Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1271
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1271!

No. 989 Miejska Trasa Turystyczna - Złoty Stok

GPS: 50.444445 16.875917

Trasy turystyczne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 989 Miejska Trasa Turystyczna - Złoty Stok

Miejska Trasa Turystyczna Złoty Stok to ekscytująca podróż w czasie do miejsc, które tworzyły historię Złotego Stoku i regionu. Złoty Stok jest miastem z bardzo bogatą historią górniczo - hutniczą. Wokół terenów bogatych w złoto szybko zaczęła tworzyć się osada. Zwiedzając Miejską Trasę Turystyczną turysta poznaje historię urokliwego górniczego miasteczka, którego układ architektoniczny jest niezmienny od XVI wieku. Można zobaczyć budynek dawnej mennicy książęcej i przepiękne zabytki natury sakralnej. Turysta może doznać chwili zadumy na jednym z najstarszych cmentarzy w Polsce, na którym znajduje się monumentalny grobowiec - Mauzoleum rodziny Guttler. Zabytkowe kamienice i kręte uliczki skrywają niejedną tajemnicę. A wszystko to można zwiedzić z przewodnikiem ekologicznym automobilem, repliką Forda Buicka z początku XX wieku. Retro City Tour zaprasza do Złotego Stoku.


Miejsca sprzedaży:
> Informacja Turystyczna ul. Rynek 21, Złoty Stok (web)


08.11.2023 - dostępny bez problemów
07.10.2023 - dostępny bez problemów
02.09.2023 - dostępny bez problemów
16.07.2023 - dostępny bez problemów
22.06.2023 - dostępny bez problemów





Dodać komentarz



*) pola obowiązkowe

Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
Złoty Stok
Dlaczego Złoty Stok, bo to nasze ulubione miasteczko na Dolnym Śląsku, tu często wracamy tu tak naprawdę zaczęła się nasza przygoda z znaczkiem turystycznym. Mamy tu też ulubiona Informacje Turystyczna z Maxi znaczkiem i lubimy, choć na chwile wpaść i sobie pogadać.
 
Janusz Trzeciak
Seaman
Miasto się rozwija
Wreszcie tutaj jesteśmy i w ciągu dwóch dni zaliczamy wszystkie znaczkowe miejsca oraz miejscowe atrakcje turystyczne, włącznie z Podziemnym spływem łodzią. Zabawa jest przednia, miejsca bardzo ciekawe i atrakcyjne. Przewodnicy bardzo ciekawie opowiadają historię kopalni i wydobycia.
Naprawdę warto się tutaj wybrać.
Wszystkie Znaczki są dostępne - po jednym w Kopalni Złota i Osadzie Górniczej, oraz cztery pozostałe w Informacji Turystycznej na Rynku.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 989
Przez ostatnie kilka lat przy bytności na Dolnym Śląsku to jakoś wszystkie drogi prowadza nas do Złotego Stoku i tym razem tak było. Miejska Trasa Turystyczna Złoty Stok to strzał w dziesiątkę a wydanie przy tej okazji Znaczka Turystycznego oraz możliwość zwiedzenia miasta repliką Forda Buicka z początku XX wieku to już SUPER. Dzięki naszej przewodniczce i kierowcy zarazem pojazdu zobaczyliśmy miasto, jakiego jeszcze nie znaliśmy. Miasta z bogatą historią i miasta przyjaznego turystyce. Ta jazda spowodowała, że pewnie tu jeszcze zawitamy przy następnej bytności na Dolnym Śląsku. DZIĘKUJEMY
 
Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
No. 989 Miejska Trasa Turystyczna – Złoty Stok
Kolejny znaczek w Złotym Stoku zdobyty. Objazd trasy z sympatycznym i dowcipnym przewodnikiem. Polecamy każdemu i dziękujemy za humorystyczną przejażdżkę.
 
Danuta Świątek
Dana
Trasa miejska
Znaczek dostępny w It. Tym razem byłam obsłużona przez Czecha. Oczywiście rozumieliśmy się doskonale! Samochód do jazdy po mieście _ PIĘKNY!!!
 
Roman Binder
borsuk
Złoty Stok
Miejsce sprzedaży znaczka z prawdziwego zdarzenia.
Znaczki pięknie wyeksponowane i do tego bardzo miła obsługa. No wiadomo to nasza polska stolica znaczka turystycznego dlatego jest tak przyjazna kolekcjonerom znaczków i nie tylko.