Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 707 Muzeum Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku

GPS: 54.720323 18.402361

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 707 Muzeum Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku

Muzeum Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku powstało w siedemdziesiątą piątą rocznicę wybuchu II wojny światowej - 1 września 2014 z inicjatywy działaczy Stowarzyszenia Historycznego Morskiego Dywizjonu Lotniczego. Jego członkowie od wielu lat gromadzili pamiątki związane z działalnością tej niezwykłej jednostki, by w końcu w odpowiednim miejscu móc je pokazać szerszemu gronu osób zainteresowanych historią lotnictwa i Pucka. Muzeum mieści się w budynku dawnej radiostacji MDLot zajmowanych przez tę jednostkę jeszcze w czasach międzywojennych. W jego wnętrzach można się przenieść do zapomnianego świata puckich hydroplanów. Zaczątek prezentowanej kolekcji to zbiory p. Tadeusza Stankiewicza, a także innych miłośników historii. Twórcy placówki są jednak przekonani, że już wkrótce zbiory się rozrosną.


Miejsca sprzedaży:
> TYMCZASOWO ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ NA PODSTAWIE DOWODU POBYTU!!!

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 707 Muzeum Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 707 Muzeum Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 707 Muzeum Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 707 Muzeum Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 707 Muzeum Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 707 Muzeum Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 707 Muzeum Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 707 Muzeum Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 707 Muzeum Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku
Obrázek č. 10, Znaczki Turystyczne, No. 707 Muzeum Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku
Obrázek č. 11, Znaczki Turystyczne, No. 707 Muzeum Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku
Obrázek č. 12, Znaczki Turystyczne, No. 707 Muzeum Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku

19.09.2023 - znaczek niedostępny
01.08.2023 - znaczek niedostępny
15.07.2023 - znaczek niedostępny
27.07.2022 - znaczek niedostępny
16.10.2021 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Radzioactive
707
Kameralne i klimatyczne muzeum prowadzone przez Pana-pasjonata,którego miło było posłuchać. Idea znaczka turystycznego wydaje się jednak w tym miejscu niezrozumiana.
 
Admin ZT
Admin ZT
Re: Znaczków Turystycznych już tutaj nie będzie
Brawo za turystyczną postawę. Być może dzięki Tobie i temu, że zwiedziłeś muzeum znaczki powrócą w to miejsce. Najważniejszy jest cel turystyczny, a znaczek to tylko dodatek, o czym niestety wiele osób zapomina. Dziękujemy za komentarz i polecamy wizyty w kolejnych znaczkowch miejscach turystycznych.
 
Janusz Trzeciak
Seaman
Znaczków Turystycznych już tutaj nie będzie
Wielka szkoda, że opiekunowie tego muzeum rezygnują ze Znaczków Turystycznych. Na pewno w dużym stopniu przyczyniłyby się do zwiększenia liczby turystów odwiedzających to miejsce, tym bardziej że podczas mojej wizyty tłumów tutaj nie było.
Jedno wiem, na pewno pasji tym osobom nie można odmówić. Pojawiliśmy się z małżonką w tym muzeum zaraz po otwarciu i byliśmy tylko we dwoje. Opiekun muzeum posadził nas w fotelach przed telewizorem, włączył ogrzewanie (na dworze było dość chłodnawo), i przez bite dwie godziny opowiadał nam o historii powstania Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku. Wielki szacunek i podziw, szkoda tylko że ZT muszę załatwiać korespondencyjnie.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
707
Znaczek niedostępny.
Pozostaje jedynie zamówić w centrali.
Wielka szkoda.
Samo muzeum dość ciekawe choć malutkie.
Rozczarowana
 
Skała
Rezygnacja MDLot ze sprzedaży ZT 707
Byłem w Muzeum MDLot 5 dni temu. Wiedziałem z przeprowadzonej rozmowy telefonicznej z Panem pasjonatem tego muzeum że Znaczków Turystycznych nie ma i nie będzie że z własnej kieszeni jako Stowarzyszenie nie będą dokładać do tego interesu! Przez dwa lata sprzedaży może zarobili z 200 złotych? Musi Pan sobie zrobić i wysłać do centrali zdjęcie z muzeum! Szkoda...
 
Zbigniew Romankiewicz
Zbigniew
Re: Rezygnacja MDLot ze sprzedaży ZT 707
Nie wszystko się da przeliczać na 200 zł. Jeżeli zarządcy chcieli się dorobić, to rzeczywiście, trzeba było kupić piwo w hurcie za 1 zł i sprzedawać po 8 zł. To wtedy jest INTERES, a nie jakieś znaczki....smutne to.
 
Agnieszka i Wojciech PĘPEK
Wojt787
Znaczek 707
W dniu dzisiejszym po 2 latach odwiedziliśmy muzeum....Przybyło eksponatów ale jakież było nasze zdziwienie jak panowie poinformowali nas że znaczków nie ma na miejscu i ich nie będzie. Posiadają tylko 1 pieczątkę a po znaczek odsyłają na stronę ZT żeby sobie zamówić. Bardzo nas to zdziwiło a jednocześnie zasmuciło bo jechaliśmy specjalnie do tego muzeum a przy okazji uzupełnić naszą kolekcję....Bardzo nam z tego powodu przykro MDLot.....
 
