Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 1032 Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej

GPS: 51.699303 22.208380

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1032 Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej

Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej to multimedialne muzeum poświęcone ostatniej bitwie wojny obronnej 1939 r., stoczonej w dniach 2-6 października 1939 r. przez Samodzielną Grupę Operacyjną „Polesie” gen. Franciszka Kleeberga, która na tych terenach stawiła opór niemieckiej 13 Dywizji Piechoty Zmotoryzowanej, której z odsieczą przyszła 29 Dywizja Piechoty Zmotoryzowanej. Pomimo sukcesów militarnych bitwa zakończyła się kapitulacją wojsk polskich. Pamiątki po bitwie, przez wiele lat znajdowane w okolicznych lasach lub na polach, ale nierzadko otrzymane przez mieszkańców bezpośrednio od żołnierzy, trafiały najpierw do izby pamięci w Szkole Podstawowej im. gen. Franciszka Kleeberga w Woli Gułowskiej. W 1989 r. zostały przekazane do nowo utworzonego Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków.


Miejsca sprzedaży:
> Biuro Domu Kultury Pomnika Czynu Bojowego Kleeberczyków, Wola Gułowska 68


25.03.2024 - dostępny bez problemów
02.05.2023 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
22.02.2023 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
28.10.2022 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
26.08.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Mirosław Maziarz
Mirosław Maziarz
ZT 1032
Znaczek dostępny :) Muzeum czynne od wtorku do niedzieli
 
Grzegorz Pakowski
Grzegorz Pakowski
Remont muzeum
Bardzo wartościowe, nowoczesne, multimedialne muzeum. Niestety, od 30.08.2022 z powodu remontu będzie nieczynne, nie podano terminu ponownego otwarcia. Znaczki były dostępne w biurze muzeum.
 
Grzegorz Kaczmarczyk
1032
Muzeum zlokalizowane w ośrodku kultury to obiekt któremu należy poświecić trochę czasu. Górne sale ekspozycyjne to pamiątki oraz rzeźby lokalnych twórców . Dolna czesc to fantastycznie zaaranżowane muzeum Czynu Bojowego przybliżające historie w sposób niezwykle ciekawy. Znaczek dostępny bez problemu wraz z 3 pieczarkami . Obok sanktuarium z przepięknym barokowym wnętrzem.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 1032
Muzeum multimedialne i gdyby nie Znaczek Turystyczny to może bym tu nie trafił. Ja zwiedzałem muzeum sam i to dosłownie. Po objaśnieniu przez miła pracowniczkę biura, jak co działa (tu bardzo serdecznie dziękuję) pozostałem sam na sam z historia. Ogromne wrażenie zrobił na mnie pokaz światło i dźwięk w sali walki nocą. Cena znaczka standard 8 zł. Bilet 8 zł normalny. Polecam to miejsce.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 1032
Stojak ze znaczkami widoczny w gablocie biura, znajdującego się na piętrze, gdzie również zakupujemy bilety. Cena standardowa - 8 zł.
W muzeum oglądamy i słuchamy multimedialnych prezentacji, zapoznajemy się też z tradycyjnymi eksponatami, zgromadzonymi w gablotach i z wiedzą historyczną, zapisaną na planszach, czeka nas również projekcja filmowa.
Ja miałem tę przyjemność, że zwiedzanie ekspozycji, było okraszone komentarzem, sympatycznej pracownicy muzeum i jednocześnie wnuczce jednego z Kleeberczyków, za co w tym miejscu serdecznie dziękuję.
Miejsce warte polecenia.