Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 1010 Muzeum Motoryzacji Zamek Topacz w Ślęzie

GPS: 51.034017 16.991135

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1010 Muzeum Motoryzacji Zamek Topacz w Ślęzie

Muzeum Motoryzacji Topacz znajduje się w kompleksie Zamek Topacz w miejscowości Ślęza nieopodal Wrocławia. Placówka prowadzona jest przez  Towarzystwo Automobilowe Topacz. W muzealnej ekspozycji, na 600 metrach kwadratowych powierzchni, wystawionych jest ponad 200 pojazdów (głównie samochodów i motocykli). W zbiorach znajdują się zarówno polskie jak i zagraniczne pojazdy produkowane w latach 1945-1989 w krajach demokracji ludowej, ale też samochody przedwojenne i powojenne znanych marek zachodnioeuropejskich. Warszawa, Syrena, Nysa, Buick B25, Fiat 508, Rolls Royce Phantom II, Mikrus,  Maserati czy Alfa Romeo to tylko niektóre z prezentowanych pojazdów. Kolekcję urozmaicają motocykle takie jak Sokół, Junak, WSK, Perkun czy Harley-Davidson. Muzeum oferuje również możliwość wypożyczania zabytkowych pojazdów, a od wielu lat jest organizatorem Zlotu Motoclassic.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Motoryzacji Zamek Topacz (kasa biletowa), ul. Główna 12, Ślęza

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1010 Muzeum Motoryzacji Zamek Topacz w Ślęzie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 1010 Muzeum Motoryzacji Zamek Topacz w Ślęzie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 1010 Muzeum Motoryzacji Zamek Topacz w Ślęzie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 1010 Muzeum Motoryzacji Zamek Topacz w Ślęzie
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 1010 Muzeum Motoryzacji Zamek Topacz w Ślęzie
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 1010 Muzeum Motoryzacji Zamek Topacz w Ślęzie
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 1010 Muzeum Motoryzacji Zamek Topacz w Ślęzie
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 1010 Muzeum Motoryzacji Zamek Topacz w Ślęzie
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 1010 Muzeum Motoryzacji Zamek Topacz w Ślęzie

24.03.2024 - dostępny bez problemów
26.12.2023 - dostępny bez problemów
26.12.2023 - dostępny bez problemów
26.12.2023 - dostępny bez problemów
06.10.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Mirosław Maziarz
Mirosław Maziarz
ZT1010
Muzeum ciekawe, egzemplarze samochodów przepiękne, zadbane :) Mi najbardziej podobał się Buick Electra, Syrenka sport oraz oczywiście Rols Rolyce. Cena wstępu 29zł znaczek 10zł. Gorąco polecam
 
Katarzyna Resel
Katarzyna Resel
Zamek Topacz
Znaczki jak najbardziej dostępne,jedynym, bardzo niewielkm problemem okazała się płatność, znaczek zagubił się w systemie i trzeba było zapłacić gotówką (7 zł). Samo muzeum warte odwiedzin, przy okazji w okresie zimowym można odwiedzić lumina park w zamkowym ogrodzie
 
Agata Wdowiarz
inesa
brak znaczka
Znaczki się skończyły
 
Paweł Przybylak
Paweł Przybylak
Muzeum Motoryzacji - Zamek Topaz
Znaczek dostępny bez problemu. Chwilowo pojazdy przeniesione do namiotu przy kortach z powodu remontu.Eksponaty super - jest co oglądach, chociaż moim zdaniem bilety za drogie - 25 zł normalny i 15 ulgowy to chyba lekka przesada.
 
Tomasz Ryczek
Ryku
brak znaczka
Byłem z rodziną w niedziele, 14.02.2021, nikt w kasie ani w muzeum nie słyszał o znaczku.
Szkoda bo samo muzeum super.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 1010
Mimo, że cała trójka zbytnio starymi samochodami się nie interesuje to nakładając trochę drogi tu zawitaliśmy. Teren faktycznie rozległy cisza i spokój, dobrze zadbany park. Muzeum obejrzałem dokładnie zewnątrz i tyle ile przez szybę można zobaczyć. Znaczki widoczne na stojaku i luz m w gablocie(ale przez szybę). Szkoda jednak, że nikt nie pokusił się by na swojej muzealnej stronie podać, że muzeum jest obecnie czynne tylko od soboty do niedzieli od 12 do 19. Przykre
 
Muzeum Motoryzacji Topacz
Re: No. 1010
Dzień dobry, na naszej stronie tj. muzeumtopacz.pl widnieje aktualna informacja co do godzin otwarcia.
Niestety większość gości sugeruje się informacjami z artykułu z 2015 roku znajdującego na jednej z wrocławskich stron :( Najświeższe informacje co do godzin otwarcia oraz wydarzeń, można znaleźć na naszej stronie internetowej oraz portalach społecznościowych, tak więc zapraszam do śledzenia.
 
Zygmunt
ZT1010
Fajne miejsce gdzie poza zabytkowymi samochodami można zobaczyć akcesoria związane z motoryzacją, poradniki, dystrybutory paliwa, atlasy samochodowe. Na uwagę zasługuje kolekcja starych neonów. Jeżeli ktoś zna Wrocław od wielu lat tu powróci wspomnieniami do czasów gdy zdobiły one ulice Wrocławia. Odwiedzając to miejsce polecam wybrać się na spacer po terenie wokół muzeum i zamku. Przepięknie utrzymany park, staw i tereny rekreacyjne załugują na poświęcenia im chwili uwagi oraz dają możliwość odpoczynku i zabawy.
 
Kolekcjoner ZT
Kolekcjoner ZT
Topacz
Miejsce godne uwagi. Piękna i zadbana kolekcja. Oprócz Muzeum Motoryzacji bardzo ładny park, można tu dużo spędzić czasu. A cena znaczka 7 zł.
 
Marcin Głuszak
Guszy
1010
Muzeum bardzo ładne, szkoda, że takie małe. Eksponaty naprawdę igła aż miło popatrzeć. Byliśmy tam w sobotę a we wtorek pojawia się znaczek... będzie trzeba tam wrócić :)