Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 348 Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie

GPS: 52.275492 16.867486

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 348 Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie

Muzeum Pracownia-Literacka Arkadego Fiedlera powstało za życia pisarza-podróżnika Arkadego Fiedlera, w 1974 roku. Stworzenie muzeum było odpowiedzią na prośbę czytelników, którzy licznie przyjeżdżali do domu pisarza, żeby się z nim spotkać i zobaczyć pamiątki przywiezione z dalekich podróży. W 1973 roku podjęto prace przystosowujące dom Fiedlerów do udostępnienia pomieszczeń zwiedzającym. Obecnie goście mogą zwiedzać nie tylko dom pisarza podróżnika, w którym zgromadzone są autentyczne pamiątki z różnych zakątków świata, ale również Tajemniczy Świat Indian, Piramidę, Galerię fotograficzną oraz Ogród Kultur i Tolerancji, w którym znajdują się figury, w większości w skali 1:1, m.in. z Wyspy Wielkanocnej, obu Ameryk, Azji, Afryki i innych zakątków świata. Można wejść na pokład statku Krzysztofa Kolumba „Santa Marii”, repliki w skali 1:1, a także zobaczyć angielski samolot „Hawker Hurricane MK I”, który w rękach polskich lotników był bardzo skuteczną bronią w Bitwie o Anglię w 1940 roku. Do końca 2000 roku placówkę odwiedziło ponad milion gości z Polski i zagranicy.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum - Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera, ul. Słowackiego 1, Puszczykowo

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 348 Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 348 Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 348 Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 348 Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 348 Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 348 Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie

02.03.2024 - dostępny bez problemów
03.12.2023 - dostępny bez problemów
03.12.2023 - dostępny bez problemów
30.09.2023 - znaczek zbyt drogi
19.08.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Artur Łuczak
Kolejorz
Śladami Arkadiusza Fidler
Nic dodać nic ująć warto tu przyjechać,byłem z cztero letnią wnuczką nie chciała opuścić tego miejsca.Polecam
 
Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
No. 348 Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie
Rewelacyjne miejsce. Mnóstwo eksponatów z całego świata. Muzeum urządzone wyśmienicie i jest jednym z tych miejsc które naprawdę warto odwiedzić będąc w tamtych okolicach. Mimo deszczowej pogody jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu w Muzeum. Znaczek zakupiony ale po wcześniejszym wpisie może się wydawać, że jako ostatni trafił w nasze ręce.
 
Zygmunt Gonczarek
Zygmunt
ZT348
Zapowiadała się ciężka wizyta w muzeum z 5 letnim dzieckiem a tu ogromne zaskoczenie. Moc kolorów, posągi, totemy, sympatyczny pies i babcia pirania w akwarium. Jechaliśmy "zdobyć" ZT a wyszła wspaniała zabawa i moc atrakcji dla tych młodszych i dla starszych.
 
Alicja Dwornik
Alicja Dwornik
Alicja Dwornik
Tyle ciekawych miejsc i historii zgromadzonych na tak małej przestrzeni, w jednej chwili jesteś na wyspach, a za moment niczym Kolumb stoisz na pokładzie Santa Mari i zastanawiasz się co Cię czeka w piramidzie?
 
prabut
Muzeum
Fantastyczne miejsce, pięknie położone, w niezwykle urokliwym Puszczykowie. Klimatyczna willa, która pomieściła w swych progach cały świat. Do tego świetnie zagospodarowany ogród z równie ciekawymi eksponatami, w tym z kopią w skali 1:1 okrętu Santa Maria. Ach i przyprawiająca o dreszczyk ekspozycja "Tajemniczy świat Indian"! Dzieci były zachwycone, dorośli też :) Nie można też nie wspomnieć o niezwykle miłej, wręcz rodzinnej atmosferze tego miejsca. Polecamy! Tu zaczęła się nasza przygoda ze znaczkami :)
 
Radzioactive
ZT
Bardzo ciekawe miejsce, z dużą ilością unikatowych eksponatów. Z pewnością warto tu zajrzeć, siłą muzeum jest jego rodzinna, przyjazna atmosfera. To tu zdobyłem swój pierwszy ZT i złapałem znaczkowego bakcyla :)
 
