Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1252
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1252!

No. 119 Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej

GPS: 50.915352 16.435268

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 119 Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa rozpoczęło swą działalność, w miejsce zlikwidowanego skansenu lokomotyw parowych, w 2004 roku. Muzeum zajmuje się dokumentowaniem historii kolei na terenie Śląska i Polski. Obszar zainteresowań obejmuje również dziedzictwo przemysłowe regionu. W skład zbiorów Muzeum wchodzi m.in. normalnotorowy tabor kolejowy wyprodukowany w latach 1890- 1970. Wystawę tworzy 40 lokomotyw parowych produkcji polskiej, niemieckiej, amerykańskiej i angielskiej oraz przeszło 100 innych pojazdów kolejowych ( lokomotyw spalinowych i elektrycznych, wagonów osobowych i towarowych, a także kolejowych pojazdów specjalistycznych). Muzeum gromadzi również zbiory ikonograficzne i przedmioty użytkowe związane z historią kolei. Unikatowa, zarządzana kolejowymi urządzeniami nastawczymi, makieta kolejowa H0 pozwala odwiedzającym na zapoznanie się ze specyfiką zarządzania i bezpieczeństwa ruchu kolejowego. Dział poświęcony historii transportu tworzy wystawa zabytkowych motocykli związanych z historią motocyklizmu na Śląsku. W hali parowozowni znajduje się zbiór zabytkowych maszyn i urządzeń przemysłowych z zakładów i wytwórni z terenów Śląska.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 119 Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 119 Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 119 Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 119 Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 119 Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 119 Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 119 Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 119 Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 119 Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej
Obrázek č. 10, Znaczki Turystyczne, No. 119 Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej
Obrázek č. 11, Znaczki Turystyczne, No. 119 Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej
Obrázek č. 12, Znaczki Turystyczne, No. 119 Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej
Obrázek č. 13, Znaczki Turystyczne, No. 119 Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej
Obrázek č. 14, Znaczki Turystyczne, No. 119 Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej

03.06.2023 - dostępny bez problemów
09.09.2022 - znaczek niedostępny
04.09.2022 - znaczek niedostępny
06.08.2022 - znaczek niedostępny
23.07.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Janusz
No.119
Jest ale kosztuje 10 zł
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek dostępny bez problemu w kasie muzeum za 7 zł.
Samo muzeum fantastyczne. Bardzo dużo eksponatów. Brak tylko miejsca żeby lokomotywy i składy stały elegancko pokazane. Ale ich ilość robi wrażenie. Część czeka na renowację. Widać, że muzeum się rozwija.

Polecam
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Lokomotywy
Dla każdego miłośnika kolejnictwa - punkt obowiązkowy. Bardzo zyskuje gdy zwiedzamy z przewodnikiem. Szczególnie gdy jest to wieloletni pracownik kolei znający to miejsce od podszewki. Dziękujemy! Jest również możliwość przejechania się pociągiem - w tym również przez obrotnicę. A kto dobrze poszuka to znajdzie również prawdziwego TOMKA!
 
Michał
montana21
Jaworzyna Śląska
Znaczek dostępny bez problemów w cenie 7 zł. Muzeum bardzo fajne, choć zwiedzałem bez przewodnika. Można wchodzić do niektórych wagonów i lokomotyw.
 
Danuta Świątek
Dana
Muzeum Kolejnictwa
Znaczek za 7 zł kupilam w kasie razem z biletami wstępu. Przewodnik rzeczowy przedstawił wszystko co trzeba. Najlepsze muzeum tego typu, w jakim byłam (a byłam w 5).
 
Kolekcjoner ZT
Kolekcjoner ZT
Brak znaczka
To moja czwarta wizyta w tym miejscu i czwarty raz brak znaczka.
 
Marek, Miłek, Kasia, Krzysiu.
Znaczek 119
Niestety znaczki się skończyły. :(
 
Piotr Laskowski
Piotr Laskowski
ZT 119
Znaczek dostępny bez problemów w cenie 7 zł, do tego bardzo ładnie wyeksponowany i widoczny przy kasie :)
 
Sławek
119
Znaczek dostępny bez problemów w cenie 7 zł, wspaniałe miejsce, dostępne w większości dla osób na wózkach inwalidzkich, frajda dla dzieci i dorosłych.
 
Natalka i Edyta Domaradzkie
Domarki
ZT 119
Znaczek wyeksponowany w widocznym miejscu. Cena 7zł. Miejsce warte odwiedzenia. Można tu spędzić cały dzień. Bilet rodzinny 2+2 kosztuje 50zł. Do tego można dokupić bilety na przejazd po parowozowni.
 
