Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1260
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1260!

No. 919 „Muzeum” Dom PRL-u w Toruniu

GPS: 53.009746 18.608123

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 919 „Muzeum” Dom PRL-u w Toruniu

W toruńskim muzeum Domu PRL-u, otworzonym 1 maja 2019r. – można obejrzeć dokumenty, meble, sprzęty, ubrania oraz różne przedmioty użytku codziennego, z których korzystano w latach 60’-80 XX wieku. Muzeum składa się z sześciu pomieszczeń urządzonych podobnie do wielu mieszkań w tamtym okresie. Łazienka, kuchnia, salon i dwa pokoje kryją w sobie mnóstwo skarbów sprzed lat, takich jak balie, maszyny do pisania, mydła, aparaty telefoniczne, odzież, telewizory, meblościanki, prasę, gramofon, pocztówki, radia, naczynia i wiele innych. Młodzi turyści mają okazję przenieść się do epoki dorastania ich rodziców i dziadków, a obcowanie z jakże innymi sprzętami często jest dla nich wielkim zaskoczeniem i przygodą. Wielu z nich można dotknąć lub z nich skorzystać, np. posłuchać płyt na starym gramofonie, spróbować swoich sił w pisaniu na maszynie czy pobawić się starą centralką telefoniczną. Wizyta w muzeum jest niewątpliwie podróżą w czasie i świetną zabawą dla starszych jak i młodszych.


Miejsca sprzedaży:
> TYMCZASOWO ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ NA PODSTAWIE DOWODU POBYTU!!!

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 919 „Muzeum” Dom PRL-u w Toruniu
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 919 „Muzeum” Dom PRL-u w Toruniu
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 919 „Muzeum” Dom PRL-u w Toruniu
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 919 „Muzeum” Dom PRL-u w Toruniu
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 919 „Muzeum” Dom PRL-u w Toruniu
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 919 „Muzeum” Dom PRL-u w Toruniu
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 919 „Muzeum” Dom PRL-u w Toruniu
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 919 „Muzeum” Dom PRL-u w Toruniu
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 919 „Muzeum” Dom PRL-u w Toruniu
Obrázek č. 10, Znaczki Turystyczne, No. 919 „Muzeum” Dom PRL-u w Toruniu
Obrázek č. 11, Znaczki Turystyczne, No. 919 „Muzeum” Dom PRL-u w Toruniu
Obrázek č. 12, Znaczki Turystyczne, No. 919 „Muzeum” Dom PRL-u w Toruniu
Obrázek č. 13, Znaczki Turystyczne, No. 919 „Muzeum” Dom PRL-u w Toruniu
Obrázek č. 14, Znaczki Turystyczne, No. 919 „Muzeum” Dom PRL-u w Toruniu

19.07.2023 - znaczek niedostępny
03.06.2023 - znaczek niedostępny
26.03.2023 - dostępny bez problemów
26.11.2022 - dostępny bez problemów
10.09.2022 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Maciej
Maciej
Muzeum Dom PRL-u
Miałem okazję zwiedzić dzisiaj muzeum Dom PRL-u oraz poznać osobiście opinię pani Joanny odnośnie opisanego poniżej zdarzenia. Niestety albo i stety - nie mi to oceniać - część kolekcjonerów traktuje ZT jako rodzaj gry terenowej, na zasadzie dotarcia fizycznie do punktu xy na mapie i zakupu znaczka bez faktycznego zwiedzania prezentowanego miejsca. Doskonale rozumiem frustrację pani Joanny, która muzeum urządziła niejako prywatnymi środkami wraz z pomocą męża. Widać, że jest to miejsce tworzone przez ludzi z pasją.

Tym bardziej mam nadzieję, że sytuację da się jakoś załagodzić i ZT powróci do tego interesującego miejsca. Osobiste doświadczenie mówi mi, iż większość kolekcjonerów kieruje się dokładnie odwrotnymi zasadami - zwiedzamy dane miejsce, a ZT jest niejako dodatkiem, który i tak bez problemu możemy domówić z centrali.

Samo muzeum gorąco polecam, jak zauważył poniżej Grzegorz, jest między innymi imponująca kolekcja elektroniki, która, co ważne, w większości działa i da się włączyć/obejrzeć/wysłuchać. Do przybicia dwie pamiątkowe pieczątki.
 
Joanna Murawska
Znaczek Turystyczny Muzeum Dom PRL-u w Toruniu
Kochani Goście,

z przykrością zawiadamiamy, że z dniem 01.06.2023r., Znaczek Turystyczny z logo naszego Muzeum będzie niedostępny.

Ideą Znaczka Turystycznego jest zwiedzanie miejsc, w którym one są dostępne.

Niestety Państwo, którzy chcieli jedynie kupić znaczek, a nie zwiedzić nasze Muzeum wyrażali w niezbyt miły sposób swoje niezadowolenie . To skłoniło nas do wycofania się z posiadania przedmiotowego znaczka.

Dziękuję wszystkim Tym Państwu, którzy w ślad za Znaczkiem Turystycznym odwiedzili nasze Muzeum .

