Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

No. 512 Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku

GPS: 51.738594 18.214177

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 512 Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku

Założone w 1981, otwarte w 1991, dokumentuje historię kalisko-mazowieckiego okręgu przemysłowego. Muzeum mieści się w zabytkowej fabryce Adolfa Fiedlera wzniesionej w latach 1824–1826, jedynym zachowanym w Europie budowlanym kompleksie przemysłowym z I poł. XIX wieku. W zbiorach muzeum znajduje się m.in. największa kolekcja polskich fortepianów i pianin oraz kolekcja zabytkowych paramentów, w tym ornat i stuła papieża Jana Pawła II z 1997.W muzeum znajduje się 12 tysięcy eksponatów dotyczących rozwoju europejskiego przemysłu: maszyny parowe, krosna, maszyny drukarskie, przędzalnicze, szwalnicze, hafciarskie, koronkarskie, formy do odlewania wyrobów ceramicznych, przyrządy laboratoryjne czy maszyny biurowe i urządzenia gospodarstwa domowego.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Historii Przemysłu, ul. Kościelna 1, Opatówek

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 512 Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 512 Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 512 Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 512 Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku

05.05.2024 - dostępny bez problemów
02.05.2024 - dostępny bez problemów
06.04.2024 - dostępny bez problemów
08.07.2022 - dostępny bez problemów
10.04.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Zygmunt Gonczarek
Zygmunt
ZT 512
Uwielbiam miejsca, które ratują technikę przed złodziejami historii (złomiarzami). Muzeum cechuje się szeroką tematyką zbiorów od maszyny parowej, przez maszyny przemysłu włókienniczego na maszynach drukarskich kończąc. Serdecznie polecam zwiedzenie bo choć muzeum niepozorne z zewnątrz, wewnątrz skrywa prawdziwe skarby. W soboty nieczynne (czynne tylko dla grup zorganizowanych), niedziela 11-16, pn- pt 8:00-15:30
 
Paweł Kwiatkowski
Paweł "Kwiatek" Kwiatkowski
ZT 512
Super miejsce, jedno z moich ulubionych na mapie ZT.
 
Piotr Pogan
Piotrek
ZT 512
Jest w maszynach starych jakaś siła, chce się zaśpiewać za panią Haliną Kunicką. Jeszcze na dodatek unikatowa, czasowa wystawa broni strzeleckiej, niekoniecznie zabytkowej i fortepianów produkowanych w dużej mierze w Kaliszu.
 
Rafał Mikołajewski
Rafał Mikołajewski
Dla kogo jest muzeum!?
Przyjechałem z synem do Opatówka w tygodniu, w czwartek. Jechaliśmy do Kalisza, po drodzę szukqamy miejsc ze znaczkami.
Dojeżdżamy do muzeum, zamknięte! Środek dnia, środek tygodnia... godzina dokładnie 15:38...
W tygodniu muzeum czynne do 15:30, dla kogo jest to muzeum?
 
Dominik
ZT nr 512
Brak, bo ponoć wszystkie sprzedały się w tym tygodniu. Ponoć to sytuacja przejściowa.;)
 
KD
Muzeum
Miła odmiana w stosunku do innych muzeów. Widać, że muzeum ciągle się rozwija. A prezentacja działającej maszyny parowej robi wrażenie.


Bardzo interesująca wystawa czasowa z telewizorami i sprzętem grającym.
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Muzeum Przemysłu
Całkiem spore muzeum - jest co oglądać! Maszyny tkackie, szwalnicze, fortepiany, pianina, porcelana, tkaniny, jest nawet prezentacja działania maszyny parowej Watta. Słowem wszystko z czego słynęła Wielkopolska przez dziesięciolecia dynamicznego rozwoju przemysłu. Bardzo interesujące miejsce!
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
ZT 512
Podziwiać tylko i oddawać szacun ludziom za ich pasję i zaangażowanie
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
ZT 512
Znaczek dobrze widoczny, dostępny bez problemu. Cena standardowa 7,00 PLN
 
Robert Salwowski
Bobik
9 wystaw
9 stałych wystaw. Niesamowite zbiory. Polecam
 
EWA I JACEK Kołobrzeg
EWA I JACEK Kołobrzeg
ZT 512
Muzeum warte zwiedzenia. Pan oprowadzający, uruchomił nam maszynę parową a byliśmy tylko we dwoje. Sporo sprzętu uratowanego od zapomnienia i zezłomowania. Szacunek dla Tych ludzi, co dbają o naszą historię. Serdecznie pozdrawiam.
 
