Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

No. 292 Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Turzynie

GPS: 52.985354 17.560104

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 292 Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Turzynie

Budynek Muzeum jest częścią zespołu folwarcznego. Historia zespołu folwarcznego datowana jest od XVI w. Obejmuje on obszar około 5 hektarów. Znajduje się tu park z XIX w. Na obrzeżach parku znajduje się prawie hektarowy staw. Drzewostan parkowy to kilkadziesiąt drzew, ze zdecydowaną przewagą 100 letnich dębów oraz lip, jesionów i klonów. Najstarsze drzewo to jesion wyniosły liczący około 250 lat. W otoczeniu kompleksu znajdują się cztery (z tego dwie prawnie chronione) 100-letnie aleje dębowe. Odrestaurowane budynki zabudowy gospodarczej zespołu zostały zaklasyfikowane jako dorobek kultury europejskiej. Na Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego Pomorza i Kujaw przeznaczony został kamienny spichrz, najstarszy budynek zabytkowego zespołu folwarcznego. Spichrz został odbudowany od podstaw, z zachowaniem oryginalnego wyglądu i charakteru. Budynek posiada dwie kondygnacje. Na parterze powstanie diorama o pow. 200 m2, na piętrze znajdować się będzie sala wystawowa. W Muzeum znajdować się będą eksponaty zwierząt i roślin regionu Pomorza i Kujaw w układzie edukacyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony środowiska skierowanym do całego społeczeństwa regionu, w tym do myśliwych, leśników, nauczycieli, młodzieży szkolnej i akademickiej oraz młodych adeptów łowiectwa. Niewątpliwie muzeum będzie także atrakcją turystyczną, na początku o charakterze regionalnym, ale docelowo – krajowym, z perspektywą na jeszcze szerszy zasięg. Powstanie muzeum umożliwi zachowanie dziedzictwa kulturowego regionu, popularyzację tradycji i propagowanie etyki łowieckiej oraz walorów turystycznych.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Przyrodniczo – Łowieckie, Turzyn 2, 89-240 Kcynia (po wcześniejszym kontakcie telefonicznym 502 576 245)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 292 Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Turzynie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 292 Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Turzynie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 292 Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Turzynie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 292 Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Turzynie

06.06.2021 - dostępny bez problemów
04.01.2020 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
16.08.2019 - dostępny z małymi problemami
21.07.2019 - dostępny bez problemów
04.05.2019 - dostępny z małymi problemami

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Radzioactive
292
Muzeum z interesująca wystawą i eksponatami. Bardzo uprzejmy gospodarz, chętnie dzielący się swoją wiedzą przy oprowadzaniu po obiekcie. Sam budynek umiejscowiony w zacisznej i malowniczej okolicy. Znaczków w kasie pod dostatkiem. Polecam.
 
Sławomir Rzepecki
Sławomir Rzepecki
Muzeum w Turzynie
Bardzo ciekawa i interesująca wystawa stworzona przez pasjonatów. Muzeum czynne w soboty i niedziele. Znaczek w cenie 8 zł dostępny w kasie. Dzięki ludziom takim jak przesympatyczny i bardzo miły pan obecny na miejscu, pozostają one w pamięci na bardzo długo.
 
Grzegorz Sumiła
Grzegorz Sumiła
ZT
Pomimo przybycia do muzeum w weekend (sobota) w godzinach otwarcia, drzwi zostaliśmy zamknięte. Po rozmowie telefonicznej Pan otworzył muzeum i sprzedał nam znaczek w cenie 8 zł.
 
Agnieszka Kasprzyk
Agnieszka Kasprzyk
ZT
Udało się odwiedzić ale bez znaczka mimo iż muzeum będzie otwarte od maja. Polecam wybrać się w to miejsce bo w tym pięknym miesiącu cały folwark "rozkwitnie"
 
Edward Mączyński
Edam
Z.T.292
Muzeum czynne w soboty 12:00-18:00
niedziela 10:00-18:00 do 31/10
Po telefonie miły pan Adam otworzył nam obiekt.
Potwierdzam opnie poprzedników.Panie Adamie wielkie dzięki za miłe spotkani.Więcej takich pasjonatów.
 
