Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1054
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1054!

No. 682 Muzeum Helu Stowarzyszenia Przyjaciele Helu

GPS: 54.620864 18.800199

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 682 Muzeum Helu Stowarzyszenia Przyjaciele Helu

Muzeum Helu wchodzące w skład Helskiego Kompleksu Muzealnego to stosunkowo młoda placówka muzealna. Wcześniej, bo od maja 2015 roku działało w tym miejscu Muzeum Przyrodniczo – Etnograficzne będące oddziałem Muzeum Obrony Wybrzeża. Siedzibą muzeum został obiekt B-1, „Anton”, wybudowany przez Niemców w 1941 roku jako stanowisko armaty 406 mm w kompleksie Schleswig – Holstein. Po wojnie miejsce to użytkowane było przez wojsko, a następnie przez kilka lat obiekt niszczał, by w końcu zostać przekazanym stowarzyszeniu „Przyjaciele Helu". Tak powstał pomysł na Muzeum Przyrodniczo - Etnograficzne. W nowo wyremontowanych salach zorganizowano osiem wystaw etnograficznych, pokazujących Hel sprzed 150 laty oraz trzy wystawy przyrodnicze. Sale wystawowe oraz gabloty zapełniły się eksponatami wcześniej zgromadzonymi oraz wypożyczonymi od kolekcjonerów. W maju 2016 roku dotychczasową placówkę muzealną przekształcono w Muzeum Helu ukazujące historię miasta, z działem przyrodniczym poświęconym przyrodzie Półwyspu Helskiego i Zatoki Puckiej. Ekspozycje uzupełniają kopie historycznych dokumentów, wyszukiwane w archiwach państwowych. W wyremontowanych pomieszczeniach tworzone są także nowe wystawy poświęcone Kaszubskim twórcom ludowym.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Helu, ul. Helska, Hel

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 682 Muzeum Helu Stowarzyszenia Przyjaciele Helu
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 682 Muzeum Helu Stowarzyszenia Przyjaciele Helu
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 682 Muzeum Helu Stowarzyszenia Przyjaciele Helu
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 682 Muzeum Helu Stowarzyszenia Przyjaciele Helu
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 682 Muzeum Helu Stowarzyszenia Przyjaciele Helu
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 682 Muzeum Helu Stowarzyszenia Przyjaciele Helu
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 682 Muzeum Helu Stowarzyszenia Przyjaciele Helu
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 682 Muzeum Helu Stowarzyszenia Przyjaciele Helu
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 682 Muzeum Helu Stowarzyszenia Przyjaciele Helu
Obrázek č. 10, Znaczki Turystyczne, No. 682 Muzeum Helu Stowarzyszenia Przyjaciele Helu
Obrázek č. 11, Znaczki Turystyczne, No. 682 Muzeum Helu Stowarzyszenia Przyjaciele Helu
Obrázek č. 12, Znaczki Turystyczne, No. 682 Muzeum Helu Stowarzyszenia Przyjaciele Helu
Obrázek č. 13, Znaczki Turystyczne, No. 682 Muzeum Helu Stowarzyszenia Przyjaciele Helu
Obrázek č. 14, Znaczki Turystyczne, No. 682 Muzeum Helu Stowarzyszenia Przyjaciele Helu

20.08.2020 - znaczek niedostępny
12.08.2020 - znaczek niedostępny
03.08.2020 - dostępny bez problemów
17.07.2020 - dostępny bez problemów
09.07.2020 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Radosław Mierzwa
Radzioactive
682
Różnorodne tematycznie i bogate w eksponaty muzeum. Komfort zwiedzania nieco obniżony ze względu na przebywające w nim tłumy. Polecam wybranie się tam poza sezonem, bo zdecydowanie jest co oglądać. Znaczek dostępny w sklepiku muzealnym, choć obsługującego go Pana zastaliśmy po przeszło kilkunastu minutach oczekiwania.
 
Grzegorz Kaczmarczyk
682
Na to żeby dokładnie zwiedzić muzeum potrzeba około dwóch godzin. Mnóstwo sal ekspozycyjnych z rożna tematyka przedstawiająca historie Helu i jej mieszkańców . Uwaga znaczka nie zakupimy w kasie biletowej , pan sprzedający bilety nawet nie zorientowany w tej kwestii. Powiedział ze nie ma i tle . Znaczek zakupiłem w sklepiku w środku muzeum w cenie 7 zł . Na zewnątrz spore wrażenie robią pawie ;)
 
Janusz Trzeciak
Seaman
Świetne miejsce dla wszystkich
Znaczek Turystyczny już jest dostępny bez żadnego problemu. Do Muzeum warto przyjść, najlepiej wykupić karnet na kilka atrakcji - wychodzi taniej.
Przedstawiono tutaj bardzo bogatą historię regionu, zebrano wiele ciekawych eksponatów. Wielką atrakcją jest ogród i oczywiście spacerujące na wolności pawie i bardzo osobliwe kury. Miejsce jest bardzo ciekawe.
 
