Na dzień dzisiejszy w Polsce są 972 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce są 972 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!

No. 91 Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze

GPS: 50.897443 15.738355

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 91 Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze

Początki muzealnictwa jeleniogórskiego ściśle związane są z drugą połową XIX wieku. W 1880 roku w Jeleniej Górze powstało „Towarzystwo Karkonoskie”, którego działalność polegała m.in. na gromadzeniu oraz ochronie przedmiotów historycznych i artystycznych o tematyce regionalnej. W oparciu o tą działalność w 1888 roku utworzono placówkę muzealną, natomiast w latach 1912 – 1914 wzniesiono nowy gmach muzeum. W roku 1975 placówka zmienia nazwę na Muzeum Okręgowe w Jeleniej Górze, a kilka lat później przejmuje kolejne obiekty tworząc w nich oddziały zamiejscowe m.in. w Bolkowie i Szklarskiej Porębie. W roku 2001 placówka zmienia nazwę na Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze. Muzeum gromadzi, konserwuje, przechowuje i upowszechnia zgromadzone zbiory archeologiczne, etnograficzne i artystyczne. Posiada największą w Polsce kolekcję szkła artystycznego, malarstwa karkonoskiego, kolekcję wyrobów z cyny oraz jedną z większych w Polsce kolekcja XVIII i XIX w. obrazów na szkle. Prowadzi własne badania naukowe i działalność wydawniczą. Od początku 1999 roku jest Samorządową Instytucją Kultury Województwa Dolnośląskiego.


Miejsca sprzedaży:
Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, ul. J. Matejki 28, Jelenia Góra

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 91 Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 91 Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 91 Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 91 Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 91 Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 91 Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 91 Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 91 Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 91 Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
Obrázek č. 10, Znaczki Turystyczne, No. 91 Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
Obrázek č. 11, Znaczki Turystyczne, No. 91 Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
Obrázek č. 12, Znaczki Turystyczne, No. 91 Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
Obrázek č. 13, Znaczki Turystyczne, No. 91 Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
Obrázek č. 14, Znaczki Turystyczne, No. 91 Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze

05.01.2020 - znaczek niedostępny
05.10.2019 - dostępny bez problemów
26.07.2019 - dostępny bez problemów
17.07.2019 - dostępny bez problemów
03.07.2019 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Grzegorz Kaczmarczyk
91
W niedziele jest możliwość zwiedzenia muzeum , ale znaczka nie da się zakupić , ponieważ znajduje się on w sklepiku z pamiątkami, który w niedziele jest zamknięty.
 
Marek Matysik
aptekarz
Muzeum do 17:00 a kiosk ze znaczkami do 16:00. Bez sensu
 
Małgorzata Pałka
Małgorzata
Karkonoskie Muzeum
Wiele eksponatów jest godnych uwagi: wyposażenie chaty, złoty skarb monet z Piechowic, bogaty zbiór szkła. Ekspozycje są ciekawie urządzone, opatrzone multimedialnym komentarzem.
Znaczek dostępny w sklepiku z pamiątkami w cenie 7 zł. W kasie muzeum nie ma informacji, że obiekt posiada ZT.
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Muzeum
Ciekawe nowoczesne muzeum z całą chatą tkaczy w środku. My trafiliśmy również na wystawę malarstwa "Polonia" i wystawę szkła - artystycznego i użytkowego. Znaczek dostępny jest bez problemu tylko w te dni gdy otwarty jest sklepik, a sklepik prowadzi tylko jedna Pani. Pani tej nie ma w weekendy więc w sobotę i niedzielę znaczka nie dostaniemy. My zwiedziliśmy muzeum w niedzielę a po znaczek wpadliśmy w czwartek.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 91
Muzeum ciekawe i warte zobaczenia, niektóre ekspozycje zostały zmultimedializowane, co tylko ułatwia oglądanie. Na deser, na piętrze, wystawa szkła artystycznego i przejście po szklanej podłodze.
Znaczki w standardowej cenie, ale nie zauważyłem, żeby były w jakikolwiek sposób wyeksponowane przy kasie. Jak ktoś o nich nie wie, to nie zobaczy..
 
jacek
jacek
ZT 91
Znaczek niedostępny ponieważ nie było Pani, która zajmuje sie znaczkami. Pozostało nam zwiedzić muzeum.
 
