Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 423 Muzeum Ceramiki w Bolesławcu - Ceramika

GPS: 51.263639 15.567172

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 423 Muzeum Ceramiki w Bolesławcu - Ceramika

Muzeum Ceramiki w Bolesławcu powstało początkowo jako Muzeum Miejskie. Od samego początku istnienia zbiory muzealne eksponowane były w budynku przy ul. Mickiewicza, połączonym z XV-wieczną basztą miejską, która działała do czasu II wojny światowej. Początkowo muzeum nie dysponowało własnymi zbiorami i bazowało głównie na eksponatach wypożyczonych z ówczesnego Muzeum Śląskiego we Wrocławiu. Z biegiem lat jednak placówka wzbogaciła się o własne nabytki pochodzące z przekazów muzeów dolnośląskich: Chojnowa, Kamiennej Góry, Wałbrzycha, Ziębic oraz z zakupów antykwarycznych i darów. Od 1991 roku rozdzielono część zbiorów i obecnie w budynku mieści się Dział Ceramiki prezentujący i eksponujący bolesławiecką ceramikę do 1945 roku, ukazując m.in. techniki jej wytwarzania. Ekspozycja bolesławieckiej ceramiki po 1945 roku prezentuje natomiast ceramikę produkowaną przez Zakłady Ceramiczne „Bolesławiec” oraz Spółdzielnię „Ceramika Artystyczna”. Autorami prezentowanych wyrobów było wielu wybitnych projektantów.

UWAGA: Muzeum nieczynne z powodu przekształceń i zmiany siedziby. Znaczki turystyczne dostępne w innych punktach sprzedaży. 


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Ceramiki w Bolesławcu – Dział Ceramiki, ul. Mickiewicza 13, Bolesławiec
> Muzeum Ceramiki w Bolesławcu – Dział Historii Miasta, ul. Kutuzowa 14, Bolesławiec
> Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki, Pl. M. J. Piłsudskiego 1c, Bolesławiec
> Punkt Informacji Turystycznej, ul. Rynek 19/21, Bolesławiec

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 423 Muzeum Ceramiki w Bolesławcu - Ceramika
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 423 Muzeum Ceramiki w Bolesławcu - Ceramika
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 423 Muzeum Ceramiki w Bolesławcu - Ceramika
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 423 Muzeum Ceramiki w Bolesławcu - Ceramika
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 423 Muzeum Ceramiki w Bolesławcu - Ceramika
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 423 Muzeum Ceramiki w Bolesławcu - Ceramika

04.09.2023 - dostępny bez problemów
03.08.2023 - dostępny z małymi problemami
18.07.2023 - dostępny bez problemów
10.06.2023 - dostępny bez problemów
02.08.2022 - dostępny bez problemów





Dodać komentarz



*) pola obowiązkowe

VUVA
VUVA
Pieczątkowy Raj =)
Jedne z tych miast od których nie oczekujesz, że będzie aż tak dobrze =)
Dużo obiektów do zwiedzania (muzea są otwarte), dużo znaczków (mam nadzieje, że jeszcze będą) i bardzo duuużo pieczątek! W IT 14 pieczątek!!! + jeszcze muzea i kilka obiektów które teraz są zamknięci (pytać o tym w IT)!
W muzeach są znaczki + w IT. W IT jakiś znaczek (nie pamiętam dokładnie jaki) kupiliśmy już ostatni. Ale w innych miejscach są.
Wszystkie znaczki są w cenie 8 zł.
Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki --- w niedzielę był zamknięty. Jak on teraz działa - niema informacji.

