Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 535 Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku

warmińsko-mazurskie
GPS: 53.590480 20.285552

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 535 Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku

Muzeum założone zostało jako ekspozycja architektury ludowej z terenów Prus, na obrzeżach ogrodu zoologicznego w Królewcu. W 1937 podjęto decyzję o przeniesieniu ekspozycji do Olsztynka. Przenosiny trwały w latach 1938–1942. Po II wojnie światowej opiekę nad zgromadzonymi w Olsztynku budynkami sprawował Wojewódzki Konserwator Zabytków w Olsztynie. Pod koniec lat 50. XX wieku dr Franciszek Klonowski rozpoczął uzupełniać kolekcję o nowe obiekty architektury wiejskiej. W 1 września 1961 utworzono Park Etnograficzny, funkcjonujący jako Oddział Muzeum Mazurskiego w Olsztynie. W 1969 roku skansen zaczął funkcjonować jako samodzielna i autonomiczna jednostka pod nazwą „Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku”. Obecnie skansen w Olsztynku zajmuje około 100 ha, znajduje się tu 68 obiektów architektonicznych.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku, ul. Leśna 23, Olsztynek

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 535 Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 535 Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 535 Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 535 Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 535 Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 535 Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 535 Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 535 Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku

09.05.2024 - znaczek niedostępny
24.09.2023 - dostępny bez problemów
31.08.2023 - dostępny bez problemów
15.08.2023 - dostępny bez problemów
26.07.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Ireneusz Kraków
Ireneusz Kraków
ZT 535
Muzeum bardzo ciekawe i warto go odwiedzić.
Znaczek 9 zł.
 
Sir_Jack
Skansen
Na Leśnej znaczka nie było i Pani ze sklepiku z pamiątkami nie przypomina sobie, żeby kiedykolwiek był. Do Rynku niestety nie zdążyliśmy dotrzeć.
 
Jacek Chowaniec
Sir_Jack
Re: Skansen
Po roku dotarliśmy do Muzeum Budownictwa Ludowego, Salon Wystawowy, Dom Mrongowiusza w centrum Olsztynka. Znaczek dostępny bez problemu.
 
Jagoda Antkowiak
Jagoda Antkowiak
ZT 535
Pani z kasy odesłania nas do sklepiku z pamiątkami A w sklepiku pani powiedziała że w tym roku w ogóle nie dostali znaczków. Zapytaliśmy biletera czy może u niego są dostępne znaczki to powiedział że u nich nigdy czegoś takiego nie było.
Ogólnie sam skansen mi się nie podobał byłam w ciekawszych i ładniejszych
 
Agnieszka i Wojciech PĘPEK
Wojt787
ZT 535
Na pierwszy żut oka ma się wrażenie ze skansen jest jak wiele innych jednak nic mylnego. Inne budownictwo inna kultura inne obyczaje...Warto.
 
Sławomir Rzepecki
Sławomir Rzepecki
ZT 535
Znaczek i pieczątką dostępne w kasie muzeum. Kasa co prawda była zamknięta ale pani z naprzeciwka otworzyła i sprzedała. Cena 7,50.
 
Danuta Świątek
Dana
Skansen
Skansen bardzo ładny, ale ZT nie ma. Będzie w sezonie. Pomyślałam, że skończyły się i szkoda im zamrażać gotówki na zimę. A tu przeczytałam, że ZT nie było od dawna! Może jednak na sezon zakupią... przecież 50 szt to nie jest duży wydatek dla takiego obiektu - z myślą, że zwróci się z nawiązką...
 
Jacek Pawłowski
Dropsik
zt 535
Niestety znaczka nie było,a pani kasjerka powiedziała,że niema i nie wiadomo kiedy będzie bo to nie od niej zależy.Oczywiście Skansen godny polecenia.
 
Marek Tyczyński
TIKSON
W Skansenie
Znaczka brak pani w kasie twierdzi że się już skończyły,a nowe nie wiadomo kiedy będą może na przyszły rok bo teraz sezon się powoli kończy, szkoda bo skansen choć niewielki warty jest zwiedzenia.
 
Katarzyna i Jacek
ZT w Olsztynku
ZT dostępny w kasie muzeum przy Rynku w Olsztynku. W samym skansenie znaczka nie było.
 
Darek
Znaczek
Znaczek dostępny w obu kasach.
 
Krzykos
ZT 535
Znaczek dostępny w salonie wystawowym w rynku, stojak widoczny, cena 6,50 zł. W ramach biletu można jeszcze zobaczyć Dom Mrongowiusza. Polecam odwiedzenie Parku Etnograficznego, czyli głównego motywu znaczka. Jest co oglądać, nam najbardziej zapadł w pamięci kościółek.
 
Samanta
znaczek
Znaczek jest dostępny dokładnie tam, gdzie powinien być, czyli w Muzeum Budownictwa w Rynku. Ładnie wyeksponowany, tak że nie trzeba go szukać. Źle jest natomiast zaznaczony na mapce, bo wparku etnograficznym, a nie w muzeum. 
 
Sławek Wąchała
dostępność znaczka
znaczek dostępny tylko w pawilonie wystwowym w Olsztynku na rynku, w starym kościele( 6,50), w samym skansenie brak i informacja mało użyteczna na ten temat
 
Grzegorz
skansen
Skansen zimą w zasadzie nieczynny. Bramy skansenu otwarte od 10 do 15, można łazić i oglądać do woli ale tylko z zewnątrz. Wszystkie obiekty włącznie z kasą i sklepikiem z pamiątkami są zamknięte. Miałem nadzieję, że znaczki będą w oddziale muzeum przy rynku, ale tam nawet nie wiedzą co to jest.