Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1273
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1273!

No. 487 Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej

GPS: 51.745530 22.128344

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 487 Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej

Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, utworzone zostało 2.X.1966 roku, w oficynie dworskiej, w której dnia 5 maja 1846 roku urodził się przyszły Noblista. XIX-wieczne założenie dworskie składało się niegdyś z dwóch równolegle ustawionych do siebie budynków o podobnej bryle architektonicznej i rozmiarach. Otoczone było pięknym parkiem krajobrazowym w stylu angielskim, z którego drzewostan możemy podziwiać do dnia dzisiejszego. Muzeum biograficzne Henryka Sienkiewicza otwarto w ramach obchodów 120. rocznicy urodzin pisarza. Posiada bogaty zbiór fotografii rodzinnych, osobistych pamiątek po pisarzu, jak również unikalny księgozbiór zawierający pierwsze wydania dzieł Henryka Sienkiewicza. Ponadto muzeum kolekcjonuje wydania krajowe i obcojęzyczne twórczości pisarza z całego świata. Imponujący jest zbiór rekwizytów z ekranizacji filmowych dzieł Noblisty, numizmatycznych jak również kolekcja XIX-wiecznych mebli. Wystawa stała muzeum prezentowana na przestrzeni 6 sal wystawowych, ukazuje tradycje rodzinne i związki pisarza z Lubelszczyzną, twórczość pisarza, liczne dzieła malarskie, rysunki, grafiki, rzeźby ludowe. W pobliżu Muzeum znajduje się też kilka miejsc bezpośrednio związanych z Sienkiewiczem, a są to: kopiec ku czci pisarza w Okrzei, kościół ufundowany przez prababkę pisarza czy też grób matki Henryka Sienkiewicza na cmentarzu w Okrzei. Muzeum jest organizatorem licznych imprez kulturalnych, sesji naukowych, zlotów harcerskich, konkursów.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Henryka Sienkiewicza, Wola Okrzejska 105

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 487 Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 487 Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 487 Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 487 Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 487 Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 487 Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 487 Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 487 Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 487 Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej
Obrázek č. 10, Znaczki Turystyczne, No. 487 Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej
Obrázek č. 11, Znaczki Turystyczne, No. 487 Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej
Obrázek č. 12, Znaczki Turystyczne, No. 487 Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej
Obrázek č. 13, Znaczki Turystyczne, No. 487 Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej

25.03.2024 - dostępny bez problemów
26.08.2023 - dostępny bez problemów
06.08.2023 - dostępny bez problemów
02.05.2023 - dostępny bez problemów
22.02.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Mirosław Maziarz
Mirosław Maziarz
ZT 487
Muzeum godne uwagi i zobaczenia. Bardzo miła Pani oprowadziła mnie po muzeum. Wstęp 15zł, wszystkie trzy znaczki dostępne po 10 zł. Warto wybrać się w te okolice pozwiedzać. Polecam
 
Krzysztof Ulka
krist58
No. 487 Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej
Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej jest w dalszym ciągu remontowane. Sporo eksponatów można jednak zobaczyć w Muzeum Regionalne w Łukowie. Znaczki z serii Sienkiewicz są dostępne w Muzeum Regionalnym, jednak po uprzednim umówieniu się na zwiedzanie w muzeum w Łukowie.
 
Marta Szczepłek
Marta Sz.
Brak informacji
Wybraliśmy się w święto 15.08 bo ani na stronie, ani na Facebooku nie było informacji, że muzeum jest nieczynne. Podana była za to była informacja w Google, że czynne. Poza nami było jeszcze dużo rozczarowanych osób. Razem z naszym przyjechały trzy samochody. To byłby dobry dzień dla muzeum.
 
Benek KUCZYŃSKI
Benek KUCZYŃSKI
487, 488
Warto odwiedzić!! Jestem pełen podziwu dla osób zaangażowanych w prowadzenie tego muzeum. Pasjonaci. Kustosz - odpowiedni człowiek w takim miejscu. Na cenę znaczka nie zwracałem uwagi. Muzeum boryka się z brakiem funduszy na zakup pamiątek po Henryku Sienkiewiczu - i każda złotówka się liczy. Apel do znaczkomaniaków - możecie - to wspomóżcie.
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
ZT 487
Bardzo pozytywne zaskoczenie!! In Plus!! Muzeum niewielkie ale bardzo urokliwe. Położone w niewielkiej odległości od DK 17 jest osiągalne dla każdego jadącego tamtą drogą. A na prawdę warto zboczyć kilkanaście kilometrów żeby spotkać Henryka Sienkiewicza. Do tego kustosz - pasjonat przekaże tyle ciekawostek że opuszczaliśmy muzeum oczarowani.
Dziękuje i pozdrawiam
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 487
Muzeum położone z dala od głównych dróg. Oaza ciszy i spokoju. Ładny park z mnóstwem kwiatów i rzeźbami postaci z książek pisarza. Park jest miejscem ogólnie dostępnym z miejscem na ognisko i do zabawy. Placówka jest niewielka, ale ma w sobie coś takiego, co wyróżnia ją można tu dotknąć eksponatów nawet na nich usiąść lub zagrać na fortepianie. Przewodniczka z pasją opowiada o życiu naszego Noblisty i o historii tego miejsca. Składam też podziękowania Gospodarzowi tego miejsca za stworzenie warunków do tego by można się w tej placówce poczuć jak gość samego pisarza. Warto odwiedzić to muzeum.(A z części przy finansowej to: bilet normalny 6 zł a cena Znaczka Turystycznego to 7 zł)
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Ładny park, po którym można pospacerować przy ładnej pogodzie. Muzeum niewielkie, ale ciekawe. Miła obsługa, naprawdę fajne pieczątki. Jedynie cena znaczka nieciekawa - 10zł.
 
Slawomir Woźniak
Sławek
487
Dziękujemy Pani przewodnik za garść ciekawych informacji z życia Henryka .Muzeum skromne ,na pewno powinno się go zobaczyć
 
Grzegorz Kaczmarczyk
Grzegorz Kaczmarczyk
487
Znaczek dostępny w muzeum rowniez inne pamiątki. A dla zwolenników pieczątek bardzo oryginalne i mnóstwo ich jest. Park wokół dworku robi niesamowite wrażenie zwłaszcza w czasie tak ładnej pogody jak dziś.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 487
Stojak ze znaczkami widoczny w kasie muzeum, ale w cenie 10 zł - "Bo mamy narzucony duży VAT" usłyszałem!!! W ramach protestu, ZT zamówię korespondencyjnie.
Muzeum niewielkie, ale ciekawe i warte obejrzenia. Można zobaczyć trochę pamiątek, zdjęcia, eksponaty filmowe, usiąść na tronie Nerona i zagrać na fortepianie.
Ładny park wokół muzeum z ekspozycją drewnianych rzeźb.
Warto odwiedzić muzeum.
 
Natalka i Edyta Domaradzkie
Domarki
ZT487
Znaczki wyeksponowane. Bardzo miła obsługa. Dla zbieraczy pieczątek pamiątkowych nie lada gratka. Piękny ogród wokół muzeum.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Muzeum
Ciekawe muzeum położone z dala od głównych dróg. Oaza ciszy i spokoju. Ładny park z mnóstwem kwiatów i rzeźbami postaci z książek pisarza. Warto odwiedzić nie tylko dla ZT. Obydwa znaczki dostępne w kasie.