Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1260
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1260!

No. 185 Muzeum Powozów Galowice

GPS: 50.983009 17.001853

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 185 Muzeum Powozów Galowice

Dolnośląska wieś, ogromna lipa, ziołowy ogród i wielki, stary, bo trzystoletni drewniany spichlerz, i ogromna kolekcja: bryczek, sań karet i powozów, akcesoriów podróżnych, pocztówek, kufrów i... Wszystko to składa się na Muzeum Powozów Galowice. Pod Wrocławiem, 15 km od centrum miasta, w kierunku południowym, czyli w kierunku na Kłodzko i Kudowę Zdrój, nieopodal autostrady mieści się muzeum, które przenosi widza do czasów, kiedy o bruk stukały końskie kopyta i trzeszczały drewniane koła wozów. Kolekcja jest bogata, to: ponad pięćdziesiąt pojazdów zaprzęgowych, różnych, zarówno wyjazdowych, jak i użytkowych oraz mnóstwo sprzętów podróżnych, od siodeł począwszy, poprzez ogrzewacze do karet, a na składanych biureczkach skończywszy.


Miejsca sprzedaży:
> Kawiarnia przy muzeum, ul. Leśna 5, Galowice

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 185 Muzeum Powozów Galowice
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 185 Muzeum Powozów Galowice
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 185 Muzeum Powozów Galowice
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 185 Muzeum Powozów Galowice
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 185 Muzeum Powozów Galowice
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 185 Muzeum Powozów Galowice
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 185 Muzeum Powozów Galowice
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 185 Muzeum Powozów Galowice

23.09.2023 - dostępny bez problemów
23.09.2023 - dostępny bez problemów
18.08.2023 - dostępny bez problemów
16.05.2023 - dostępny bez problemów
10.03.2023 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Skała
Książka wpisu
Zapowiada się gorący dzień piątek pod drzwiami spichlerza muzeum powozów w Galowicach staję pierwszy z perspektywą godzinnego oczekiwania na wejście. Wiedziałem że zwiedzanie od 10:00 ale przyjazd z Wrocławia Taxi dowiozło Mnie przed czasem mała stówka i dobrze jest. Pani sprzedała bilet dla seniora chciała Mnie oprowadzić i opowiedzieć o zgromadzonych eksponowanych powozach podziękowałem poradzę sobie sam, zmartwiony informacją że jest pieczątka!ale poduszka jest bez tuszu a muzeum nie posiada! Powiedziałem nic Mnie nie obchodzi proszę iść pożyczyć. Pani mówiła jak Pan skończy zwiedzanie to może tusz będzie? Podsumowując fajnie było! Ciekawe Powozy siodła i inne eksponaty.Po powrocie Pani powiedziała jest tusz można zrobić pieczątkę zrobiłem ich kilka,na koniec zapytałem o książkie wpisu /Pamiątkową wrażenia osób zwiedzających /nie była dostępna w widocznym miejscu! coś tam, coś tam ale się znalazła nawet ładnie oprawiona i to się liczy! Oczywiście wpisu dokonałem Skała z Poznania
 
Anna
Anna
Znaczek
Znaczek dostępny w widocznym miejscu.
Muzeum bardzo ciekawe i warte odwiedzenia.
 
Grzegorz Kaczmarczyk
Grzegorz Kaczmarczyk
185
Muzeum bardzo ciekawe z dużą ekspozycją powozów.Widać, że właściciel dba w szczegółach o spichlerz w którym się owo muzeum znajduje. Eksponatów również sporo z różnych części świata. Pani przewodnik bardzo miła i chęcią odpowiada na zadawane pytania. W weekendy dodatkowo czynna kawiarnia. Znaczek w cenie 8 zł w kasie muzealnej.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Muzeum
Świetne miejsce, duża różnorodność eksponatów: powozy, bryczki, sanie i różniaste "końskie" akcesoria. Nawet kagańce i maski pgaz dla koni. Do tego ciekawa opowieść pani przewodnik. ZT do kupienia bez problemu za 8 zł. Fajnie, że otwarte również zimą chociaż w skróconym czasie. W sezonie na terenie muzeum działa kawiarnią.
 