Robert Salwowski
Bobik
Polecam
Świetni zorganizowan muzeum z ciekawymi ksponatami
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 91
Muzeum w środy bezpłatne, z czego korzystają również wycieczki szkolne. Ekspozycje rozłożone tematycznie od pradawnych mieczy, podków po monety, mnie jak zwykle przyciągnęły stare meble. A do cudownej wystawy szkła artystycznego zaryzykowałem przejście po szklanej podłodze. Znaczek po zwiedzeniu muzeum można nabyć „spod lady” w kasie. To dotyczy wszystkich oddziałów tego muzeum. Ja wiem o Znaczku Turystycznym, że jest, lecz inni turyści, którzy w tym czasie byli w muzeum nie a szkoda, bo ten ZT powinien być wyeksponowany żeby zaciekawiał innych przede wszystkim młodych, ale i starszych turystów też.
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Znaczki w cenie 7zł do kupienia bezproblemowo w Muzeum.
 
Kolekcjoner ZT
Kolekcjoner ZT
Muzeum Karkonoskie
Znaczek zdobyłem bez problemu, choć jest w osobnym pomieszczeniu w sklepiku z pamiątkami. Muzeum bardzo ciekawe, warto zwiedzić. Miła obsługa. Środa jest dniem bez opłat.
 
Roman Binder
borsuk
Muzeum
We wtorkowe popołudnie odwiedziłem ponownie muzeum i znaczek zgodnie z zapewnieniami w niedzielę był już dostępny. O dziwo inny personel i od razu inna atmosfera przy zwiedzaniu.
Największa atrakcją w tym muzeum jest chata w, w której można obejrzeć wnętrze i porównać jak sie kiedyś mieszkała a jak obecnie.
 
Roman Binder
borsuk
Muzeum
Obsługa niemrawa raczej nastawiona na pilnowanie żeby przypadkiem nie dotknąć eksponatów.
Znaczek niestety nie dostępny. Pani w kasie poinformowała ze będzie dopiero we wtorek. Muzeum nie przygotowane dla kolekcjonerów znaczków. Szkoda.
 
Hubert A.
Hubert
Muzeum Karkonoskie
Świetnie się złożyło, że kilka dni po premierze tutejszych trzech znaczków mogliśmy być w okolicy. Z samego rana w niedzielę udaliśmy się do Jeleniej Góry żeby zwiedzić tutejsze muzeum. Niestety już na wstępie przeżyliśmy niemiłe rozczarowanie bo okazało się, że pamiątki sprzedawane są w osobnym sklepiku w innym budynku, a ten w niedziele zamknięty jest na głucho i uzbrojony jak twierdza. Jakoś to przeboleliśmy, chociaż dzieciom tak ławo pewnych rzeczy nie można wytłumaczyć. Widać tutejsi turyśći w niedzielę pamiątek nie kupują :-( Pozostało nam samo zwiedzanie i tu na szczęście nie zawiedliśmy się. Muzeum z tzw. pomysłem. Wszystko fajnie zaprezentowane, opisane i zmultimedializowane tam gdzie trzeba. Do sztuki podchodzimy z ostrożnością, ale ta szklana prezentowana tutaj nawet nas zachwyciła. Warto tu zajrzeć i zwiedzić muzeum. Dyrekcji sugerujemy przeniesienie części znaczków do budynku głównego i sprzedaż nawet spod lady, a wtedy wszyscy będą zadowoleni.