Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1304
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1304!

No. 254 Muzeum Młynarstwa w Jaraczu

GPS: 52.713494 16.882386

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 254 Muzeum Młynarstwa w Jaraczu

Muzeum Młynarstwa w Jaraczu położone jest w odległości 40 km od Poznania przy trasie nr 11 Poznań–Piła, przy wschodnim krańcu Puszczy Noteckiej, nad rzeką Wełną, w miejscu o dużych walorach krajobrazowych. W Jaraczu kończy się rezerwat przyrody „Wełna”, który obejmuje 3,5-kilometrowy odcinek rzeki o bystrym nurcie z florą i fauną charakterystyczną dla potoków karpackich. Pierwsza wzmianka pisana o młynie w Jaraczu pochodzi z XV wieku. Był to jeden z wielu młynów poruszanych kołem wodnym zbudowanych na dopływach rzeki Warty. Obecnie w skład zabudowań osady młyńskiej, w której od 1981 r. prowadzone jest Muzeum Młynarstwa w Jaraczu, wchodzą następujące budynki: młyn wodny z przełomu XIX i XX wieku wraz z zespołem kanałów młynówki, młyn wietrzny – wiatrak koźlak z końca XVIII wieku, młyn wietrzny – wiatrak turbinowy z połowy XX wieku, stajnia przymłyńska z XIX wieku, dom mieszkalny z XIX wieku.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Młynarstwa w Jaraczu – kasa biletowa, Jaracz

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 254 Muzeum Młynarstwa w Jaraczu
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 254 Muzeum Młynarstwa w Jaraczu
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 254 Muzeum Młynarstwa w Jaraczu
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 254 Muzeum Młynarstwa w Jaraczu
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 254 Muzeum Młynarstwa w Jaraczu
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 254 Muzeum Młynarstwa w Jaraczu
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 254 Muzeum Młynarstwa w Jaraczu
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 254 Muzeum Młynarstwa w Jaraczu
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 254 Muzeum Młynarstwa w Jaraczu
Obrázek č. 10, Znaczki Turystyczne, No. 254 Muzeum Młynarstwa w Jaraczu
Obrázek č. 11, Znaczki Turystyczne, No. 254 Muzeum Młynarstwa w Jaraczu
Obrázek č. 12, Znaczki Turystyczne, No. 254 Muzeum Młynarstwa w Jaraczu
Obrázek č. 13, Znaczki Turystyczne, No. 254 Muzeum Młynarstwa w Jaraczu
Obrázek č. 14, Znaczki Turystyczne, No. 254 Muzeum Młynarstwa w Jaraczu
Obrázek č. 15, Znaczki Turystyczne, No. 254 Muzeum Młynarstwa w Jaraczu

09.09.2023 - dostępny bez problemów
23.07.2023 - dostępny bez problemów
15.07.2023 - dostępny bez problemów
15.07.2023 - dostępny bez problemów
09.07.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

MMMT.family ze Szczecina
MMMT.family ze Szczecina
ZT
Znaczek za 8 zł w kasie muzeum, trafiliśmy akurat jak był Festyn Młynarski, więc w trakcie zwiedzania były dodatkowe atrakcje
 
Wiktoria Radzicka
Varda
Młyny wcale nie nudne
Po muzeum młynarstwa nie spodziewałam się wiele, a tu proszę! Zwiedzanie minęło jak z bicza strzelił. Bardzo sympatyczna pani oprowadziła nas po wszystkich zakamarkach i zasypała mnóstwem ciekawostek. I mimo, że nikt jest pasjonatem młynarstwa, to każdy słuchał z zapartym tchem. Później zrobiliśmy sobie piknik bo aż przyjemnie było posiedzieć w cieniu uroczego domu młynarza. Serdecznie polecam na wypad w wolne popołudnie.
 
Kacper Grzyb
Kafejka
ZT 254
Znaczek do kupienia w kasie biletowej za 7zł. Bardzo ciekawa wystawa makiet wiatraków z różnych regionów Polski w skali 1:40. Super miejsce, polecamy.
 
