Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 916 Muzeum Regionalne w Słupcy

GPS: 52.286262 17.879441

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 916 Muzeum Regionalne w Słupcy

Inicjatorem i pierwszym kierownikiem placówki muzealnej był znany regionalista Wojciech Sypniewski. Muzeum rozpoczęło działalność w 1975 r. Tematem wiodącym zbiorów są eksponaty ilustrujące historię i kulturę materialną miasta oraz bogatą przeszłość ziemi słupeckiej. Muzealny zbiór tworzą m.in. kartki pocztowe związane ze Słupcą, historyczną granicą rosyjsko-pruską powstałą po 1815 oraz zlokalizowanym przez Niemców obozem dla jeńców z I wojny światowej. O zespole osadniczym z okresu kultury łużyckiej tzw.”małym Biskupinie” opowiada stała wystawa archeologiczna. Bogaty zbiór eksponatów etnograficznych i rzemiosła, pokazujący realia życia małego miasteczka i dawnej wsi wielkopolskiej można obejrzeć na wystawie „Nie-codzienność”. Usłyszymy tu brzmienie pianina znakomitego, choć zapomnianego kompozytora Apolinarego Szeluty, który przybył do Słupcy w latach 30 XX w., obejrzymy uratowane macewy ze zniszczonego przez okupanta niemieckiego cmentarza żydowskiego, a także film dokumentalny o historii przyjaźni dwóch mieszkanek Słupcy - Danki Rozentalówny i Grażyny Harmacińskiej w czasach II wojny światowej. Muzeum organizuje wiele wydarzeń cyklicznych, które ubarwiają i wzbogacają życie kulturalne i artystyczne miasta i powiatu.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Regionalne w Słupcy, ul. Warszawska 53, Słupca

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 916 Muzeum Regionalne w Słupcy
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 916 Muzeum Regionalne w Słupcy
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 916 Muzeum Regionalne w Słupcy
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 916 Muzeum Regionalne w Słupcy
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 916 Muzeum Regionalne w Słupcy
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 916 Muzeum Regionalne w Słupcy
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 916 Muzeum Regionalne w Słupcy
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 916 Muzeum Regionalne w Słupcy
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 916 Muzeum Regionalne w Słupcy
Obrázek č. 10, Znaczki Turystyczne, No. 916 Muzeum Regionalne w Słupcy
Obrázek č. 11, Znaczki Turystyczne, No. 916 Muzeum Regionalne w Słupcy
Obrázek č. 12, Znaczki Turystyczne, No. 916 Muzeum Regionalne w Słupcy

04.02.2024 - dostępny bez problemów
16.07.2023 - dostępny bez problemów
05.06.2023 - dostępny bez problemów
06.05.2022 - dostępny bez problemów
18.03.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Dominik Wiśniewski
Dominik Wiśniewski
ZT 916
Muzeum bardzo kameralne, ale sympatyczne. Warto odwiedzić. ZT dostępne są po 8 zł.
 
MMMT.family ze Szczecina
MMMT.family ze Szczecina
ZT
Muzeum w sumie pozamykane. Pani, która nas zobaczyła i spytała czy my do muzeum była nawet zdziwiona:) poszła i przekazała informację, że są chętni turyści, po czym otwarto drzwi, kratę i wpuszczono nas do środka. Muzeum bardzo małe, w zasadzie 2 salki do obejrzenia na jakieś 5-10 minut, wstęp 2 zł, a znaczki po 8 zł
 
Marek Matysik
aptekarz
Dostępność
Jedno z niewielu muzeów nieczynne w soboty i to w sezonie wakacyjnym.
 
Grzegorz Kaczmarczyk
916
Muzeum malutkie i w czasach pandemicznych zwiedza się samemu, aczkolwiek pani chętnie odpowie na zadane pytania. Kameralne muzea tez maja swój urok. Znaczek do kupienia w muzeum , niestety nie posiadają jeszcze ozdobnej pieczątki.
 
Artur Łuczak
Kolejorz
Muzeum Regionalne w Słupcy
Muzeum ładnie położone, ładna ekspozycja stała można się przenieść do lat minionych. Warto zajrzeć. Bardzo miła Pani która swoją wiedzą bardzo zachęć do zwiedzania muzeum jak również regionu.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 916
To kolejny przykład na to, że na zadowolenie turysty ze zwiedzania placówki, oprócz zgromadzonych eksponatów, ma postawa osób w niej pracujących. My mieliśmy niezwykłą przejemność bycia gośćmi Pani Elżbiety. Nasza urocza przewodniczka wie chyba wszystko o regionie i potrafi genialnie przekazać te informacje turystom. To osoba niezwykle ciepła, lubiącą swoją pracę i otwarta na zwiedzających.
Dzięki takim pracownikom jak Pani Elżbieta, muzeum, chociaż niezbyt duże, z pewnością pozostanie w naszej pamięci. To placówka, do której chce się wracać.
Pani Elżbieto, serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas, opowieści dotyczące zbiorów i sympatyczną atmosferę podczas zwiedzania.
Znaczek dostępny bez problemu w standardowej cenie 8 zł.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 916
W muzeum (o troszkę za małej powierzchni) wiele ciekawych informacji o zgromadzonych przedmiotach się dowiedzieliśmy i o ludziach, którzy je podarowali. I tą drogą składam serdeczne podziękowania Pani Elżbiecie naszej przewodniczce po muzeum. Jej opowieści pomogły lepiej poznać historię przedmiotów i ludzi związanych z Słupcą. ZT cena 8 zł
 
Robert Salwowski
Bobik
Muzeum
Małe fajne muzeum, które warto odwiedzić. Mi najbardziej podobała mi się sala z rzemiosłem
 
Slawomir Woźniak
Sławek
916
Tu, jeszcze raz dziękujemy.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek dostępny bez problemu w Muzeum.

A samo Muzeum małe ale przytulne.
Bogata ekspozycja, czasowe wystawy sztuki (my trafiliśmy na wystawę rzeźb).
Największą robotę jednak zrobiła Pani Przewodnik, która fantastycznie opowiadała nie tylko o eksponatach i historii dawnej ale i o współczesnej działalności Muzeum i jego roli w wydarzeniach miasteczka.

Gorąco polecam.
Wspierajmy takie małe muzea, kupujmy wejściówki a nie tylko ZT i oglądajmy zbiory. Ten kawałek naszej historii nie zabiera przecież wiele czasu.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
muzeum
Fajne, kameralne muzeum z miłą panią przewodnik ciekawie opowiadającą o muzeum i mieście. ZT dostępny bez problemu.
 
Kacper Grzyb
Kafejka
ZT 916
Muzeum bardzo ciekawe. Ładne eksponaty. Pracuje tam miła Pani Kustosz. Fajnie opowiadała o historii ludzi, muzeum oraz Słupcy i okolic. Widać, że lubi swoją pracę. Znaczek do kupienia na miejscu.
 
Skała
Muzeum
Wczoraj miałem możliwość dokonania zakupu jeszcze premierowego w Muzeum Regionalnym ZTurystycznego. Ekspozycje zgodnie z opisem admina, pracuje tu bardzo sympatyczna Pani Kustosz ciekawe opowiada! Polecam turyści odwiedzajcie to miejsce!! Niedaleko Park Miejski.