Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1298
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1298!

No. 657 Muzeum Okręgowe w Sieradzu

GPS: 51.594865 18.738921

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 657 Muzeum Okręgowe w Sieradzu

Muzeum Okręgowe w Sieradzu powstało w 1937 r. Pierwsze eksponaty zostały zgromadzone dzięki darom m.in. Kazimierza Walewskiego z Tubądzina, starosty sieradzkiego Kazimierza Łazarskiego, ks. Walerego Pogorzelskiego i innych. Siedzibą Muzeum Okręgowego jest najstarsza murowana kamienica w Sieradzu, która powstała w końcu XVI w. lub na początku XVII w. Muzeum posiada działy: archeologii, historii, sztuki etnografii oraz własną bibliotekę naukową,  Muzealne zbiory liczą ponad 45000 zabytków i prezentują dzieje osadnictwa regionu sieradzkiego od pradziejów po średniowiecze, bogate zbiory sztuki i rzemiosła artystycznego, zbiory farmaceutyczne, numizmaty, zbiory portretu sarmackiego i trumiennego, a także wojskowy sprzęt  łączności, którym posługiwali się żołnierze Wojska Polskiego na przestrzeni minionych lat. Obok wystaw stałych organizowane są w muzeum wystawy czasowe, które pokazują zbiory eksponowane na wystawach stałych, ale także zbiory i kolekcje innych placówek i osób prywatnych. Dzięki wystawom czasowym stali bywalcy Muzeum znajdą tu zawsze możliwość poszerzenia swojej wiedzy i zapoznania się z eksponatami z różnych dziedzin i stron Polski, a także świata, dotąd nie prezentowanymi w Sieradzu.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Okręgowe w Sieradzu ul. Dominikańska 2, Sieradz

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 657 Muzeum Okręgowe w Sieradzu
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 657 Muzeum Okręgowe w Sieradzu
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 657 Muzeum Okręgowe w Sieradzu
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 657 Muzeum Okręgowe w Sieradzu
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 657 Muzeum Okręgowe w Sieradzu
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 657 Muzeum Okręgowe w Sieradzu
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 657 Muzeum Okręgowe w Sieradzu
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 657 Muzeum Okręgowe w Sieradzu
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 657 Muzeum Okręgowe w Sieradzu
Obrázek č. 10, Znaczki Turystyczne, No. 657 Muzeum Okręgowe w Sieradzu
Obrázek č. 11, Znaczki Turystyczne, No. 657 Muzeum Okręgowe w Sieradzu
Obrázek č. 12, Znaczki Turystyczne, No. 657 Muzeum Okręgowe w Sieradzu
Obrázek č. 13, Znaczki Turystyczne, No. 657 Muzeum Okręgowe w Sieradzu
Obrázek č. 14, Znaczki Turystyczne, No. 657 Muzeum Okręgowe w Sieradzu

05.05.2024 - dostępny bez problemów
25.07.2023 - dostępny bez problemów
05.05.2023 - dostępny bez problemów
12.03.2023 - dostępny bez problemów
25.09.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Kolekcjoner ZT
Kolekcjoner ZT
Muzeum
Bardzo ciekawe muzeum, dużo sal wystawowych, eksponatów, dużo można dowiedzieć się o regionie, oprócz znaczka różne pamiątki, okolicznościowa pieczątka. Miła obsługa. Polecam, warto wstąpić.
 
Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
No. 657 Muzeum Okręgowe w Sieradzu
Ciekawe Muzeum. Warto zobaczyć archeologiczne znaleziska i zbiory monet. Polecamy.
 
Adam
saddam
ZT 657
Znaczek dostępny bez problemu w kasie muzeum. Cena - 8 zł.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Muzeum
Ciekawe muzeum, byłem mile zaskoczony. O numizmatach pisał już Piotr. Chyba pierwsze muzeum gdzie monetki są świetnie oświetlone i widzę co oglądam. Może przydałoby się trochę więcej historii miasta bo ta jest dość bogata a trochę słabo w muzeum przedstawiona. ZT dostępny bez problemu za 8 PLN.
 
Piotr Uba
Piotr Uba
Muzeum
Nie duże muzeum, więc człowiek nie dostaje oczopląsu i pod koniec zwiedzania pamięta, co widział na początku a to wg mnie wielki plus. Bardzo staranna i ciekawa wystawa numizmatów. Znaczek po 8 złotych i tylko szkoda, że w sumie jest to jedyna pamiątka dostępna w muzeum dla turysty, który nie koniecznie pasjonuje się folklorem. Szkoda, że nie są dostępne materiały informacyjne (plan miasta, przewodniki etc.) o Sieradzu. W weekendy, niestety, Centrum Informacji Kulturalnej jest nieczynne, więc muzeum mogło by przejąć trochę rolę tej placówki.
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
ZT 657
Ciekawe i różnorodne muzeum. Do zobaczenia lądownik Sojuz Hermaszewskiego ale chętni niech się spieszą gdyż w tym roku eksponat ma wrócić do Warszawy - lub też ma być przeniesiony do Krakowa. Warto również zajrzeć na Rynek!
 
Dominik
ZT 657
Znaczek dostępny w muzeum, można sobie wybrać swój ulubiony. Ponadto w okresie zimowym, gdy obikety są nieczynne, można zakupić także ZT 658 i 659
 
Skała
Sojuz 30
Byłem 15 stycznia w tym Muzeum ogólnie jestem zadowolony z oglądanej ekspozycji muzealnej,pozostała ostatnia szansa na obejrzenie na dziedzińcu lądownika Sojuz 30,ponieważ od lutego przez sześć miesięcy eksponowany będzie w muzeum w Krakowie.Cena ZT.nie uległa zmianie 8 PLN
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Ciekawe muzeum, warte zwiedzenia. Dzisiaj akurat wtorek, więc zwiedzanie gratis. Znaczek do kupienia bez problemu, w cenie 8zł.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No.657
Muzeum czynne od wtorku do niedzieli wstęp to jedynie 6 zł normalny lub 4 zł ulgowy a we wtorek można muzeum zwiedzić za darmo. Znaczek Turystyczny odbiega od standardowej ceny gdyż kosztuje 8 zł we wszystkich oddziałach. Samo muzeum mieści się w kilku salach i jest zróżnicowane tematycznie. Można by powiedzieć, że jest tu zawarty historyczny obraz tych ziem od znalezisk numizmatycznych do wystroju przedwojennej apteki, od kamiennych toporków do kapsuły lądownika kosmicznego. W muzeum trzeba zarezerwować sobie trochę czasu by to wszystko przeczytać i przejrzeć
 
Krzykos
Krzykos
ZT 657
Znaczek do nabycia w cenie 8 zł. w kasie placówki.
Zróżnicowana tematycznie ekspozycja, więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Mnie najbardziej zapadła w pamięć wystawa numizmatów i ekspozycja farmaceutyczna.
Warto odwiedzić muzeum, we wtorki wstęp bezpłatny.
 
Tomaz Szkudlarek
657
Znaczek w cenie 8 zł. Miejsce ciekawe, i bonus można zobaczyć i dotknąć lądownik kosmiczny M.Hermaszewskiego i P.Klimuka - Sojuz 30 .Jest Jego skafander kosmiczny i .....Polecam.