Marta i Michał
Marta i Michał
No.707
Po długim czasie nieobecności na Kaszubach w końcu udało nam się dojechać, a myśl przewodnia to uzupełnić braki w kolekcji znaczkowej. A w Pucku przysłowiowy klops. Muzeum niestety zamknięte, mimo odwiedzin w godzinach wskazanych na stronie internetowej. Żeby nie było sprawdzaliśmy też fanpage czy czasem muzeum nie będzie zamknięte, ale żadnej takiej informacji nie było. Cóż, pocałowaliśmy klamkę, przez ogrodzenie niewiele dało się obejrzeć, poza wodolotem. Nie pozostaje nam nic innego jak spróbować szczęścia innym razem.
 
Piotr Uba
Piotr Uba
Rozczarowanie
Z wielką przykrością muszę napisać o braku profesjonalizmu w traktowaniu turystów. Z przykrością, bo znam już to muzeum od kilku lat, znam totalnie zakręconych pasjonatów tworzących tę placówkę. Ale, Panowie, ogarnijcie się, mamy XXI wiek, internet w każdej komórce i nie wypada traktować turystów per noga. Specjalnie pojechałem do muzeum z Jastarni marnując kawałek dnia. Wiedząc, że bywa różnie, sprawdziłem na stronie muzeum i FB, czy nie pocałuję klamki. Żadnego wpisu nie było. Nie przyszło mi do głowy, żeby jeszcze dzwonić. Tymczasem na ogrodzeniu wywieszona kartka, że Muzeum nieczynne w dniach 22-26.08. Muzeum uczestniczy w Air Show w Radomiu, będzie czynne 28.08. Jednak i wtedy jest nieczynne. Dzwonię więc i czego się dowiaduję? Z powodu awarii samochodu panowie nie wrócili z imprezy. Napisanie informacji na Waszej stronie zajęło by wam 2 minuty. Szkoda...
 
MartaPiotr Mazurek
MartaPiotr Mazurek
ZT 707
Dostępny za 7zł.
 
Małgorzata Uba
stellamaris
707 Muzeum Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku
Pan Wacławek napisał o tym, co w tym miejscu najistotniejsze - Ludziach, bez których muzeum by nie powstało. Byliśmy tam dwa lata temu i przed tygodniem. Przybyło eksponatów, zmaterializował się wodnosamolot. Znaczek w widocznym miejscu w cenie 7 zł. Warto poprosić o pieczątki - jest kilka, w tym pamiątkowe z puckich Pikników Lotniczych.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No.707
Muzeum to kolejny mały obiekt do którego gdyby nie ZT to bym nie trafił,w niewielkiej sali zgromadzone jest kilkadziesiąt eksponarw a na placu stoi replika wodnosamolotu ale nie to jest najważniejsze.Najwazniejsi są ludzie. Przewodnik z pasją opowiedział historię morskiego lotnictwa w Pucku dokumentują ja zdjęciami.Dzieki takim ludziom kawałek naszej historii nie ulegnie zapomnieniu.Muzeum koniecznie trzeba zobaczyć.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 707
Stojak ze znaczkami widoczny, cena standardowa.
Muzeum prowadzonej przez Pasjonatów, przez duże P! Dzięki interesującemu opowiadaniu, dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawych rzeczy o MDLot. Koniecznie trzeba tu zawitać - polecamy.
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
ZT 707
Ludzie z pasją - tylko tak można określić Panów zajmujących się niewielkim muzeum, które przybliża i ocala przed zapomnieniem dzieje polskiego lotnictwa morskiego. Znaczek dobrze widoczny. Cena standardowa.
 
EWELINA
MDLot
MUZEUM NIEWIELKIE ALE OPROWADZAJĄCY TO PASJONAT I TAK OPOWIADA, ŻE AŻ MIŁO SŁUCHAĆ. BARDZO FAJNIE. ZNACZKI DOSTĘPNE. W PONIEDZIAŁKI MUZEUM NIECZYNNE.
 
Krzysztof Czupryński jczupryn
jczupryn
muzeum
Mile zostaliśmy zaskoczeni. Pan opiekujący się muzeum to fascynat Morskiego Dywizjonu Lotniczego. Oprowadził oraz osobiście znakomicie opowiedział historię i eksponaty muzeum. Polecam !!!
 
Małgorzata Uba
stellamaris
MDLoT
Nadšenec :-) Pouze 50 minut? My jsme poslechly asi 120... To bylo fajn.
 
Roman
Roman
Chlapík v muzeu, úplný nadšenec. 50 minut informací o prvním námořním leteckém oddíle na světě. V pondělí zavřeno. Otevírají v 11,00 hodin. Super muzeum.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
$#@€¥£
2 godziny w pociągu i jeszcze trochę w autobusie żeby zobaczyć kartkę "nieczynne". Niech się dalej bawią w muzeum, powodzenia.
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Dopiero co Muzeum dostało znaczki, dokładnie 1-go maja, a już 4-go i 5-go jest zamknięte. Poza tym godziny otwarcia na stronie internetowej są inne niż rzeczywiste. Dla tych, którzy się tam wybierają: wt.-pt. 11-15, sb.-nd. 11-14.30.