Muzeum interesujący. Fajne filmiki, dzięki który można zobaczyć jak powstaje ceramika od samego początku i dowiedzieć się historie boleslawickiej ceramiki.
Tanio kosztuje, nie są duże ekspozycji tak co nie będziecie zmęczeni ;)
+ 1 pieczątka dla kolekcjonerów ;)
 
Wojtek Pięta
Wojtek Pięta
Wyprawa po znaczki
Bolesławiec naprawdę warto odwiedzić. Piękny rynek. Duży zastrzyk znaczków. Dużo punktów sprzedaży znaczków i wszystkie czynne. W Informacji Turystycznej kupiłem 4 znaczki bo 2 pozostałe się skończyły, ale Pani powiedziała że oba Muzea mają napewno pozostałe 2 i tka było. Także z Bolesławca wracam z kompletem znaczków.

Muzeum ceramiki bardzo ciekawe. Dużo porcelany przepięknej i bardzo różnorodnej. Zwiedzanie zawiera również 6-cio minutowy film na jednej z sal.
 
Skała
Ceramika
Muzeum mieści się w ładnym budynku wygląda jak pałac, wystawiane wyroby ceramiczne ciekawe warto tu przyjechać i obejrzeć. Widziałem podobne w Wałbrzychu można zakupić obydwa znaczki po 7 złotych, miłe panie w Muzeum
 
Informator turystyczny
IT Bolesławiec
Turystyczne znaczki z obu działów Muzeum Ceramiki dostępne są również w Punkcie Informacji Turystycznej - ul. Rynek 19/21. Zapraszamy! :)
 
Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
No. 423 Muzeum Ceramiki w Bolesławcu - Ceramika
Ciekawe Muzeum i miła obsługa.
 
Robert Salwowski
Bobik
Muzem
Znów fajne małe muzeum. Ciekawe eksponaty a i sam budynek ładny. Dziękuję znaczkomaniakowi Jerzemu za oprowadzenie po Bolesławcu
 
Hubert A.
Hubert
ZT 423
Cóż, jedno miejsce w Bolesławcu zostało do zwiedzenia w przyszłości. Mimo najszczerszych chęci zabrakło czasu, albo się przeliczyliśmy. A swoją drogą szkoda, że tego typu placówki tu w okolicy czynne są do godziny 16:00, a czasem nawet krócej. Niemniej jednak obiekt obmacany z zewnątrz i przysięga o powrocie złożona :-)
 
EWA I JACEK Kołobrzeg
EWA I JACEK Kołobrzeg
ZT 423
Trafiliśmy na "Noc Muzeów". Miła obsługa, ciekawe zbiory i cukiereczki na przywitanie. Znaczki dostępne i ładna pieczątka.
 
Michał
montana21
Bolesławiec
Oba znaczki "muzealne" zdobyte w Muzeum Ceramiki - Dział Ceramiki. Cena standard, czyli 7 zł.
 
Piotr Laskowski
Piotr Laskowski
ZT 423
Zachęcam gorąco do odwiedzenia muzeum ceramiki :) bardzo bogate zbiory, filmik... naprawdę warto :) cena znaczka tradycyjnie - 7 zł
 
Krzykos
Krzykos
ZT 423
Cena znaczka standardowa, ciekawa ekspozycja ceramiki, miła i sympatyczna obsługa - polecam wizytę w tym miejscu.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Muzeum
Oba ZT dostępne w obu oddziałach muzeum. Bogate zbiory ceramiki od średniowiecza do czasów współczesnych. W ramach zwiedzania ogląda się krótki filmik, który tłumaczy jak powstaje ceramika i dlaczego w Bolesławcu.
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Znaczki nr 423 i 424 dostępne w obydwu Muzeach. Cena 7 zł. W każdym inna, ciekawa pieczątka do kolekcji. Jeśli ktoś nie zna bolesławieckiej ceramiki, to warto się wybrać i zobaczyć.
 
JAMNik
ZT nr 423
Znaczek dostępny bez problemu. Cena 7 zł. Muzeum bardzo ciekawe. W czwartki wstęp darmowy. 
 
andre
znaczek
miejsce odwiedzone , znaczek dostępny w cenie 7zł
 
ROBAS
423
znaczek dostepny bez problemu za 7 zl