Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 967 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 967 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 916 Muzeum Regionalne w Słupcy

GPS: 52.286262 17.879441

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 916 Muzeum Regionalne w Słupcy

Inicjatorem i pierwszym kierownikiem placówki muzealnej był znany regionalista Wojciech Sypniewski. Muzeum rozpoczęło działalność w 1975 r. Tematem wiodącym zbiorów są eksponaty ilustrujące historię i kulturę materialną miasta oraz bogatą przeszłość ziemi słupeckiej. Muzealny zbiór tworzą m.in. kartki pocztowe związane ze Słupcą, historyczną granicą rosyjsko-pruską powstałą po 1815 oraz zlokalizowanym przez Niemców obozem dla jeńców z I wojny światowej. O zespole osadniczym z okresu kultury łużyckiej tzw.”małym Biskupinie” opowiada stała wystawa archeologiczna. Bogaty zbiór eksponatów etnograficznych i rzemiosła, pokazujący realia życia małego miasteczka i dawnej wsi wielkopolskiej można obejrzeć na wystawie „Nie-codzienność”. Usłyszymy tu brzmienie pianina znakomitego, choć zapomnianego kompozytora Apolinarego Szeluty, który przybył do Słupcy w latach 30 XX w., obejrzymy uratowane macewy ze zniszczonego przez okupanta niemieckiego cmentarza żydowskiego, a także film dokumentalny o historii przyjaźni dwóch mieszkanek Słupcy - Danki Rozentalówny i Grażyny Harmacińskiej w czasach II wojny światowej. Muzeum organizuje wiele wydarzeń cyklicznych, które ubarwiają i wzbogacają życie kulturalne i artystyczne miasta i powiatu.


Miejsca sprzedaży:
Muzeum Regionalne w Słupcy, ul. Warszawska 53, Słupca


03.06.2020 - dostępny bez problemów
03.06.2020 - dostępny bez problemów
18.02.2020 - dostępny bez problemów
16.02.2020 - dostępny bez problemów
05.02.2020 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Slawomir Woźniak
Sławek
916
Tu, jeszcze raz dziękujemy.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek dostępny bez problemu w Muzeum.

A samo Muzeum małe ale przytulne.
Bogata ekspozycja, czasowe wystawy sztuki (my trafiliśmy na wystawę rzeźb).
Największą robotę jednak zrobiła Pani Przewodnik, która fantastycznie opowiadała nie tylko o eksponatach i historii dawnej ale i o współczesnej działalności Muzeum i jego roli w wydarzeniach miasteczka.

Gorąco polecam.
Wspierajmy takie małe muzea, kupujmy wejściówki a nie tylko ZT i oglądajmy zbiory. Ten kawałek naszej historii nie zabiera przecież wiele czasu.
 
Robert Salwowski
Bobik
Re: ZT
Ostatnie zdanie szczególnie mi się podoba
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
muzeum
Fajne, kameralne muzeum z miłą panią przewodnik ciekawie opowiadającą o muzeum i mieście. ZT dostępny bez problemu.
 
Kacper Grzyb
Kafejka
ZT 916
Muzeum bardzo ciekawe. Ładne eksponaty. Pracuje tam miła Pani Kustosz. Fajnie opowiadała o historii ludzi, muzeum oraz Słupcy i okolic. Widać, że lubi swoją pracę. Znaczek do kupienia na miejscu.
 
Skała
Muzeum
Wczoraj miałem możliwość dokonania zakupu jeszcze premierowego w Muzeum Regionalnym ZTurystycznego. Ekspozycje zgodnie z opisem admina, pracuje tu bardzo sympatyczna Pani Kustosz ciekawe opowiada! Polecam turyści odwiedzajcie to miejsce!! Niedaleko Park Miejski.