Leszek
Znaczek nr 119
Miejsce godne uwagi, miłośnicy kolejnictwa mogą oglądać wiele wspaniałych eksponatów, stary tabor itd. Natomiast kolekcjonarzy Znaczków Turystycznych jeśli chcą połączyć radość zwiedzania z radością nabycia Znaczka Turystycznego najpierw powinni zadzwonić i dowiedzieć się o dostępności znaczka. Ja od jesieni 2015 roku do czerwca br odwiedziłem to miejsce 3 razy i niestety za każdym razem znaczka nie było. Słyszałem od pani : już się skończyły,  zamówimy w sezonie, , to dzieci wykupują całą grupą, paczka ze znaczkami w drodze ... . No cóż delikatnie podpowiedziałem, że przecież jak znaczki pomału się kończą to wystarczy zadzwonić do centrali, lub zamówić większą ilość skoro znaczki mają takie wzięcie. To niby takie proste ... .
 
Notelekseltis
119
Znaczek zdobyty w czasie 'Nocy muzeów', dostępny bez problemu, choć już ostatnie trzy sztuki zostały. Odbiór muzeum w dużym stoniu wg. mnie zależy od tego kto po nim oprowadza. Starszy pan, który właściwie nigdy na kolei nie pracowla, spraawiał wrażenie doświadczonego starego pracownika, który wie o czym mówi. Jak później widziałem inną grupę oprowadzaną przez młodą panią, to już ta wiarygodność malała dość bardzo. Przejazd parowozem... niby fajnie ale właściwie będąc w wagonie nic nie widać, lepiej prezentuje się z zewnątrz. Ogólnie na + oceniam, choć myślę, że trafiłem na odpowiedniego przewodnika. 
 
Kuba s.
jaworzyna
my byliśmy tam w drugiej połowie 10.2015 i niestety znaczka nie była, a szkoda...
tak czy siak
Wartość eksponatów to rzecz bezdyskusyjna, ale warto też napomknąć o całej oprawie im towarzyszącej - godnej polecenia. Przewodnik z duszą, bardzo ciekawie opowiada, a nawet i biegle w języku angielskim. A właściwie mieliśmy dwóch przewodników - innego po części typowo muzealnej, innego na trasie przejazdowej Emotikon wink Oprócz samych lokomotyw i innych pojazdów kolejowych można zobaczyć salę dla Panów - z interesującymi motorami, motocyklami, salę dla Pań - ze sprzętem kuchennym i nie tylko Emotikon wink, salę dla dzieci - z zabawkami - nawet 100-letnimi, makietę kolejek w ruchu - frajda dla dzieci, a nawet jest tam komputer Odra (ogromny!!!), który jeśli dobrze zrozumiałam funkcjonował jeszcze na początku XXI wieku w jednej z wrocławskich fabryk. Atrakcji mnóstwo, a oczywiście największą jest przejazd trasą parowozową z maszynistą niemalże wyciągniętym z epoki tychże parowozów. Emotikon smile Bardzo polecamy, można na chwilę przenieść się zupełnie w klimat XIX-XX wieku. 
 
 
Samanta
ZT
Miejsce warte odwiedzenia. Znaczek do kupienia w cenie 7 zł.
 
Marta i Michał
No.119
Normalny bilet wstępu kosztuje 16 zł, ale zdecydowanie warto wydać te pieniądze. Dodatkowo w weekendy polecamy dokupić bilet na krótką przejażdżkę parowozem po terenie muzeum wraz z przewodnikiem. Samo zwiedzanie generalnie jest samodzielne, ale można skorzystać z oprowadzenia przez przewodnika - wtedy mamy okazję zajrzeć na wszystkie prezentowane ekspozycje. Widać ogrom pracy wkładany w funkcjonowanie tego obiektu, oby tak dalej. Polecamy to miejsce.
 
Hubert
ZT 119
Kawał pięknej historii polskiego kolejnictwa w jednym miejscu. Do tego fachowa wiedza przewodnika, poważne podejście do turysty i efekt murowany. Polecam. Znaczek w cenie 7 zł.
 
Robert z Kalisza
Festiwal silników Diesla
Ciekawy pomysł na prezentację zbiorów. Obsługa super miła i sprawiająca wrażenie ze w sercu im grają lokomotywy. Polecam Wszystkim.Cena znaczka zadziwia 6 zł. W niewielu miejscach można taką spotkać.