Agata Wdowiarz
inesa
warto
Bardzo ciekawa wystawa poroży. Pan oprowadza , ciekawie opowiada i można się na prawdę nowych rzeczy wiele dowiedzieć. Warto też poświęcić czas na zobaczenie całego obejścia. Warto!
 
Slawomir Woźniak
Sławek
292
Dzięki Panu ,który sprzedał mi znaczek , za miłą pogawędkę.
 
Rafał Łysiuk
budget-lodz
ZT 292
Znaczek nabyty po wcześniejszym telefonie i umówieniu wizyty. Przemiły Pan przyjechał, sprzedał znaczek a także specjalnie otworzył i oprowadził po muzeum które ma być oficjalnie otwarte pod koniec maja. Muzeum super zrobione, byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni - polecamy, a to wszystko mieliśmy za free :-)
 
Jan PERKOWSKI
Yogi410
Muzeum
Po wcześniejszym telefonie pan sprzedał znaczek bez problemów pomimo nieczynnego muzeum. Poza tym miła pogawędka uatrakcyjniła przerwę w podróży
 
Slawomir Woźniak
Sławek
292
Dziękuję Panu ,który sprzedał mi znaczek za miłe spotkanie.
 
Beata i Rafał Knaflewscy
Beata i Rafał z Poznania
No. 292 Muzeum Przyrodniczo – Łowieckie w Turzynie
Znaczek dostępny w cenie 7,00 u bardzo miłego Pana który po telefonie otworzył muzeum i sprzedał nam znaczki. Ogólnie Muzeum czynne jest od 1 maja.
 
Danuta Świątek
Dana
Turzyn
Wybierając się do muzeum autobusem, należy wysiąść na przystanku Turzyn (nie Turzyn I). Muzeum przepiękne! Serdecznie życzę im szybkiego otwarcia!
Znaczek w cenie 7 zł,zwiedzanie 10 zł.
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
ZT w Turzynie
Dzięki uprzejmości Pana do którego podany jest kontakt, znaczek jest osiągalny. Muzeum jeszcze nie działa ale zbiory są interesujące. Multimedia również robią wrażenie.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No.292
Muzeum jeszcze w trakcie organizacji więc nie jest jeszcze dobrze oznaczone warto zadzwonić na podany numer-to są te kłopoty. Znaczek z zwiedzaniem kosztował 10 zł
 
Hubert A.
Hubert
ZT w Turzynie
Na wizytę w Turzynie lepiej jest się wcześniej umówić, bo placówka póki co jeszcze nie działa. Na szczęście pan, do którego podany jest kontakt jest człowiekiem ugodowym i można zwiedzić muzeum mimo braku pewnych multimediów. A samo muzeum to coś czego jak do tej pory jeszcze nie miałem okazji spotkać (wiele placówek tego typu już zwiedziłem). Eksponatów może nie ma tu wiele, ale za to wszystko fajnie zaaranżowane. Na uwagę zasługują też zabudowania folwarczne ze stajniami, a także dawna chlewnia. Pan "przewodnik" to człowiek z pasją i o wszystkim jest w stanie nam opowiedzieć, a przy tym nie sprawia wrażenia jakby to robił za karę i to wielki plus. Spędziliśmy w Turzynie miło popołudnie i z pewnością jeszcze kiedyś tu wrócimy. P.S. Warto zabrać swoje pieczątki bo placówka dysponuje piękną księgą pamiątkową.
 
Hubert
Dostępnośc znaczka
Dzisiaj mieliśmy wyjazd w okolice Kcyni, więc przy okazji postanowiliśmy odwiedzić Turzyn. Zanim wyjechaliśmy próbowaliśmy skontaktować się z przedstawicielem muzeum, ale bezskutecznie. Kontakt udało nam się nawiązać kilka kilometrów od Kcyni i niestety nie mamy dobrych wieści miły pan, z którym rozmawiałem stwierdził, że czeka jeszcze na instalację systemu multimedialnego więc muzeum ruszy z początkiem czerwca i wówczas znaczek będzie dostępny.