Justyna Gułaj
mysilicielka
ZT
Stąd pochodzi mój pierwszy znaczek :) Był dostępny w sklepiku w cenie 7 zł.
Muzeum okazało się bardzo miłym zaskoczeniem. Świetna wystawa z makietami, muzyką i dużą ilością ciekawych eksponatów. Po ogrodzie spaceruje stado pawii i zabawne puchate kury.
 
Krzysiek
Muzeum Helu
Znaczka niestety nie ma, ale samo muzeum warto zwiedzić. Mieści się ono w działobitni niemieckiej baterii z II wojny światowej ale z wojną nie ma nic wspólnego. Wokół głównego bunkra rozciąga się park botaniczny po którym spacerują pawie i inne ptaki, w samym bunkrze jest masa wystaw ukazujących historię miasta Hel oraz kulturę kaszubską.
W kasie można kupić bilet łączony na Muzeum Helu, Muzeum Obrony Wybrzeża i Skansen Militarny, Wieżę Kierowanie Ogniem (obecnie punkt widokowy) oraz Baterię im. H. Laskowskiego (znajduje się na drugim końcu Helu, nad samym morzem).
 
Magda
Znaczek
Znaczka nadal brak. Pan w kasie poinformował, że się skończyły.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
Muzeum Helu
Pan w kasie poinformował, że znaczek został zamówiony na początku sierpnia i wciąż czekają na dostawę.
Ogólnie można płacić kartą.
Mnie pozostaje znaczek zamówić pocztą.
Muzeum zwiedzone - ciekawa wystawa.
Wszędzie spacerują pawie i ozdobny drób :)
 
Maniacy wycieczek
Kasia
Byliśmy 9 sierpnia.sklepik zamknięty.pan w kasie poinformował że od kilku dni znaczka nie ma i nie wie kiedy będzie.
 
Marta i Michał
Marta i Michał
No.682
Muzeum jest zamknięte dla zwiedzających aż do 26 kwietnia 2019 r. włącznie. Niestety na stronie internetowej informacja ta jest mocno ukryta, o czym boleśnie przekonaliśmy na miejscu. Na tyle ile udało się zobaczyć przez ogrodzenie to jesteśmy przekonani, że musimy w to miejsce wrócić ponownie, aby przekonać się na własnej skórze czy to co widać zza ogrodzenia jest tak samo ciekawe, gdy ogląda się to miejsce od wewnątrz.
 
Kamila
Mystkowska
Muzeum zamknięte do 04.2019
 
Grzegorz Sumiła
Grzegorz Sumiła
Muzeum Helu
Dzisiaj zwiedziłem muzeum,bardzo ciekawe eksponaty fauny i flory oraz związane z życiem dawnych Kaszub na terenie półwyspu helskiego. Minusem był brak znaczka turystycznego którego już zabrakło parę dni wcześniej.
 
Tomasz Lewicki
Master_CIH
682 - Muzeum Helu Stowarzyszenia Przyjaciele Helu
Znaczek dostępny w sklepiku na terenie muzeum, po mojej uwadze - znaczki zaniesione przez dyrektora do kasy biletowej - przy wejściu na teren muzeum, cena standard 7 zł
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Muzeum
Muzeum bardzo ciekawe. Dobre godziny otwarcia bo aż do 19. Niestety czynne chyba tylko do końca września. ZT dostępny w sklepiku.
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Znaczki można kupić w sklepiku z pamiątkami. Cena 7zł.
 
Piotr Uba
Piotr Uba
Muzeum Helu
Cóż, wiedzę, że Krzykos mnie uprzedził i nie jestem pierwszym zdobywcą znaczka. Ale znaczek to tylko dodatek. Muzeum z zewnątrz niepozorne, jakby wręcz ukryte. A tymczasem jest co zwiedzać. Moja pierwsza wizyta odbyła się dwa czy trzy lata temu i od tego czasu przybyło eksponatów i wystaw. Muzeum się rozwija i naprawdę jest co obejrzeć. Historię samego obiektu (niemiecka bateria Schleswig Holstein) warto poznać zwiedzając drugi obiekt z Muzeum Obrony Wybrzeża, za to tutaj można się przekonać, że historia samego Helu, jej mieszkańców i życia obecnego jest bardzo bogata i ciekawa. Wystawy są urozmaicone, każdy znajdzie tu dla siebie jakąś perełkę.Warto zarezerwować sporo czasu. Naprawdę warto!
 
Krzykos
ZT 682
Stojak ze znaczkami widoczny w gablocie przy wejściu, cena standardowa.
Na zewnątrz obiektu znajduje się mini ogród botaniczny oraz ekspozycja ptaków - głównie drobiu oraz pawii.
W muzeum można obejrzeć eksponaty z różnych dziedzin oraz zapoznać się m. in. z historią, religią, kulturą i rzemiosłem regionu. Znajdziemy również wystawę przyrodniczą i np. stanowisko obrony przeciwlotniczej.
Polecam odwiedzić placówkę, w której zobaczymy ciekawe eksponaty. W "Antonie" czas upływa niepostrzeżenie!