Andrzej Dworzyński
Andrzej D.
galowice
W życiu bym nie powiedział, że w takiej niepozornej miejscowości może istnieć takie muzeum, a to tylko dzięki znaczkowi się dowiedziałem gdy studiowałem mapę. Trafiłem na oprowadzanie grupowe i jestem pod wrażeniem wiedzy przewodniczki i tego jak rozmawiała z młodzieżą szkolną, a jednocześnie z osobami dorosłymi. Poziom mistrzowski, a eksponaty bardzo interesujące.
 
Kornel
Muzeum Galowice
Piękne eksponaty, niezwykle przedmioty - super medalik za 8 8 pln :)
 
Dawid Rostowski
Rambo
185
Piękne miejsce warte odwiedzenia. Miła obsługa. Znaczki dostępne bez problemu.
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Galowice
Bardzo ciekawe miejsce z imponującą kolekcją powozów i wszelkich związanych z nimi akcesoriów. Powozy i sanie towarzyszące człowiekowi od dzieciństwa aż do śmierci (jest i karawan!). Do tego bardzo sympatyczny przewodnik dzielący się z nami swoją szeroką wiedzą. Warto wstąpić!
 
Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
No. 185 Muzeum Powozów Galowice
Ciekawe Muzeum i miła obsługa.Znaczki do kupienia w barze-kasie.
 
Roman Binder
borsuk
Galowice
Znaczek dostępny bez problemów za 8 zł.
Bardzo miła obsługa. Miejsce godne znaczka i odwiedzin przez turystów.
 
Edyta i Piotr Truś
Edyta i Piotr Truś
ZT
znaczek kosztuje 8 złotych
 
Rafał z Iłowej
Brak znaczka
Niestety znaczka nie ma i nie potrafiono mi odpowiedzieć kiedy będą i czy są nawet zamówione.
 
Zdzisław Bednarski
dzidek
powozy
Miła obsługa,piękne muzeum.Znaczek 8 zł.
 
Berta
Stochel
Znaczek kosztuje 8 PLN.
 
Piotr Laskowski
Piotr Laskowski
ZT 185
Dostępny bez problemów ;) - cena 8 zł. Unikatowy dzwoneczek w kasie ;)
 
Adam Jaroszewicz
Adam Jaroszewicz (Aki)
Muzeum Powozów Galowice
Tutaj, zupełnie przypadkowo, zaczyna się moja przygoda z ZT. W oczekiwaniu na panią przewodnik, żona zapytała mnie czy te znaczki, które sprzedają, to to samo co te odznaki z PTTK, o których jakiś czas temu wspominałem. "Znaczki?" - pomyślałem - "Jakie znaczki?" No i się potoczyło :) Generalnie to dopiero początek, ale dla starego geokeszera, który na keszerskie wypady wyjeżdża raczej ze znajomymi, zbieranie ZK będzie fajną odskocznią i dodatkową motywacją dla pozostałych członków rodziny, których idea ZK zainteresowała bardziej niż - jak to żona zwykle mawia - "łażenie po krzakach" :))) A co do muzeum, to bez dwóch zdań super ;) W ogóle to śmieszna historia, trochę wstyd się przyznać, bo nie wiedzieć czemu, zamiast "powozy" przeczytałem "parowozy". Wchodzimy więc do pierwszej sali, a bardzo miła pani przewodnik, pokazuje nam jakieś fury, chomonta itp. Myślę sobie "o co tutaj chodzi, gdzie ta para? gdzie te parowe turbiny". Mniej więcej w połowie bardzo ciekawego oprowadzania pogodziłem się z myślą, że znowu przeczytałem coś na odwal i wyszło jak wyszło, niemniej jednak w tym przypadku wyszło naprawdę dobrze i nie żałowałem, a wręcz przeciwnie - z muzeum wyszedłem bardzo zadowolony!
 
