Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 91 Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze

GPS: 50.897443 15.738355

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 91 Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze

Początki muzealnictwa jeleniogórskiego ściśle związane są z drugą połową XIX wieku. W 1880 roku w Jeleniej Górze powstało „Towarzystwo Karkonoskie”, którego działalność polegała m.in. na gromadzeniu oraz ochronie przedmiotów historycznych i artystycznych o tematyce regionalnej. W oparciu o tą działalność w 1888 roku utworzono placówkę muzealną, natomiast w latach 1912 – 1914 wzniesiono nowy gmach muzeum. W roku 1975 placówka zmienia nazwę na Muzeum Okręgowe w Jeleniej Górze, a kilka lat później przejmuje kolejne obiekty tworząc w nich oddziały zamiejscowe m.in. w Bolkowie i Szklarskiej Porębie. W roku 2001 placówka zmienia nazwę na Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze. Muzeum gromadzi, konserwuje, przechowuje i upowszechnia zgromadzone zbiory archeologiczne, etnograficzne i artystyczne. Posiada największą w Polsce kolekcję szkła artystycznego, malarstwa karkonoskiego, kolekcję wyrobów z cyny oraz jedną z większych w Polsce kolekcja XVIII i XIX w. obrazów na szkle. Prowadzi własne badania naukowe i działalność wydawniczą. Od początku 1999 roku jest Samorządową Instytucją Kultury Województwa Dolnośląskiego.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, ul. J. Matejki 28, Jelenia Góra

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 91 Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 91 Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 91 Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 91 Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 91 Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 91 Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 91 Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 91 Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 91 Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
Obrázek č. 10, Znaczki Turystyczne, No. 91 Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
Obrázek č. 11, Znaczki Turystyczne, No. 91 Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
Obrázek č. 12, Znaczki Turystyczne, No. 91 Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
Obrázek č. 13, Znaczki Turystyczne, No. 91 Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
Obrázek č. 14, Znaczki Turystyczne, No. 91 Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze

24.05.2024 - znaczek zbyt drogi
24.05.2024 - znaczek zbyt drogi
19.08.2023 - dostępny bez problemów
20.07.2023 - dostępny bez problemów
15.06.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Rafał
Rafał
No. 91 Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
Znaczek za 9 zł dostępny w kasie muzeum plus pieczęcie do DK.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek dostępny bez problemu w kasie muzeum.
Płatność również kartą.

Muzeum opowiada historię miasta i okolic.
Ciekawa i różnorodna ekspozycja.
Jednak moją uwagę najbardziej przykuła kolekcja szklanych wyrobów znajdująca się na piętrze.
Przepiękne małe dzieła sztuki użytkowej w każdym możliwym kolorze.
Piękne
 
L+D+D+N Nesibovi
Andílek&Prazdroj
Dům v muzeu
Zajímavé muzeum, které zaujme tím, že uvnitř budovy muzea je starý dům.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Muzeum
Ciekawie ukazana historia Jeleniej Góry. Niestety nie wszystko jeszcze jest dostępne z powodu covida. ZT dostępny w kasie/sklepiku.
 
Zygmunt Gonczarek
Zygmunt
ZT91
Ciekawe miejsce zwłaszcza dla osób lubiących wyroby szklane. Obejrzeć można zarówno zbiory historyczne jak i eksponaty szklanej sztuki nowoczesnej. Nam udało się brać udział w pokazie w niewielkiej hucie będącej częścią muzeum. W sklepiku można nabyć wiele ciekawych szklanych ozdób. W muzeum można zobaczyć także kolekcje zdjęć Karkonoszy (wystawa czasowa)oraz znaleziska archeologiczne z tego terenu - choć szkło znacząco dominuje w zbiorach muzeum.
 
Marta i Michał
Marta i Michał
No.91
Środa jest dniem bezpłatnego zwiedzania. W dobie epidemii polecamy właśnie ten dzień, ponieważ część eksponatów jest niedostępna - dom tkaczy można obejrzeć jedynie z zewnątrz, multimedialne części wystawy również wyłączono z użytkowania, zatem cena 12 zł wydaje się dość wygórowana za niepełną ekspozycję. Abstrahując od ceny zwiedzania muzeum jest bardzo dobrze zorganizowane i ciekawe ukazując dzieje Jeleniej Góry przez wieki. Najciekawszym dla nas była ekspozycja szkła użytkowego oraz czasowa wystawa pejzaży karkonoskich. Znaczek dostępny bez problemu w cenie 7 zł w sklepiku wraz z pieczątką.
 
Grzegorz Kaczmarczyk
91
W niedziele jest możliwość zwiedzenia muzeum , ale znaczka nie da się zakupić , ponieważ znajduje się on w sklepiku z pamiątkami, który w niedziele jest zamknięty.
 
