Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

No. 258 Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie

GPS: 52.314023 16.796238

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 258 Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno – Spożywczego w Szreniawie powstało w 1964 r. Znajduje się ono na terenie dawnego majątku ziemskiego, należącego niegdyś do rodziny Bierbaumów, a następnie Glabiszów. Muzeum ma bardzo bogate zbiory dotyczące szeroko pojętej gospodarki rolnej. Można tu zobaczyć najstarsze maszyny i urządzenia rolnicze (szczególną uwagę zwracają parowe lokomobile, ale także ciągniki, samoloty, kombajny). Zobaczymy tu również muzealia etnograficzne, historyczne i artystyczne, o łącznej liczbie 25.000 eksponatów. W muzeum zobaczymy też chów wielu gatunków zwierząt gospodarskich a także dawnych metod hodowli roślin i produkcji żywności. Muzeum posada również dziesięciohektarowe pole, wraz z sadem owocowym, na których uprawia się, dawne odmiany warzyw i owoców. Na terenie muzeum znajduje się Pałac z połowy XIX w., który był rezydencją rodziny Bierbaumów. Wszystko to można zobaczyć w kilkunastu pawilonach rozmieszczonych na terenie parkowo – folwarcznym.  Muzeum cyklicznie organizuje imprezy plenerowe, podczas których prezentowane są zwyczaje charakterystyczne dla życia na wsi od zarania dziejów. Najpopularniejsze z nich to: Jarmarki Wielkanocny i Bożonarodzeniowy, zielone świątki, Jesień w domu i Zagrodzie czy Festiwal Piwa.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie, ul. Dworcowa 5, Szreniawa

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 258 Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 258 Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 258 Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 258 Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 258 Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 258 Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 258 Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 258 Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 258 Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie
Obrázek č. 10, Znaczki Turystyczne, No. 258 Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie
Obrázek č. 11, Znaczki Turystyczne, No. 258 Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie
Obrázek č. 12, Znaczki Turystyczne, No. 258 Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie
Obrázek č. 13, Znaczki Turystyczne, No. 258 Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie
Obrázek č. 14, Znaczki Turystyczne, No. 258 Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie
Obrázek č. 15, Znaczki Turystyczne, No. 258 Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie

14.04.2024 - dostępny bez problemów
03.09.2023 - dostępny bez problemów
16.08.2023 - dostępny bez problemów
22.07.2023 - dostępny bez problemów
13.05.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
No. 258 Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie
Spore Muzeum z mnóstwem eksponatów na zewnątrz i w pawilonach. Na terenie muzeum znajduje się karczma. Znaczek do kupienia w kasie.
 
Agata Wdowiarz
inesa
zamknięte
Muzeum zamknięte - czynne tylko dla grup powyżej 10 osób po wcześniejszej rezerwacji - i tak do połowy lutego przynajmniej.
 
MMMT.family ze Szczecina
MMMT.family ze Szczecina
ZT
Znaczek dostępny w kasie za 8 zł, przygotowanie do przerwy zimowo-swiatecznej, dlatego lepiej wcześniej zadzwonić w celu uzyskania informacji czy muzeum jest czynne ,trzeba zarezerwować nawet 3-4 h, ogrom terenu i ekspozycji, bardzo ciekawe, polecamy
 
Alicja Dwornik
Alicja Dwornik
Alicja Dwornik
O kurczę! Tyle eksponatów od tych najmniejszych po te olbrzymie. Na zwiedzanie dobrze wygospodarować sobie nawet kilka godzin. Świetne miejsce. My dużo się dowiedzieliśmy a i dzieciaki skorzystały. Bardzo nam się podobało.
Trzeba się trochę nachodzić, ale można odpocząć i zjeść coś pysznego w knajpie/restauracji/gospodzie, która jest na miejscu.
 
Andrzej Szafrański
Aszki
258
Bardzo fajne wystawy stałe, natomiast wystawa o powstaniu wielkopolskim nie przypadła mi do gustu - polecam muzeum w Lusowie.
Bardzo miła atmosfera; szczególnie dziękujemy Pani, która doprowadziła nas po pałacu Bierbaumów, a następnie Globiszów (w opisie ZT jest "Glabiszów", ale to chyba błąd).
Pierwszy raz widziałem lodówkę, do której wkładano bryłę lodu czy żelazko z kominem.
 
