Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 996 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 996 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 943 Muzeum Regionalne w Radomsku

GPS: 51.067922 19.444645

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 943 Muzeum Regionalne w Radomsku

Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego powstało w 1970 roku. Jego siedziba mieści się w pochodzącym z 1859 roku eklektycznym budynku ratusza, przebudowanym w okresie międzywojennym według projektu radomszczańskiego architekta Włodzimierza Muchy. Prezentowane są tutaj stałe ekspozycje: archeologiczna – „Pradzieje ziemi radomszczańskiej”, historyczne: „Z dziejów miasta Radomska” i „Powojenne Radomsko 1945–89. Opowieść o PRL”, etnograficzna – „Życie wsi radomszczańskiej na przełomie XIX i XX w. oraz „Zbiory sztuki w radomszczańskim muzeum, gabinet Stanisława Sankowskiego” (założyciela i patrona Muzeum), a także wystawy czasowe. Na dziedzińcu Muzeum znajduje się dawny areszt miejski, w którym obecnie eksponowana jest kolejna stała wystawa historyczna – „W okupowanym Radomsku”. Od 2003 roku działa Galeria Muzeum, która organizuje wystawy sztuki współczesnej oraz promuje miejscowych artystów.


Miejsca sprzedaży:
Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku, ul. Narutowicza 1, Radomsko


01.08.2020 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
29.07.2020 - dostępny bez problemów
26.07.2020 - dostępny bez problemów
07.07.2020 - dostępny bez problemów
31.05.2020 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Grzegorz Żeligowski
Grzegorz Żeligowski
943
Mój pobyt w Radomsku wypadł w dniu 1.08., czyli w sobotę, a w sobotę Muzeum nie czynne. Tego nie przewidziałem. W oknach wyeksponowany plakat z informacją o możliwości nabycia Znaczka Turystycznego, tym razem jednak nie dla mnie.
 
Slawomir Woźniak
Sławek
943
Bardzo ciekawie rozlokowane eksponaty.Jeszcze raz dziękujemy Panu za miłe oprowadzenie.Czekamy na inne znaczki
 
Grzegorz Kaczmarczyk
943
Muzeum prezentuje wystawy stałe związane z historia miasta , etnografia, jak i wystawy czasowe. Do zwiedzania sporo sal bowiem muzeum obejmuje zarówno pomieszczenia znajdujące się w ratuszu, jak i pomieszczenia po byłym areszcie. Obsługa bardzo sympatyczna, służąca pomocą . Znaczki dostępne w cenie 8 zł. Można zwiedzać w niedziele po wcześniejszym kontakcie telefonicznym . Trzeba zarezerwować trochę czasu na zwidzanie . A jak ktoś zgłodnieje to polecam restauracje „kolorowa” niedzielny schabowy był naprawdę wyborny!!!