystawy i każda biletowana wybrałem stałą 8 PLN Awangarda XX i XXI wieku nie przepadam za taką sztuką! Ku mojemu zadowoleniu z Siebie nie wstąpiłe do żadnego z podobno 300 sklepów i innych przybytków jakie na terenie się znajdują. Znaczek za 8 zł dostępny czyli normalnie, jak wszędzie.
 
at
Re: Re: Re: Re: Re: Manufaktura
w Muzeum w Oporowie, zrobiłem wywiad ile znaczków dziennie i miesięcznie im idzie, i ile zamówień zrobili stąd to wiem
 
at
Re: Re: Re: Manufaktura
oj tam, oj tam...
w lipcu nabyłem w Oporowie za 7zł a nie była ich to pierwsza dostawa
a prezes obiecywał obniżkę...
 
Marcin
Re: Re: Re: Re: Manufaktura
Nie wiem gdzie o tym słyszałeś, ale może warto zmienić leki i aptekę na wszelki wypadek.
 
Rafał z Łodzi
Re: Re: Re: Manufaktura
Marcin, dlaczego od razu hejterem kogoś nazywasz? Zbieram od wielu lat znaczki i najczęściej są po 7zł. To chyba minimum w Polsce, choć w Czechach są rzeczywiście taniej ale tam nikt nie chce na nich zarabiać w ten sposób. Jak znajduję znaczki droższe niż 7 zł (np. Muzeum Komputerów w Katowicach, gdzie kupiłem go za 10zł!) zwracam uwagę Sprzedającemu...
 
Marcin
Manufaktura
Obejrzałem z zewnątrz bo nie miałem czasu na wbijanie do środka. Myślałem, że jest to coś innego, ale trzeba przyznać że budynki są pięknie rewitalizowane, a jak powiedział mi ktoś w IT w środku są nawet muzea. Znaczek w standardowej cenie 8 zł w IT na Piotrkowskiej.
 
at
Re: Manufaktura
w standardowej powiadasz...
gdzie indziej są po 7 zł, a po osiągnięciu 1000 zt w PL cena miała zmaleć, u pepiczków wychodzi ok 5 zeta
 
Marcin
Re: Re: Manufaktura
Widać, że albo nie zbierasz znaczków i jesteś hejterem, albo dawno żadnego nie kupiłeś. Zdecydowana większość miejsc, nawet w okolicach Łodzi sprzedaje znaczki po 8 zł. Cena ta obowiązuje jakoś od początku roku i jeśli ktoś sprzedaje taniej to widocznie ma jeszcze stare zapasy, albo takie widzimisię. A cena znaczka w Czechach 5 zł wynosiła też jakiś czas temu bo aktualnie w przeliczeniu na złotówki osiąga przeciętnie 6,7 zł.