Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 499 Mikołajki – Miejsce kultu św. Mikołaja

warmińsko-mazurskie
GPS: 53.801218 21.576547

Miejsca kultu

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 499 Mikołajki – Miejsce kultu św. Mikołaja

Mikołajki położone są na terenie jeziorzystym, między dwoma jeziorami: Tałty i Mikołajskim. Po sekularyzacji Prus krzyżackich katolicka ludność Mikołajek, zgodnie z zasadą, czyja władza tego religia, przymuszona została do przejścia na protestantyzm. Po II wojnie światowej ludność protestancka zaczęła wyjeżdżać do Niemiec, a na to miejsce zaczęła przyjeżdżać ludność z terenów Polski, Białorusi i Litwy. W związku z tą sytuacją nastąpiła konieczność budowy kościoła katolickiego, którą rozpoczęto 13 maja 1998 roku, kiedy Proboszczem parafii został ks. Andrzej Bryg. Poświęcenie kościoła nastąpiło w październiku 2008 roku. Od kilku lat, zawsze w czasie wakacyjnym, można korzystać z wieży widokowej przy kościele św. Mikołaja w Mikołajkach. Rozciąga się z wieży piękny widok na panoramę okolicznych jezior oraz na panoramę Mikołajek i okolic.


Miejsca sprzedaży:
> Parafia św. Mikołaja w Mikołajkach; ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 1; tel. kontaktowy: 502 611 843 - ks. Marek Święch

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 499 Mikołajki – Miejsce kultu św. Mikołaja
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 499 Mikołajki – Miejsce kultu św. Mikołaja
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 499 Mikołajki – Miejsce kultu św. Mikołaja
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 499 Mikołajki – Miejsce kultu św. Mikołaja
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 499 Mikołajki – Miejsce kultu św. Mikołaja
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 499 Mikołajki – Miejsce kultu św. Mikołaja

03.08.2023 - dostępny bez problemów
19.07.2023 - dostępny bez problemów
19.07.2023 - dostępny bez problemów
08.07.2023 - dostępny bez problemów
12.08.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Marta Barszcz
Misio z Barszczem
Wizyta
Znaczek dostępny w punkcie zakupu biletów na wieżę widokową, za 8zł. Na wieży widokowej wielki plus za kolorowe zdjęcia przedstawiające to, co widzimy przez okno.
 
Piotr Pogan
Piotrek
ZT 499
Dostępny przy wejściu na wieżę widokową w godzinach otwarcia.
 
Grzegorz Sumiła
Grzegorz Sumiła
Wieża
Znaczek można dostać w godzinach zwiedzania wieży tj. 10-14, 16-18 w okresie wakacyjnym. Niemniej jednak warto przed przybyciem telefonicznie sprawdzić czy w danym terminie będzie można zwiedzić wieżę i zakupić znaczek, czy jednak umówić się na wizytę z proboszczem.
 
Grzegorz Żeligowski
Grzegorz Żeligowski
499
Proboszcz się zmienił, ale nr telefonu nie zmieniony. Miałem przyjemność chwilę porozmawiać z księdzem, nabyć ZT i obejrzeć wnętrze. Miałem też zaproszenie do wejścia na wieżę, ale moje nogi nie pozwalają na takie wybryki. Cena 7 zł.
 
Grzegorz Żeligowski
Grzegorz Żeligowski
499
Proboszcz się zmienił, ale nr telefonu nie zmieniony. Miałem przyjemność chwilę porozmawiać z księdzem, nabyć ZT i obejrzeć wnętrze. Miałem też zaproszenie do wejścia na wieżę, ale moje nogi nie pozwalają na takie wybryki. Cena 7 zł.
 
Rafał T
Rafał 82
ZT
Znaczek dostępny bez problemu. Można go zakupić przy wejściu na wieżę. Wejście na wieżę jest po lewej stronie od wejścia głównego.
 
Danuta Świątek
Dana
Mikołajki
W Mikołajkach trzeba się umówić z księdzem na odbiór znaczka, ale ksiądz bardzo życzliwy, dający pieczątkę i sprzedający znaczek!
 
Marek Tyczyński
TIKSON
W Mikołajkach
Znaczek widoczny w gablotce przy wejściu do kościoła,sam kościół dość ciekawy. Niestety za znaczkiem trzeba trochę poczekać bo jest do kupienia u księdza(jeśli jest na miejscu) w biurze w cenie 8zł, połączenia telefoniczne wykonane 5 razy nie przyniosły rezultatu.
 
Zbigniew Romankiewicz
Zbigniew
W Mikołajkach
Księże Andrzeju, bardzo dziękujemy za wprowadzenie znaczka i życzymy oczekowanych owoców pracy duszpasterskiej w nowym miejscu.
Zespół ZT
 
proboszcz
Re: W Mikołajkach
Witam! Niestety nie jestem już proboszczem tej parafii i dlatego trzeba się zwracać o znaczek do nowego Proboszcza ks. Marka Święcha. Pozdrawiam ks. Andrzej Bryg, były proboszcz
 
Marlena i Jacek Treichel
Marlena i Jacek z Pokrzywna
Mikołajki
W miniony czwartek, 30 czerwca br., odwiedziliśmy po długiej podróży Mikołajki. Informacja o ZT wyeksponowana w dwóch miejscach. Niemniej jednak wszystkie drzwi zamknięte, a podany na stronie numer do księdza, pomimo kilku prób kontaktu, bez odzewu. Sądziliśmy, że może na czas urlopu Znaczek trafił do Informacji Turystycznej. W Informacji brak jakiejkolwiek informacji i wiedzy o ZT. Co do księdza, dzień wcześniej poinformował IT, że w tym roku jedna z atrakcji Mikołajek, czyli wieża widokowa kościoła będzie niedostępna. Dziwne zachowanie.
 
Grzegorz
kościół
Wieża kościoła wyróżnia się na w panoramie miasta, z jeziora jest widoczna już z daleka. Niestety w tym roku nieczynny jest punkt widokowy na wieży. Kościół chociaż nowiutki jest dość ciekawy. Znaczek kupiony u bardzo miłego księdza bez problemu mimo, że kancelaria poza godzinami otwarcia.
 
Krzysztof Bisek
drakul
#499
Fajne miejsce i sympatyczna rozmowa z księdzem Proboszczem :) Znaczek dostępny. Znaczek dostaliśmy w prezencie, jak się okazało Proboszcz to prawie nasz krajan ;) Bardzo miły gest, za co serdecznie dziękujemy. Ekspozycja znaczka idealna.
 
Samanta
ZT
Faktycznie Proboszcz tutejszej parafii to super człowiek, zaangażowany bardzo w ideę znaczka turystycznego. Fajnie się z kimś takim rozmawia. A znaczek dostałam w prezencie.
 
Sławek
ZT 499
Zachęcam do przyjazdu.Spotkanie z księdzem Andrzejem(człowiekiem sympatycznym i miłym)to sama przyjemność.Ksiądz.który doskonale rozumie idee Znaczków Turystycznych.Zachęcanie do kupna znaczka -idealne.Ulotki ,znaczek w gablotach.