Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 946 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 946 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 919 „Muzeum” Dom PRL-u w Toruniu

GPS: 53.012231 18.619556

Muzea, parki

Obrázek č. 1, L_NAME_TZ, No. 919 „Muzeum” Dom PRL-u w Toruniu

W toruńskim muzeum Domu PRL-u, otworzonym 1 maja 2019r. – można obejrzeć dokumenty, meble, sprzęty, ubrania oraz różne przedmioty użytku codziennego, z których korzystano w latach 60’-80 XX wieku. Muzeum składa się z sześciu pomieszczeń urządzonych podobnie do wielu mieszkań w tamtym okresie. Łazienka, kuchnia, salon i dwa pokoje kryją w sobie mnóstwo skarbów sprzed lat, takich jak balie, maszyny do pisania, mydła, aparaty telefoniczne, odzież, telewizory, meblościanki, prasę, gramofon, pocztówki, radia, naczynia i wiele innych. Młodzi turyści mają okazję przenieść się do epoki dorastania ich rodziców i dziadków, a obcowanie z jakże innymi sprzętami często jest dla nich wielkim zaskoczeniem i przygodą. Wielu z nich można dotknąć lub z nich skorzystać, np. posłuchać płyt na starym gramofonie, spróbować swoich sił w pisaniu na maszynie czy pobawić się starą centralką telefoniczną. Wizyta w muzeum jest niewątpliwie podróżą w czasie i świetną zabawą dla starszych jak i młodszych.


Miejsca sprzedaży:
Muzeum Dom PRL-u w Toruniu, Plac 18 Stycznia 4, Toruń


08.03.2020 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
09.02.2020 - dostępny bez problemów
30.01.2020 - dostępny bez problemów
30.01.2020 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Skała
PRL
Miałem w dniu dzisiejszym możliwość zwiedzić te ciekawe z minionego wieku w czasie socjalizmu PRLu eksponaty wtedy rzeczy podstawowe! Ja bardzo dobrze znam te czasy? Bardzo miła właścicielka tego muzeum Pani Asiu Tradycyjne dziękuję. Znaczki turystyczne po 8 zł. Skała
 
Radosław Mierzwa
Radzioactive
ZT
Klimatyczne miejsce z przemiłą obsługą. Można się tu poczuć jak u siebie w domu, nie tylko jeśli pamięta się czasy PRL-u ;) Znaczków póki co pod dostatkiem.