Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 786 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 786 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 779 Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu

GPS: 51.402638 21.142164

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 779 Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu

Muzeum im. Jacka Malczewskiego mieści się w Zespole Popijarskim w Radomiu.  Placówka jest w posiadaniu czwartej w kraju kolekcji dzieł patrona – Jacka Malczewskiego, oraz wielu osobistych pamiątek po malarzu i jego rodzinie. Ponad 50 obrazów jest prezentowanych na wystawie stałej zatytułowanej Jacek Malczewski 1854 – 1929. Wystawy stałe to: Galeria Malarstwa Polskiego XIX i XX wieku, Kultury pozaeuropejskie w zbiorach Muzeum im. Jacka Malczewskiego , Skarby i tajemnice Piotrówki  - wystawa prezentująca znaleziska archeologiczne regionu radomskiego, Kolekcja rodziny Pinno, na której można zobaczyć kulturę materialną przełomu XIX i XX w., Leszek Kołakowski (1927–2009)  - ekspozycja pokazująca m.in. rzeczy osobiste filozofa a także wiele wystaw przyrodniczych: Ochrona przyrody na Ziemi Radomskiej; Środowiska przyrodnicze Ziemi Radomskiej; Gabinet XIX-wiecznego Przyrodnika; Geologia i paleontologia Ziemi Radomskiej; Polskie Parki Narodowe. Muzeum organizuje także cieszące się dużym uznaniem wystawy czasowe o różnorodnej tematyce: historyczne, literackie, etnograficzne, sztuki, archeologiczne i inne. 


Miejsca sprzedaży:
Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, Rynek 11, Radom

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 779 Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu

22.03.2019 - dostępny bez problemów
17.03.2019 - dostępny bez problemów
17.03.2019 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Grzegorz Kaczmarczyk
Grzegorz Kaczmarczyk
779
Znaczek wraz z innymi biletami dostępne w kasie muzeum. Muzeum ma wiele działów więc na jego zwiedzenie należy poświęcić sporo czasu. Na mnie największe wrażenie wywołały dział Archeologii i dział Historii. Muzeum położone w Rynku miasta skąd można rozpocząć wędrówkę do poznania innych obiektów zabytkowych, których w Radomiu jest sporo.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Muzeum
Znaczek dostępny bez problemu w kasie muzeum. Muzeum ciekawe, w ładnie odrestaurowanym zabytkowym budynku. Muzeum jest wielkie więc na zwiedzanie trzeba zarezerwować sporo czasu. Warto też pospacerować po starej części Radomia i obejrzeć jego zabytki.