Z wyrazami szacunku

Joanna Murawska
 
Joanna Murawska Muzeum Dom PRL-u w Toruniu
Re: Re: Cena
Bardzo dziękuję za wsparcie i zrozumienie.
Pozdrawiam serdecznie
Joanna Murawska
 
Wojciech Iwicki
Kiwi
Zwiedzanie
Polecam!
Bogata i ciekawie prezentowana kolekcja, do tego bardzo ciekawie opowiedziana, widac, ze pani ma prawdziwą pasję.
Rodzice również zadowoleni, wspomnienia młodości zrobiły swoje ;)
 
Joanna Murawska Muzeum Dom PRL-u w Toruniu
Re: Zwiedzanie
Miło było Państwa gościć.
Pozdrawiam serdecznie.
Joanna Murawska
 
Marcin Różowski
maro3575
Cena
Znaczek dostępny jest tylko przy zakupie biletu , łączny koszt 35 zł.
 
Wojciech Iwicki
Kiwi
Re: Cena
I prawidłowo. Zwiedzać i poznawać, a nie kupić bezrefleksyjnie znaczek i jechać dalej.
 
Joanna Murawska Muzeum Dom PRL-u w Toruniu
Zwiedzanie
Bardzo zasmucił mnie Pana wpis, co należy wyjaśnić.Ideą Znaczka Turystycznego jest zwiedzanie miejsc, w których są one dostępne, a nie zbieranie samych znaczków.Tak więc znaczki są przeznaczone dla osób zwiedzających nasze Muzeum. Pana stwierdzenie, że są dostępne tylko przy zakupie biletu jest nieprawdą. Pana wyborem było nie zwiedzenie Muzeum, choć to proponowałam, Szkoda tylko, że nie napisał Pan, iż powiedziałam , że jak będzie chciał Pan nas odwiedzić to bilet będzie ważny.Z wyrazami szacunkuJoanna MurawskaMuzeum Dom PRL-u w Toruniu
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
muzeum
Muzeum ponownie czynne w nowej lokalizacji przy ul. Mostowej. Wyprawa w czasie z super klimatem i atmosferą. Szczególnie bogate zbiory elektroniki, sporo działających telewizorów i odbiorników radiowych. Znaczki dostępne.
 
Agnieszka i Wojciech PĘPEK
Wojt787
ZT 919
Na samym wejściu muzeum stwarza wrażenie że składu materiałów rozmaitości jednak nic bardziej mylnego. bo klimat który tam panuje to istne lata 60 - 70. Eksponatów co nie miara i cały czas przybywa a pani Jola opowiada z taką pasją i zaangażowaniem że śmiało można powiedzieć że jest osobą POZYTYWNIE ZAKRĘCONĄ. Warto wcześniej zadzwonić i się umówić.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 919
Stojak ze znaczkami widoczny przy "kasie", otrzymaliśmy ZT, oryginalnie zapakowany, w cenie 8 zł.
Jeżeli drzwi wejściowe muzeum będą zamknięte, trzeba dzwonić - Pani Joasia na pewno jest wewnątrz, tylko oprowadza zwiedzających po piętrze placówki.
Słowo "dom" w nazwie placówki jest jak najbardziej na miejscu. Już od wejścia czujemy się, jakbyśmy weszli z wizytą do czyjegoś mieszkania (fakt, przydałby się większy metraż, bo eksponatów jest mnóstwo). O wspaniałą atmosferę, podczas naszego pobytu, zadba już Pani Joasia.
To nietuzinkowe miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić, aby obejrzeć eksponaty z "tamtych" lat i mieć ogromną przyjemność poznać i posłuchać Pani Joasi - dziękujemy!
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
ZT 919
Właścicielka Muzeum to prawdziwa fascynatka i kopalnia wiedzy z tamtych, "słusznie" lat. Przypomniałem sobie niektóre rzeczy, a coś takiego jak "mydełko podróżne" zadziwiło mnie. Gdy muzeum nie jest otwarte, podany jest numer kontaktowy, Pani Asia jest zawsze do dyspozycji. jako kustosz i przewodnik.
 
Grzegorz Sumiła
Grzegorz Sumiła
Wejściówka
W dniu 02.06.2020 chciałem odwiedzić muzeum PRL. Muzeum miało być czynne. Na miejscu byłem byłem juz o godz. 10.00 ale muzeum było nieczynne. myslałem że osoba obsługująca się spóźnia wiec poczekałem do godz 10.15. Nikt nie przyszedł. dopiero po informacji zwrotnej na fejsie dowiedziałem się że pani obsługująca była w środku, ale nie było wywieszonej informacji, że należy zadzwonić telefonicznie do niej. Pech. Może innym razem.
 
Skała
PRL
Miałem w dniu dzisiejszym możliwość zwiedzić te ciekawe z minionego wieku w czasie socjalizmu PRLu eksponaty wtedy rzeczy podstawowe! Ja bardzo dobrze znam te czasy? Bardzo miła właścicielka tego muzeum Pani Asiu Tradycyjne dziękuję. Znaczki turystyczne po 8 zł. Skała
 
Radzioactive
ZT
Klimatyczne miejsce z przemiłą obsługą. Można się tu poczuć jak u siebie w domu, nie tylko jeśli pamięta się czasy PRL-u ;) Znaczków póki co pod dostatkiem.