Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1038
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1038!

No. 530 Muzeum Przyrodnicze im. Krystyny i Włodzimierza Tomków

małopolskie
GPS: 49.790221 20.972802

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 530 Muzeum Przyrodnicze im. Krystyny i Włodzimierza Tomków

Jest to niewielki, ale po ostatniej przebudowie - nowoczesny obiekt, którego ekspozycja zadowoli małych i dużych przyrodników. W ramach remontu i modernizacji wykonano przestrzenne dioramy, zainstalowano wiele stanowisk interaktywnych oraz punktów z wykorzystaniem multimediów. Dzięki tym nowatorskim elementom, można posłuchać śpiewu rodzimych gatunków ptaków, posłuchać odgłosów innych zwierząt żyjących w okolicznych lasach, czy dowiedzieć się co bzyczy i szmera na łące. Uruchomiono także nowoczesną salę konferencyjno-edukacyjną, której wyposażenie umożliwia prowadzenie bogatej w formę edukacji przyrodniczej. Wśród dostępnych materiałów filmowych wiele dotyczy historii i współczesnego łowiectwa. Będąc na wycieczce w okolicy Ciężkowic, prócz wspaniałych wycieczek po Pogórzu Ciężkowicko-Rożnowskim, można wstąpić do niewielkiego muzeum etnograficznego Grociarnia w Jastrzębiej (trzeba się wcześniej umówić) i zdobyć Znaczek Nr 531.


Miejsca sprzedaży:
Sklepik w muzeum

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 530 Muzeum Przyrodnicze im. Krystyny i Włodzimierza Tomków
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 530 Muzeum Przyrodnicze im. Krystyny i Włodzimierza Tomków
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 530 Muzeum Przyrodnicze im. Krystyny i Włodzimierza Tomków
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 530 Muzeum Przyrodnicze im. Krystyny i Włodzimierza Tomków
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 530 Muzeum Przyrodnicze im. Krystyny i Włodzimierza Tomków

16.10.2020 - dostępny bez problemów
04.10.2020 - dostępny bez problemów
20.05.2020 - dostępny bez problemów
17.08.2019 - dostępny bez problemów
27.08.2017 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Maciek
Maciek
Ciężkowice - muzeum
Do muzeum trafiłem w piątek i akurat na piętrze odbywał się rodzaj spotkania, konferencji. Pani zaproponowała mi sprzedaż biletu ulgowego na część ekspozycji znajdującą się na parterze. 

Muzeum multimedialne, nowoczesne, z duża ilością realistycznych makiet ptaków oraz zwierząt leśnych, zwiedzanie z elektronicznym lektorem. Do wbicia 3 pieczątki. 
 
Katarzyna Weber
Katarzyna Weber
Muzeum przyrody
Wspaniałe miejsce. Wiele pięknych, dokładnych eksponatów + multimedia dla dzieciaków. Polecamy!
 
Bartłomiej Lubaś
Bart
zt 530
Znaczek dostępny bez problemu, wyeksponowany na pierwszym miejscu w okienku :)
 
Mateusz Leś
Mateusz Leś
Polecam
Znaczek dostępny bez problemu i wyeksponowany w bardzo widocznym miejscu.
 
ola
ola
Znaczki
Znaczek nr 530 można nabyć bez problemów. Dodatkowo miły Pan wyszukał ostatni znaczek nr 531 z 'Grociarni' (jeszcze taki bez naklejki z tyłu :D ). Tutaj znaczka nr 583 ze 'Skamieniałego Miasta' się nie kupi - do nabycia w budce informacji turystycznej przy bramie Rezerwatu. Ceny znaczków po 8zł. Samo Muzeum godne polecenia. Przemili ludzie. Warto także zobaczyć i Rezerwat.
 
Wojciech Dera
Wojtek z Poznania
Super
Muzeum ciekawe, znaczek do nabycia u przemiłej pani. Dodatkowo można kupić znaczek "Skamieniałe miasto". Chociaż gdzieś, ktoś pomyślał. Brawo.
 
Przemek
Polecam
W opisie jest wszystko - muzeum megaprofesjonalne i nowoczesne.. Bogactwo eksponatów i przemiła obsługa..
Znaczek 8zł..
 
Samanta
ZT
Cena znaczka bez zmian 8zł.
 
Sławek
ZT 530
Cena 8 zł (ZT 531 też ).Dodrze widoczny.
 
Krzysztof1970
ZT Ciężkowice
Znaczek dostępny bez problemu, dobrze wyeksponowany, cena - 8 zł. Miejsce naprawdę godne odwiedzenia, nowoczesne muzeum ,bardzo miła obsługa, ciekawe multimedialne prezentacje. Można tutaj zobaczyć ,jak wyglądają ptaki z naszych ZK: krzyżodziób sosnowy, nur czarnoszyi,pardwa mszarna czy dzierzba czarnoczelna, stanąć oko w oko z łosiem,żubrem lub niedzwiedziem.Wizyta w tym muzeum to ciekawa lekcja biologii zarówna dla najmłodszych jak i tych dorosłych znaczkomaniaków.
 
Leszek
ZT Muzem Przyrodnicze
Mimo poniedziałku (a w poniedziałki muzem zamknięte) był pan kierownik i sprzedał znaczek oraz wpuścił do muzeum. Cena znaczka 8 zł.
 
awteam
Pogórze Ciężkowickie
Witam
Potwierdzam spostrzeżenia Koleżanki - ZT jest w Cieżkowicach w Muzeum Tomków, zresztą wartym zwiedzenia oraz w Grocieatni - Mini Muzeum Etnograficzne - trzeba sie wcześniej umówić telefonicznie przez Muzeum w Cieżkowicach. Jest też TZ w Panoramie Racławickiej we Wrocławiu.
Pozdrawiam Agata
 
Berta
Ciężkowice
Muzeum w Ciężkowicach jest czynne, nowo wyremontowane. Aby zwiedzić Grociarnie to najlepiej zacząć od właśnie przyrodniczego. W okienku uprzedzić Panią o chęci zwiedzenie też Grociarni i napewno się uda. Dla upewnienienia można jeszcze przed wyjazdem zatelefonować i zapytać o szczegóły :-).
Pozdrowienia !!
 
 
Berta
Znaczek 530 i 531
Witajcie !!
Polecam zwiedzanie małego ciekawego muzeum etnograficznego w Jastrzębiej koło Ciężkowic. Jest tam dostępny znaczek i bardzo symaptyczny Pan który oprowadza po muzeum. W Ciężkowicach jest też muzeum przyrodnicze WARTO !! (znaczek powinnien być niebawem)