Marek Matysik
aptekarz
Muzeum do 17:00 a kiosk ze znaczkami do 16:00. Bez sensu
 
Małgorzata Pałka
Małgorzata
Karkonoskie Muzeum
Wiele eksponatów jest godnych uwagi: wyposażenie chaty, złoty skarb monet z Piechowic, bogaty zbiór szkła. Ekspozycje są ciekawie urządzone, opatrzone multimedialnym komentarzem.
Znaczek dostępny w sklepiku z pamiątkami w cenie 7 zł. W kasie muzeum nie ma informacji, że obiekt posiada ZT.
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Muzeum
Ciekawe nowoczesne muzeum z całą chatą tkaczy w środku. My trafiliśmy również na wystawę malarstwa "Polonia" i wystawę szkła - artystycznego i użytkowego. Znaczek dostępny jest bez problemu tylko w te dni gdy otwarty jest sklepik, a sklepik prowadzi tylko jedna Pani. Pani tej nie ma w weekendy więc w sobotę i niedzielę znaczka nie dostaniemy. My zwiedziliśmy muzeum w niedzielę a po znaczek wpadliśmy w czwartek.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 91
Muzeum ciekawe i warte zobaczenia, niektóre ekspozycje zostały zmultimedializowane, co tylko ułatwia oglądanie. Na deser, na piętrze, wystawa szkła artystycznego i przejście po szklanej podłodze.
Znaczki w standardowej cenie, ale nie zauważyłem, żeby były w jakikolwiek sposób wyeksponowane przy kasie. Jak ktoś o nich nie wie, to nie zobaczy..
 
jacek
jacek
ZT 91
Znaczek niedostępny ponieważ nie było Pani, która zajmuje sie znaczkami. Pozostało nam zwiedzić muzeum.
 
Robert Salwowski
Bobik
Polecam
Świetni zorganizowan muzeum z ciekawymi ksponatami
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 91
Muzeum w środy bezpłatne, z czego korzystają również wycieczki szkolne. Ekspozycje rozłożone tematycznie od pradawnych mieczy, podków po monety, mnie jak zwykle przyciągnęły stare meble. A do cudownej wystawy szkła artystycznego zaryzykowałem przejście po szklanej podłodze. Znaczek po zwiedzeniu muzeum można nabyć „spod lady” w kasie. To dotyczy wszystkich oddziałów tego muzeum. Ja wiem o Znaczku Turystycznym, że jest, lecz inni turyści, którzy w tym czasie byli w muzeum nie a szkoda, bo ten ZT powinien być wyeksponowany żeby zaciekawiał innych przede wszystkim młodych, ale i starszych turystów też.
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Znaczki w cenie 7zł do kupienia bezproblemowo w Muzeum.
 
Kolekcjoner ZT
Kolekcjoner ZT
Muzeum Karkonoskie
Znaczek zdobyłem bez problemu, choć jest w osobnym pomieszczeniu w sklepiku z pamiątkami. Muzeum bardzo ciekawe, warto zwiedzić. Miła obsługa. Środa jest dniem bez opłat.
 
Roman Binder
borsuk
Muzeum
We wtorkowe popołudnie odwiedziłem ponownie muzeum i znaczek zgodnie z zapewnieniami w niedzielę był już dostępny. O dziwo inny personel i od razu inna atmosfera przy zwiedzaniu.
Największa atrakcją w tym muzeum jest chata w, w której można obejrzeć wnętrze i porównać jak sie kiedyś mieszkała a jak obecnie.
 
Roman Binder
borsuk
Muzeum
Obsługa niemrawa raczej nastawiona na pilnowanie żeby przypadkiem nie dotknąć eksponatów.
Znaczek niestety nie dostępny. Pani w kasie poinformowała ze będzie dopiero we wtorek. Muzeum nie przygotowane dla kolekcjonerów znaczków. Szkoda.
 
Hubert A.
Hubert
Muzeum Karkonoskie
Świetnie się złożyło, że kilka dni po premierze tutejszych trzech znaczków mogliśmy być w okolicy. Z samego rana w niedzielę udaliśmy się do Jeleniej Góry żeby zwiedzić tutejsze muzeum. Niestety już na wstępie przeżyliśmy niemiłe rozczarowanie bo okazało się, że pamiątki sprzedawane są w osobnym sklepiku w innym budynku, a ten w niedziele zamknięty jest na głucho i uzbrojony jak twierdza. Jakoś to przeboleliśmy, chociaż dzieciom tak ławo pewnych rzeczy nie można wytłumaczyć. Widać tutejsi turyśći w niedzielę pamiątek nie kupują :-( Pozostało nam samo zwiedzanie i tu na szczęście nie zawiedliśmy się. Muzeum z tzw. pomysłem. Wszystko fajnie zaprezentowane, opisane i zmultimedializowane tam gdzie trzeba. Do sztuki podchodzimy z ostrożnością, ale ta szklana prezentowana tutaj nawet nas zachwyciła. Warto tu zajrzeć i zwiedzić muzeum. Dyrekcji sugerujemy przeniesienie części znaczków do budynku głównego i sprzedaż nawet spod lady, a wtedy wszyscy będą zadowoleni.