Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 939 Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie

GPS: 52.213594 21.038962

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 939 Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie

Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa powstało w 1983 roku, działa na terenie Łazienek Królewskich w tzw. Koszarach Kantonistów, zbudowanych w latach 1826–1828, oraz w pochodzących z lat 1825–1826 Stajniach Kubickiego. Od 1 stycznia 2018 roku jest odziałem Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa zajmuje się popularyzacją wiedzy związanej z narodową tradycją łowiectwa i jeździectwa, hodowlą koni na ziemiach polskich, a także tematyką przyrodniczą. W zbiorach muzeum znajduje się ponad 10 tysięcy eksponatów, w tym wiele dzieł sztuki takich jak obrazy, grafiki, rzeźby oraz publikacje czy fotografie związane z tematyką muzeum. Sporą kolekcję tworzą zbiory przyrodnicze, gdzie zobaczyć można zwierzęta leśne, ptaki oraz trofea egzotyczne umieszczone na wystawach stałych.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa na terenie Łazienek Królewskich w Warszawie, ul. Agrykola 1, Warszawa


16.02.2024 - znaczek niedostępny
14.02.2023 - dostępny bez problemów
20.11.2022 - dostępny bez problemów
19.11.2022 - dostępny bez problemów
13.11.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Hanna
W Łazienkach
Skończyły się znaczki
 
Grzegorz Sumiła
Grzegorz Sumiła
ZT
W niedziele muzea łowiectwa i jeździectwa są bezpłatne. Znaczek zakupiony w stajniach Kubickiego. Wszystkie wystawy dostępne dla zwiedzających.
 
Dorota Suszka
Dorota Suszka
ZT
muzeum czynne można zwiedzać ale znaczka w niedzielę kupić nie można ponieważ sklepik w niedzielę jest zamknięty , a szkoda :(
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek dostępny bez problemu w Stajniach Kubickiego.
Kupując 1 bilet można zwiedzić powozownię i Muzeum Łowiectwa.
Samo muzeum szybko się zwiedza bo dostępne są dwie sale.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 939
To moja już nie wiem, która wizyta w Muzeum (piszę o wizytach przed znaczkowych) tym razem wiem muzeum otwarte tylko częściowo. Znaczek można nabyć tylko w sklepiku z pamiątkami w Podchorążówce cena 7 zł. Łazienki Królewskie Polecam o każdej porze roku.
 
L+D+D+N Nesibovi
Andílek&Prazdroj
Jiné prodejní místo
Známku na místě neměli, pokladna byla zavřena. Ale naproti Palác Myslewicki je muzeum, kde měli obě známky, 939 i 809, za 7 zl.
 
Janusz Trzeciak
Seaman
Udało się kupić
Znaczek na szczęście udało się kupić w Podchorążówce, ale muzeum oczywiście zostało przez nas dokładnie zwiedzone. Pandemia wymusza pewne restrykcje i ograniczenia w dostępności niektórych eksponatów i wystaw, ale cóż - takie czasy nastały.
 
Marcin Szczygielski
Marcin Szczygielski
ZT 939
Wchodząc do muzeum na parterze natrafimy na znaczek w gablocie. Jest nawet przyczepiona cena ale obsługa twierdzi, że nie prowadzi obecnie sprzedaży... Trzeba iść do Podchorążówki i tam znaczek jest dostępny w cenie 7zł.
Mimo, że po remoncie w budynku obok została otwarta Powozownia to w samym Muzeum Łowiectwa nadal są czynne tylko dwie wystawy stałe z czterech. Pozostałem dwie są nieczynne ze względu na małą powierzchnię sal i przez to większe zagrożenie Koronawirusem... a na stronie muzeum o tym ani słowa
 
Marta Szczepłek
Marta Sz.
Brak w muzeum
W muzeum pani nic o znaczku nie wie, pieczątek nie ma. Dosyć dziwna rozmowa.
 
Adam
saddam
ZT 939
Znaczek dostępny w budynku Podchorążówki. Cena - 7 zł. W tym samym miejscu można kupić także ZT nr 809
 
Radzioactive
ZT
Znaczek dostępny bez problemu w Podchorążówce. Muzeum aktualnie otwarte tylko częściowo. Miło by było zobaczyć za jakiś czas efekty przeprowadzanej modernizacji. Póki co, dostępna jest dość kameralna choć ciekawa wystawa.
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
ZT 939
Znaczek dostępny w Sklepiku Muzealnym w Podchorążówce. Samo Muzeum Łowiectwa w trakcie przygotowań do remontu.
 
Piotr Uba
Piotr Uba
brak kuponu
Muzeum czynne połowicznie. Czynna tylko wystawa czasowa. Znaczek sprzedawany w Podchorążówce. Niestety nie sprawdziłem na miejscu, co mi włożono do torebeczki papierowej. W domu okazało się, że znaczek jest bez kuponu :(
 
Grzegorz Kaczmarczyk
Grzegorz Kaczmarczyk
939
Muzeum udostępnia do zwiedzania obecnie tylko wystawę czasową dotyczącą leczenia koni w Warszawie. Warto przyjrzeć się jej bliżej bo pokazuje także historię weterynarii w stolicy. Sklepik w muzeum zamknięty, więc po bilet trzeba się udać do znajdującej się niedaleko Podchorążówki. Bilet nabywamy w kasie a znaczek w znajdującym się na przeciwko sklepiku, cena 7 zł.
 
Mario
Dostępność
Znaczek niedostępny,otwarta tylko wystawa czasowa. Muzeum nie prowadzi obecnie sprzedaży, drugi ZT Pałac na Wyspie dostępny w Podchorążówce