Małgorzata Uba
stellamaris
Muzeum Przemysłu
Niesamowicie wielkie muzeum z modelem maszyny parowej w skali 1:1 - można zobaczyć, jak działa... na prąd.
 
Danuta Świątek
Dana
Opatówek
Muzeum ogromne, gdyby ktoś chciał się zagłębiać we wszystkie szczegóły, można tam spędzić niemal cały dzień! Każdy może znaleźć tam coś, co go zainteresuje.
 
Hubert A.
Hubert
ZT 512
Tak patrzę i widzę brak swojego komentarza, a dałbym sobie głowę uciąć, że go wpisywałem kiedyś. Miejsce odwiedzone w kwietniu 2015 roku. Spędziliśmy tu grubo ponad godzinę podziwiając prastare maszyny, fortepiany, drukarnię i wystawę szat liturgicznych. Pan przewodnik bardzo ciekawie opowiadający o eksponatach i z ogromną wiedzą. Polecamy to muzeum.
 
Andrzej Szafrański
Aszki
Link do www
Chyba zły link do strony. Proponuję zmienić na http://www.muzeum.opatowek.pl
Tam jest m. in. info, ze w soboty muzeum otwarte tylko po telefonicznym umówieniu się (grupy min.10 osób)
 
Benek KUCZYŃSKI
Benek KUCZYŃSKI
Obowiązkowo!
Trafiłem w środę (wejście bezpłatne). Bardzo miły Pan oprowadził mnie po wszystkich piętrach. Człowiek z iskrą bożą. Z jaką pasją opowiada o powstaniu muzeum i ściąganie eksponatów. Gorąco polecam!
 
Agata Wdowiarz
inesa
ciekawe miejsce
Bardzo ciekawe miejsce - warto zarezerwować sobie dużo czasu, jeśli ktoś lubi wielkie maszyny przemysłowe. Polecam również park na niewielki ale uroczy spacer.
 
-Maciej-
Muzeum Historii Przemysłu
Świetne muzeum, od samego wejścia do końca zwiedzania można poczuć sie jak małe dziecko w sklepie z zabawkami, co rusz coś innego przykuwa wzrok, do tego miła obsługa. Znaczek dobrze wyeksponowany w kasie muzeum, cena 7 zł.
 
Grzegorz
Muzeum
Muzeum jest fantastyczne. Jedno z ciekawszych jakie ostatnio odwiedziłem. Planowałem, że obejrzę  w pół godziny i ruszę dalej a wyszło 2 godziny  zwiedzania z bardzo ciekawie opowiadającą panią przewodnik. Zwiedzania indywidualnego nie polecam, chyba nikt nie ogarnie sam do czego służyły te wszystkie maszyny. Koszt przewodnika to 15 zł więc nawet dla jednej osoby nie jest to dużo. Znaczki dostępne, cena 7 zł.
 
Krzykos
ZT 512
Stojak ze znaczkami widoczny w kasie muzeum, cena standardowa - 7 zł. Jest co ogladać - od maszyny parowej, przez fortepiany i pianina, maszyny drukarskie, aż do maszyn dziewiarskich i ornatu Papieża.
 
Sławek
ZT 512
Cena bz 6 Zł. Duże podziekowania miłym Panom z muzeum i biblioteki.
 
Robert
ZT 512
Miejsce godne polecenia. Zbiory zgromadzone w czteropiętrowym budynku. Przemiła obsługa. Znaczek w rewelacyjnej cenie 6 zł. Tak trzymać. 
 
Marta i Michał
512
Muzeum zdecydowanie warte odwiedzenia! Mieści się w starej fabryce i na 4 piętrach znajduje się przebogata kolekcja, ale najbardziej zachwyca maszyna parowa - sprawna i działajaca na zawołanie. Znaczek wyeksponowany w gablocie i cena również zachecajaca - 6 zł. No i przede wszystkim zrozumienie idei przez prowadzacych muzeum, co wróży dobra przyszłość dla znaczka. :)