Paweł Kwiatkowski
Paweł "Kwiatek" Kwiatkowski
348 - Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie
Spotkałem autora kilku rzeźb i wnuka podróżnika. Znaczek w cenie 8 zł
 
Edward Makowski
Edward Makowski
Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie.
To już któryś raz byłem w muzeum Arkadego w Puszczykowie. Ale tym razem w celu nabycia znaczka. Obsługa bardzo miła. Postanowiłem, że jeszcze raz wybiorę się do muzeum by w spokoju pooglądać nowe eksponaty. Polecam, bardzo ciekawe miejsce.
 
Jakub Brzózka
Jakub Brzózka
348 Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie
Piękne miejsce!! Zapiera dech w piersiach :) zabraliśmy chyba ostatni znaczek :( cena 7 zł polecam te miejsce!
 
Paweł Przybylak
Paweł Przybylak
ZT
W Muzeum byłem kilka razy. Dzisiaj dotarłem specjalnie po znaczek. Udało mi się porozmawiać z wnukiem Arkadego Fiedlera, który zrobił zdjęcie zdobytych przeze mnie w dniu dzisiejszym znaczków.Podobno umieści je na stronie Muzeum. Było ich dziesięć. Wszystkie z Poznania (oprócz Muzeum Instrumentów Muzycznych - zamknięte z powodu remontu), Rogalin, Puszczykowo oraz okolicznościowy - rocznica chrztu Polski. Dalej pojechałem jeszcze do miejscowości Jeziory, gdzie zdobyłem znaczek Wielkopolskiego Parku Narodowego.
 
Marlena i Jacek Treichel
Marlena i Jacek z Pokrzywna
Puszczykowo
Miejsce oddające klimat książek Arkadego Fiedlera. Miłym akcentem był fakt, iż bilety oraz ZT sprzedawał nam najmłodszy wnuk pisarza. Znaczek w cenie 7 zł doskonale wyeksponowany.
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Arkady Fiedler
Wspaniałe miejsce. Ma swój klimat. Mnóstwo pamiątek przywiezionych z wypraw, galeria zdjęć, piramida, Budda, Santa Maria w skali 1:1, ogród pełen rzeźb. Na miejscu również mała kawiarenka, gdzie nie tylko kawa i ciastka. Polecam zupę kokosowo-imbirową z prażonymi ziarnami słonecznika! A jak już zrobimy nasze mniam mniam to w ogrodzie idziemy zobaczyć naturalnej wysokości dziam dziama! Serio!
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Muzeum
Bardzo ciekawe muzeum dla małych i dużych. Chociaż to już moja trzecia wizyta aawsze znajdzie się coś ciekawego. Znaczek dostępny, cena 7 zł.
 
ROBAS
FIEDLER
znaczek w cenie 7zl. wspaniałe miejsce. bardzo miła obsługa zarówno w kasie jak i i kawiarence obok na terenie muzeum
 
Samanta
ZT
Muzeum bardzo ciekawe. Znaczek dobrze widoczny w cenie standardowej.
 
tomi
ZT 348
Interesujące i ciekawe muzeum. Gorąco polecam.
 
Artur
Pobyt w znaczkowym miejscu
Bardzo ciekawe miejsce. Polecamy!
 
Leszek
PUSZCZYKOWO
BARDZO CIEKAWE MUZEUM, WARTO TU WSTĄPIĆ, BARDZO MIŁA OBSŁUGA.
 
Marta i Michał
No.348
Żar się leje z nieba, a nas nasze dwa kółka zaprowadziły do Puszczykowa - Miasta ogrodu. Nie dosyć, że położone w otulinie parku narodowego, jest unikatem pod względem architektonicznym, a co najważniejsze zdobywamy znaczek z przepięknego Muzeum Arkadego Fiedlera. Dla podróżników to miejsce to przystanek, który koniecznie muszą zrobić w drodze.
Znaczek dostępny w Muzeum w cenie 7 zł, bardzo ładnie wystawiony. Dostępne są też ulotki informacyjne o Znaczkach.
Polecamy!