Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 996 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 996 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 939 Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie

GPS: 52.213594 21.038962

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 939 Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie

Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa powstało w 1983 roku, działa na terenie Łazienek Królewskich w tzw. Koszarach Kantonistów, zbudowanych w latach 1826–1828, oraz w pochodzących z lat 1825–1826 Stajniach Kubickiego. Od 1 stycznia 2018 roku jest odziałem Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa zajmuje się popularyzacją wiedzy związanej z narodową tradycją łowiectwa i jeździectwa, hodowlą koni na ziemiach polskich, a także tematyką przyrodniczą. W zbiorach muzeum znajduje się ponad 10 tysięcy eksponatów, w tym wiele dzieł sztuki takich jak obrazy, grafiki, rzeźby oraz publikacje czy fotografie związane z tematyką muzeum. Sporą kolekcję tworzą zbiory przyrodnicze, gdzie zobaczyć można zwierzęta leśne, ptaki oraz trofea egzotyczne umieszczone na wystawach stałych.


Miejsca sprzedaży:
Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa na terenie Łazienek Królewskich w Warszawie, ul. Agrykola 1, Warszawa


30.07.2020 - znaczek niedostępny
30.07.2020 - dostępny bez problemów
03.07.2020 - dostępny bez problemów
30.06.2020 - dostępny bez problemów
28.06.2020 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Radosław Mierzwa
Radzioactive
ZT
Znaczek dostępny bez problemu w Podchorążówce. Muzeum aktualnie otwarte tylko częściowo. Miło by było zobaczyć za jakiś czas efekty przeprowadzanej modernizacji. Póki co, dostępna jest dość kameralna choć ciekawa wystawa.
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
ZT 939
Znaczek dostępny w Sklepiku Muzealnym w Podchorążówce. Samo Muzeum Łowiectwa w trakcie przygotowań do remontu.
 
Piotr Uba
Piotr Uba
brak kuponu
Muzeum czynne połowicznie. Czynna tylko wystawa czasowa. Znaczek sprzedawany w Podchorążówce. Niestety nie sprawdziłem na miejscu, co mi włożono do torebeczki papierowej. W domu okazało się, że znaczek jest bez kuponu :(
 
Grzegorz Kaczmarczyk
Grzegorz Kaczmarczyk
939
Muzeum udostępnia do zwiedzania obecnie tylko wystawę czasową dotyczącą leczenia koni w Warszawie. Warto przyjrzeć się jej bliżej bo pokazuje także historię weterynarii w stolicy. Sklepik w muzeum zamknięty, więc po bilet trzeba się udać do znajdującej się niedaleko Podchorążówki. Bilet nabywamy w kasie a znaczek w znajdującym się na przeciwko sklepiku, cena 7 zł.
 
Mario
Dostępność
Znaczek niedostępny,otwarta tylko wystawa czasowa. Muzeum nie prowadzi obecnie sprzedaży, drugi ZT Pałac na Wyspie dostępny w Podchorążówce