Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1271
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1271!

No. 1083 Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce

GPS: 52.737620 23.586578

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1083 Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce

Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce to organizacja pozarządowa, zajmująca się zachowywaniem dziedzictwa kulturowego białoruskiej mniejszości narodowej w Polsce, oraz kreowaniem współczesnej kultury i sztuki Białorusinów. Muzeum to obiekt zbudowany staraniem białoruskiej społeczności Podlasia i całej Polski, państwa Białoruś jak również dzięki pomocy diaspor białoruskich z całego świata od Włoch i Anglii po Stany Zjednoczone, Kanadę, Australię czy Izrael. Dziś służy nie tylko Białorusinom, pokazuje skrawek białoruskiego świata. Muzeum to 3 stałe, etnograficzne ekspozycje związane z kulturą materialną Białorusinów. Na wystawach ukazanych jest kilkaset eksponatów z przełomu XIX i XX w. Muzeum to również wystawy czasowe związane z malarstwem, rzeźbą, fotografią, historią, oscylujące wokół białoruskiej kultury i sztuki.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce, ul. 3 Maja 42


21.03.2024 - dostępny bez problemów
28.08.2023 - dostępny bez problemów
24.03.2023 - dostępny bez problemów
21.10.2022 - dostępny bez problemów
07.09.2022 - dostępny z małymi problemami

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Małgorzata Uba
stellamaris
ZT 1083
Ciekawa wystawa etnograficzna z komentarzem przybliżającym życie wsi białoruskiej. Trafiliśmy na wystawę fotografii "Podlasie w obiektywie" (Grzegorz pisał o tym niżej, więc może jest tam na stałe) - przepiękne! Sklepik oferuje poza ZT również wytwory sztuki ludowej Białorusinów, np. hafty. W sklepiku mają też pieczątkę.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 1083
Problemem jest informacja. Przy małym ruchu kasa Muzeum jest zamknięta. Trzeba przeczytać wszystkie kartki porozwieszane w holu i iść ich śladem a znajdzie się drzwi że znaną naklejka ZT(parter recepcja korytarz na przeciw wejścia do muzeum) Muzeum ciekawe cena ZT 8 zł+ bilet
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Muzeum
Warte odwiedzenia muzeum. Ciekawie zaaranżowane wystawy etnograficzne. Świetna wystawa fotografii z Podlasia. Niestety trafiłem na brak przewodnika więc za wiele się nie dowiedziałem. Znaczek dostępny bez problemu sklepiku z pamiątkami. Niestety muzeum czynne tylko w dni robocze co utrudnia odwiedziny i zdobycie znaczka.