Na dzień dzisiejszy w Polsce są 723 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce są 723 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!

No. 682 Muzeum Helu Stowarzyszenia Przyjaciele Helu

GPS: 54.620864 18.800199

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 682 Muzeum Helu Stowarzyszenia Przyjaciele Helu

Muzeum Helu wchodzące w skład Helskiego Kompleksu Muzealnego to stosunkowo młoda placówka muzealna. Wcześniej, bo od maja 2015 roku działało w tym miejscu Muzeum Przyrodniczo – Etnograficzne będące oddziałem Muzeum Obrony Wybrzeża. Siedzibą muzeum został obiekt B-1, „Anton”, wybudowany przez Niemców w 1941 roku jako stanowisko armaty 406 mm w kompleksie Schleswig – Holstein. Po wojnie miejsce to użytkowane było przez wojsko, a następnie przez kilka lat obiekt niszczał, by w końcu zostać przekazanym stowarzyszeniu „Przyjaciele Helu". Tak powstał pomysł na Muzeum Przyrodniczo - Etnograficzne. W nowo wyremontowanych salach zorganizowano osiem wystaw etnograficznych, pokazujących Hel sprzed 150 laty oraz trzy wystawy przyrodnicze. Sale wystawowe oraz gabloty zapełniły się eksponatami wcześniej zgromadzonymi oraz wypożyczonymi od kolekcjonerów. W maju 2016 roku dotychczasową placówkę muzealną przekształcono w Muzeum Helu ukazujące historię miasta, z działem przyrodniczym poświęconym przyrodzie Półwyspu Helskiego i Zatoki Puckiej. Ekspozycje uzupełniają kopie historycznych dokumentów, wyszukiwane w archiwach państwowych. W wyremontowanych pomieszczeniach tworzone są także nowe wystawy poświęcone Kaszubskim twórcom ludowym.


Miejsca sprzedaży:
Muzeum Helu, ul. Helska, Hel


22.09.2018 - znaczek niedostępny
18.09.2018 - znaczek niedostępny
16.09.2018 - znaczek niedostępny
11.09.2018 - dostępny z małymi problemami
11.09.2018 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Grzegorz Sumiła
Grzegorz Sumiła
Muzeum Helu
Dzisiaj zwiedziłem muzeum,bardzo ciekawe eksponaty fauny i flory oraz związane z życiem dawnych Kaszub na terenie półwyspu helskiego. Minusem był brak znaczka turystycznego którego już zabrakło parę dni wcześniej.
 
Tomasz Lewicki
Master_CIH
682 - Muzeum Helu Stowarzyszenia Przyjaciele Helu
Znaczek dostępny w sklepiku na terenie muzeum, po mojej uwadze - znaczki zaniesione przez dyrektora do kasy biletowej - przy wejściu na teren muzeum, cena standard 7 zł
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Muzeum
Muzeum bardzo ciekawe. Dobre godziny otwarcia bo aż do 19. Niestety czynne chyba tylko do końca września. ZT dostępny w sklepiku.
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Znaczki można kupić w sklepiku z pamiątkami. Cena 7zł.
 
Piotr Uba
Piotr Uba
Muzeum Helu
Cóż, wiedzę, że Krzykos mnie uprzedził i nie jestem pierwszym zdobywcą znaczka. Ale znaczek to tylko dodatek. Muzeum z zewnątrz niepozorne, jakby wręcz ukryte. A tymczasem jest co zwiedzać. Moja pierwsza wizyta odbyła się dwa czy trzy lata temu i od tego czasu przybyło eksponatów i wystaw. Muzeum się rozwija i naprawdę jest co obejrzeć. Historię samego obiektu (niemiecka bateria Schleswig Holstein) warto poznać zwiedzając drugi obiekt z Muzeum Obrony Wybrzeża, za to tutaj można się przekonać, że historia samego Helu, jej mieszkańców i życia obecnego jest bardzo bogata i ciekawa. Wystawy są urozmaicone, każdy znajdzie tu dla siebie jakąś perełkę.Warto zarezerwować sporo czasu. Naprawdę warto!
 
Krzykos
ZT 682
Stojak ze znaczkami widoczny w gablocie przy wejściu, cena standardowa.
Na zewnątrz obiektu znajduje się mini ogród botaniczny oraz ekspozycja ptaków - głównie drobiu oraz pawii.
W muzeum można obejrzeć eksponaty z różnych dziedzin oraz zapoznać się m. in. z historią, religią, kulturą i rzemiosłem regionu. Znajdziemy również wystawę przyrodniczą i np. stanowisko obrony przeciwlotniczej.
Polecam odwiedzić placówkę, w której zobaczymy ciekawe eksponaty. W "Antonie" czas upływa niepostrzeżenie!