Maciej Skrzypczak
Maciej Skrzypczak
Muzeum Powozów Galowice
Naklejki informującej o znaczku jak i samego znaczka nie sposób nie zauważyć w kawiarence, cena znaczka 8 zł, w zestawie super pieczątka.
Zgromadzone eksponaty ciekawie zaprezentowane przez panią przewodnik - będące z nami dzieciaki (i nie tylko one) wniebowzięte mogąc wsiąść do powozu, podotykać eksponatów co nie często się zdarza w innych obiektach tego typu.
 
pawłowski
ZT Galowice
Znaczek dostępny w kawiarence muzeum cena 8 zł
 
Samanta
ZT
Powozy, powoziki - super sprawa. Do tego jeszcze piękna pieczątka. Znaczek do nabycia bez problemu. Cena 8 zł.
 
robert1313
Galowice
W ramach rodzinnego wypadu do Wrocławia, zajrzeliśmy do Galowic. Wieś nei robi żadnego większego wrażenia, natomiast samo muzeum... . Perełka! wspaniale odrestaurowany i utrzymany budynek. Właścicielka która nas oprowacała to wspaniała i kompetentna osoba. Powozy niesamowite i do tego wspaniale odrestaurowane. No coś pięknego. Zdecydowanie polecam!!! Warto troszkę zboczyć z autostardy
 
Czarny Bocian
Galowice
znaczek dostepny w sklepiku przy muzeum, a samo muzeum naprawdę warto odwiedzić
 
Hubert
Galowice
Także dzisiaj dotarłem do Galowic, w ramach przerwy w podróży. Znaczek kupiony i pieczątka wbita, a potem się zaczęło. Nie często to przyznaję, ale w tym muzeum byłem kompletnie zielony. No coś tam ze wsi się znało, ale terminologia i powozy to już inna bajka. mimo to pani przewodnik, z uśmiechem na ustach potrafiła zainteresować mnie tematem powozów. Z możliwościa wskoczenia do powozu nie skorzystałem bo może inni nie mieliby już okazji podziwiać pojazdu :-) Świetne miejsce i aż prosi się by w podobnym muzeum przy zamku Topacz pojawił się ZT. 
 
Wiolka
Wiolka i Witek
Super miejsce na niedzielny wypad za miasto. Świetna ekspozycja a do tego można dotykać eksponaty ( a to rzadkość ) i posiedzieć w powozie. Bardzo sympatyczna Pani Przewodnik. Pyszny srenik w kawiarence gdzie bardzo dobrze wyeksponowany jest Znaczek Turystyczny No.185 ... pozdrawiamy PiM - parę z którą spotkaliśmy się dzisiaj w muzeum a która dotarła do tego miejsca tak jak i my dzięki ZT.
 
PiM
Galowice
Znaczek w cenie 8 zł (dobrze widoczny na stoisku z pamiątkami). Miejsce do polecenia dla wszystkich, Pani przewodnik opowiada bardzo ciekawie. Śmieszna sytuacja - Pani na koniec zapytała skąd wiemy o tym miejscu. Zarówno my jak i druga para odpowiedziała, że to dzięki znaczkom turystyczym. Mieszkając we Wrocławiu dopiero ze ZT dowiedziałem się o tym miejscu, mimo że działa od 5 lat.
 
Leszek
GALOWICE
WARTO TO MIEJSCE ODWIEDZIĆ, DUŻO CIEKAWYCH EKSPONATÓW, PIĘKNE OPROWADZANIE PANI PRZEWODNIK 
 
Marta i Michał
No.185
Znaczek w cenie 8 złotych. Ekspozycja została urządzona w zaadoptowanym do tego celu spichlerzu z niezwykłą dbałością o szczegóły oraz klimat lat minionych. W cenie biletu (18 zł od osoby) zawarte jest towarzystwo pani przewodnik, która z zaangażowaniem oprowadza po zakątkach muzeum.
PS. Mamy nadzieję, że do idei ZT dołączy również Zamek Topacz z m. Ślęza, gdzie zorganizowano muzeum motoryzacyjne.
 
Kuba s.
Galowice
Znaczek dostępny bez problemu, w cenie 8 zł. Miejsce urocze, wystawa bardzo ciekawa. Miejsce przyjazne dzieciom. ;) Pani przewodnik sympatyczna i bardzo zaangażowana. Polecamy i zapraszamy na Dolny Śląsk !!!
 
ROBAS
GALOWICE
cena znaczka 8 zł. wspaniałe miejsce króre przenosi w odległe czasy bez spalin i hałasu