Artur Wittke
Artur
znaczkowe miejsce
Bardzo ciekawe miejsce, cisza i spokój, bardzo miły Pan i piesek JURAS - pozdrawiamy z Juniorem serdecznie, choć Damian trochę się boi piesków. Warto wszystko obejrzeć, zwiedzić i dotknąć, polecamy wizytę w młynie, wiatraku i innych pomieszczeniach. Znaczek po 7 zł.
 
Rafał
Rafał
Rafał
Klimatyczne miejsce. Pan z obsługi muzeum PRZESYMPATYCZTY. Piękne cofnięcie w czasie. Gorąco polecam.
 
Kamil Walensiak
Kamil Walensiak
No.254
Podczas festynu mlynarstwa znaczek dostępny bez problemu przy kasie biletwej.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 255
Musiałem dokończyć zwiedzanie. Szczególnie interesujące s modele wiatraków z różnych stron Polski.Sympatuczna obsługa sprawia, że można tu miło spędzić czas.Wiatrak też może obejrzeć od środka.Cena znaczka 7 zł.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 254
Niestety poniedziałek w tym miejscu to dzień wolny od pracu.Ale że daleką drogę przebyłem to udało mi się co nieco zobaczyć. Niestety znaczka to już się nabyć nie dało
 
Tomasz Szkudlarek
Tomasz Szkudlarek
Miejsce godne polecenia
Serdeczne podziękowania za poświęcony Nam czas i przekazanie tajników budowy oraz zasady działania tych niby prostych maszyn.
 
Marta i Michał
Marta i Michał
No.254
Piękne miejsce położone nad rozlewiskami Wełny. Raj dla kajakarzy i rowerzystów. Muzeum ciekawe, fajnie przedstawiono wszystkie zagadnienia związane z produkcją mąki. Sobota jest dniem wolnego wstępu i w związku mieliśmy drobny problem z zakupieniem znaczka. Poza turystami indywidualnymi odbywają się jeszcze lekcje muzealne i oprowadzanie grup, przez co w kasie nie ma pracownika. Warto wtedy poszukać kogoś z obsługi na terenie obiektu i powinno udać się kupić znaczek. Cena znaczka standardowa - 7 zł i do tego dwie pieczątki.
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Muzeum warto obejrzeć, a znaczek do kupienia w kasie.
 
Robert Salwowski
Bobik
Się ma szczęście.
Trafiliśmy na piknik, który opswiecony był rybołówstwu. Samo muzeum rzeczywiście bardzo klimatyczne. Fajne miejsce do rodzinnego spędzenia czasu. Modele wiatraków to majstersztyk.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Jaracz
Bardzo ciekawe miejsce, zwłaszcza wyposażenie młyna i kanały doprowadzające wodę oraz wiatrak, który podobno jest "na chodzie" i czasami jest uruchamiany. Fajna okolica zachęcająca do spacerów zwłaszcza że bez samochodu i tak można dotrzeć tylko pieszo. ZT bez problemu w kasie za 7 zł.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 254
Stojak ze znaczkami widoczny w kasie muzeum, cena standardowa.
Co tu napisać, kiedy Hubert już wszystko przekazał...
Rzeczywiście, miejsce z klimatem, w którym można odnieść wrażenie, jakby czas się zatrzymał. Dzięki obsłudze muzeum, która interesująco "pokazuje i objaśnia", można zagłębić się w tajniki zawodu młynarza - dziękujemy!
Nam się podobało - polecamy wizytę w muzeum.
 
Hubert A.
Hubert
ZT 254
W Jaraczu bywam często bo to dobre miejsce spacerowe. W tym roku jest to już 2 wizyta w muzeum, ale po pojawieniu się znaczka nie mogłem sobie odmówić przyjemności, by raz jeszcze zerknąć na wszystkie eksponaty, poczuć zapach drewna w wiatraku i młynie. Można powiedzieć, że to takie muzeum troszkę na starą datę, ale niewątpliwie ma to swój urok. W budynku głównym znajduje się bogaty zbiór modeli wiatraków niemal z całej Polski. Jak taki wiatrak wygląda w rzeczywistości można zobaczyć na placu za budynkiem i co najważniejsze, można tam zerknąć w każdy zakamarek. Podobnie jest w położonym nieopodal młynie wodnym, w którym zgromadzono wiele urządzeń młynarskich. Generalnie bardzo polecam wizytę w Jaraczu, a znaczek turystyczny kosztuje tu standardowo 7 zł.