Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 751 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 751 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 657 Muzeum Okręgowe w Sieradzu

GPS: 51.594865 18.738921

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 657 Muzeum Okręgowe w Sieradzu

Muzeum Okręgowe w Sieradzu powstało w 1937 r. Pierwsze eksponaty zostały zgromadzone dzięki darom m.in. Kazimierza Walewskiego z Tubądzina, starosty sieradzkiego Kazimierza Łazarskiego, ks. Walerego Pogorzelskiego i innych. Siedzibą Muzeum Okręgowego jest najstarsza murowana kamienica w Sieradzu, która powstała w końcu XVI w. lub na początku XVII w. Muzeum posiada działy: archeologii, historii, sztuki etnografii oraz własną bibliotekę naukową,  Muzealne zbiory liczą ponad 45000 zabytków i prezentują dzieje osadnictwa regionu sieradzkiego od pradziejów po średniowiecze, bogate zbiory sztuki i rzemiosła artystycznego, zbiory farmaceutyczne, numizmaty, zbiory portretu sarmackiego i trumiennego, a także wojskowy sprzęt  łączności, którym posługiwali się żołnierze Wojska Polskiego na przestrzeni minionych lat. Obok wystaw stałych organizowane są w muzeum wystawy czasowe, które pokazują zbiory eksponowane na wystawach stałych, ale także zbiory i kolekcje innych placówek i osób prywatnych. Dzięki wystawom czasowym stali bywalcy Muzeum znajdą tu zawsze możliwość poszerzenia swojej wiedzy i zapoznania się z eksponatami z różnych dziedzin i stron Polski, a także świata, dotąd nie prezentowanymi w Sieradzu.


Miejsca sprzedaży:
Muzeum Okręgowe w Sieradzu ul. Dominikańska 2, Sieradz


30.10.2018 - dostępny bez problemów
23.10.2018 - dostępny bez problemów
14.10.2018 - dostępny bez problemów
05.10.2018 - dostępny bez problemów
30.09.2018 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Ciekawe muzeum, warte zwiedzenia. Dzisiaj akurat wtorek, więc zwiedzanie gratis. Znaczek do kupienia bez problemu, w cenie 8zł.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No.657
Muzeum czynne od wtorku do niedzieli wstęp to jedynie 6 zł normalny lub 4 zł ulgowy a we wtorek można muzeum zwiedzić za darmo. Znaczek Turystyczny odbiega od standardowej ceny gdyż kosztuje 8 zł we wszystkich oddziałach. Samo muzeum mieści się w kilku salach i jest zróżnicowane tematycznie. Można by powiedzieć, że jest tu zawarty historyczny obraz tych ziem od znalezisk numizmatycznych do wystroju przedwojennej apteki, od kamiennych toporków do kapsuły lądownika kosmicznego. W muzeum trzeba zarezerwować sobie trochę czasu by to wszystko przeczytać i przejrzeć
 
Krzykos
Krzykos
ZT 657
Znaczek do nabycia w cenie 8 zł. w kasie placówki.
Zróżnicowana tematycznie ekspozycja, więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Mnie najbardziej zapadła w pamięć wystawa numizmatów i ekspozycja farmaceutyczna.
Warto odwiedzić muzeum, we wtorki wstęp bezpłatny.
 
Tomaz Szkudlarek
657
Znaczek w cenie 8 zł. Miejsce ciekawe, i bonus można zobaczyć i dotknąć lądownik kosmiczny M.Hermaszewskiego i P.Klimuka - Sojuz 30 .Jest Jego skafander kosmiczny i .....Polecam.