Andrzej Trzeciak
A3
muzeum nieczynne
Od 1.12.2019. do 15.02.2020. Muzeum jest NIECZYNNE dla osób indywidualnych. Przyjmowane są tylko grupy zorganizowane zgłoszone z minimum tygodniowym wyprzedzeniem. Wieża-mauzoleum Bierbaumów jest NIECZYNNA od 1.12 do 15.03.2020.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
muzeum
ZT dostępny w kasie bez problemu. Muzeum ogromne, kilka godzin zwiedzania, chociaż obecnie spora część wystaw nieczynna.
 
Marta i Michał
Marta i Michał
No.258
Znaczek dostępny bez problemu w kasie muzeum w cenie 7 zł + dwie pieczątki do kolekcji. Muzeum jest ogromne i można w nim znaleźć dosłownie wszystko co związane jest z rolnictwem - historię, informacje o roślinach uprawianych i chowanych zwierzętach w Polsce na przestrzeni wieków. Do tego maszyny rolnicze, samochody i inwentarz żywy. Dobre 3 godziny zwiedzania - polecamy!
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Znaczek dostępny w kasie muzeum.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 258
Znaczki widoczne w kasie muzeum, cena standardowa.
W placówce można zobaczyć wszystko (lub prawie wszystko), co związane jest z rolnictwem. Bogata ekspozycja, na rozległym terenie, zainteresuje i dużych i małych turystów.
Polecam wizytę i uprzedzam, że trzeba zaplanować sobie kilka godzin na spokojne zobaczenie wszystkiego. Warto, bo jest co oglądać!
 
Robert Salwowski
Bobik
Warto
Warto zobaczyć, ale w sezonie. Tylko zarezerwujcie sobie troszkę czasu. Warto.
 
Hubert A.
Hubert
ZT 258
Czekaliśmy na ten znaczek kilka lat i wreszcie jest, a jak jest znaczek to i znalazł się czas, by wreszcie odwiedzić muzeum. Generalnie jesteśmy bardzo zadowoleni. Muzeum duże i dwie godzinki to za mało żeby wszystko dokładnie zwiedzić. Troszkę, szczególnie młodszych turystów, rażą te poodklejane literki w opisach, ale póki co można się jeszcze skapnąć o co chodzi. Poza tym, w muzeum mnóstwo ciekawych eksponatów, w tym wiele nigdzie indziej nie widzianych. Bałem się, że dzieci wyjdą stąd znudzone, ale nie - były zachwycone, nawet po wizycie w oborze, którą ponoć wielu turystów omija. Polecamy wizytę w Szreniawie, ale warto przedtem sprawdzić godziny otwarcia placówki na stronie internetowej. Znaczki niestety schowane w szafie, także jak ktoś nie wie, że tu są to nie ma szans by się o nich dowiedzieć.
 
Edward Mączyński
Edam
Muzeum
Polecam stronę internetową muzeum i wybrać sobie imprezę plenerową lub cykliczny festyn świąteczny i wtedy odwiedzić muzeum. Można ciekawie spędzić cały dzień oraz dobrze zjeść i zabawić się.
 
Maciej Skrzypczak
Maciej Skrzypczak
Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie
Muzeum w ciekawy i zrozumiały sposób przybliża historię rolnictwa, pracę na roli jak i późniejsze przekształcenie płodów rolnych w artykuły spożywcze, choćby na przykład od uprawy zboża, poprzez jego zbiór, zmieleniem na mąkę a ostatecznie wypiek pieczywa, prezentując maszyny do jego prawy, zbioru, przerobu po piece piekarskie do wypieku chleba. A co do czasu zwiedzania to najlepiej byłoby przyjechać tu na cały dzień a i tak by się nikt nie nudził. Polecam
 
Robert Salwowski
Bobik
Muzem
Z reguły wolę małe klimatyczne muzea. Jednak Szreniawa to, mimo swej wielkości, jest super. Mnogość ciekawych eksponatów, działów, budynków. Rzeczywiście dwie godziny to kompletne minimum. Szczerze polecam.
 
Paweł Przybylak
Paweł Przybylak
Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie
Ciekawe miejsce do zwiedzania. Wiele różnorodnych eksponatów. Natrafiłem akurat na wystawę czasową o Tadeuszu Kościuszce. Dla chcących zwiedzić muzeum proponuję zarezerwować sobie minimum 2 godziny.Szybciej zwiedzić się nie da.