Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 359 Muzeum Regionalne w Wągrowcu

wielkopolskie
GPS: 52.805977 17.193230

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 359 Muzeum Regionalne w Wągrowcu

Muzeum Regionalne w Wągrowcu mieści się w zabytkowym budynku z końca XVIII w., tzw. Opatówce, byłej siedzibie opata cystersów wągrowieckich. Działalność rozpoczęło w 1987 r. Na wystawach stałych prezentowane są pradzieje powiatu wągrowieckiego od paleolitu po okres wpływów rzymskich oraz historia miasta od założenia go przez cystersów w XIV w. do czasów II wojny światowej. Eksponowane są również dokumenty związane z postacią ks. Jakuba Wujka z Wągrowca (1541-1597), tłumacza Pisma Świętego na język polski. Wystawa etnograficzna została zaaranżowana w pomieszczeniach zwanych „Chatą Rybaka” gdzie obok sprzętu rybackiego ukazano dawny wystrój wnętrz uzupełniony elementami pałuckiej sztuki ludowej. Muzeum organizuje także wystawy czasowe o bardzo zróżnicowanej tematyce ze zbiorów własnych, wypożyczone z innych instytucji czy też od osób prywatnych. Ponadto po wcześniejszym uzgodnieniu oferuje usługi przewodników w zakresie zwiedzania wystaw muzealnych oraz zabytków Wągrowca i okolic.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Regionalne w Wągrowcu, ul.Opacka 15, Wągrowiec

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 359 Muzeum Regionalne w Wągrowcu
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 359 Muzeum Regionalne w Wągrowcu
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 359 Muzeum Regionalne w Wągrowcu
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 359 Muzeum Regionalne w Wągrowcu
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 359 Muzeum Regionalne w Wągrowcu

24.11.2023 - dostępny bez problemów
05.05.2023 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
27.11.2022 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
22.10.2022 - dostępny bez problemów
25.09.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Muzeum
Muzeum jest po remoncie i na razie nie ma nic do zwiedzania, wystawy nie są jeszcze urządzone. Na szczęście sklepik jest czynny. Można kupić ZT i inne pamiątki i dostać broszurki o mieście. Warto wybrać się na spacer po mieście.
 
Maciej
Maciej
***
Muzeum nadał w trakcie przebudowy i sądząc po zaawansowaniu prac na zewnątrz - nieprędko zostanie otwarte.
 
Mateusz Szamałek
Mateusz Szamałek
Remont
Muzeum zamkniete (wizyta listopad 2022)
 
Skała
Powrót po latach
To moja druga wizyta w Muzeum Regionalnym w. Wągrowcu po ośmiu latach tym razem bez zwiedzania ekspozycji dowiedziałam się że zaczyna się remont kupiłem ZT No 359 z nową kolorową przywieszką w cenie 8,00 zł do tego materiały promocyjne w czasie mojego pobytu w muzeum ktoś włączył bardzo głośne narzędzie po chwili porzegnałem się z Panią kustosz? Skała
 
MMMT.family ze Szczecina
MMMT.family ze Szczecina
ZT
Znaczek dostępny za 8zł, muzeum raczej kameralne, ale ładnie przedstawiona ekspozycja
 
Radzioactive
359
Znaczek dostępny bez problemu w kasie. Samo muzeum całkiem interesujące, a jego największą atrakcją jest chyba oryginalny egzemplarz biblii w tłumaczeniu tutejszego księdza - Jakuba Wujka.
 
Pluciński Rafał nefretete1967
nefretete1967
Muzeum Regionalne w Wągrowcu
Znaczek dobrze wyeksponowany. Samo muzeum niewielkie ale ciekawe. Szkoda, że Pani z obsługi muzeum cały czas czytała książkę i nie wykazała zainteresowania jedynymi turystami którymi byliśmy.
 
Sławomir Rzepecki
Sławomir Rzepecki
ZT 359
Cena 7 zł. Znaczek wyeksponowany w gablotce przy wejściu, razem z pieczątką do zdobycia w kasie muzeum.
 
Agata Wdowiarz
inesa
trochę nudno
Zwiedziliśmy szczegółowo, jak i inne muzea. Może szkoda, ze nie było nikogo, kto by dwa, trzy słowa wtrącił... bo pachniało nudą niestety :(
 
Bobik
Super
Znów sytuacja, gdzie byłem jedynym gościem. Byłem jednak oprowadzony przez panią, która ma dużą wiedzę i widać, że wielką pasję.
 
Danuta Świątek
Dana
Wągrowiec
Muzeum małe, ale bardzo sympatyczne. Akurat jest wystawa pluszowego misia -śliczne! ZT 7zł, pieczątka ładna. Foldery są dostępne darmowe i płatne. Ogólnie wrażenia fajne!
 
Greg
359
Znaczek dostępny w standardowej cenie 7 zł. Muzeum niewielkie ale sympatyczne i w pobliżu piękny klasztor cysterski.
 
Samanta
ZT
Ciekawe miejsce. Znaczki do kupienia bez problemu w cenie 7 zł.
 
Leszek
Wągrowiec 11.09.2014
Bardzo miła obsługa, dla wchodzacych ZT widoczny już z daleka. Polecam to miejsce.
 
Marta i Michał
No.359
Pięknie wyeksponowany Znaczek, cena zachęcajaca - 7 zł. Interesujaca ekspozycja, bardzo miła obsługa. Warto również wpisać się do wystawionej księgi gości, zostawiajac informację o ZT. Polecamy wygodny dojazd pociagiem z Poznania - godzinka jazdy. :)
 
Hubert
ZT 359
Długo oczekiwany znaczek w Wągrowcu wreszcie się pojawił, więc i ja w tą ponura pogodę postanowiłem nawiedzić muzeum. Ekspozycja bardzo ciekawa, także dla dzieci, a obsługa muzeum bardzo miła. Co do znaczka turystycznego to widoczny jest on zaraz przy wejściu w szafie z pamiątkami i kilka metrów dalej na stoliku przy pomieszczeniu kasy. Z zewnątrz naklejka informująca o dostępności ZT widoczna jest w gablocie. Cena znaczka to 7zł. Dziękujęmy.
 
Hubert
Znaczek w Muzeum w Wągrowcu
UWAGA ! informuję, że w związku z tym czego dowiedziałem się z samego źródła, a więc od Pani Dyrektor Muzeum w Wągrowcu, sytuacja opisana poniżej rzeczywiście miała miejsce i była związana z nieporozumieniem, albo raczej brakiem przepływu informacji między pracownikami poszczególnych zmian. Z informacji jakie uzyskałem znaczek jest dostępny na miejscu i jest w sprzedaży, a kosztuje 7 zł.
 
Sławek Wąchała
brak dostępności znaczka
podczas mojej dzisiajszej wizyty w muzeum dowiedziałem sie że znaczek będzie za około tydzień