Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1054
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1054!

No. 674 Muzeum Sali BHP Stoczni Gdańskiej w Gdańsku

GPS: 54.361520 18.651911

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 674 Muzeum Sali BHP Stoczni Gdańskiej w Gdańsku

Sala BHP Stoczni Gdańskiej, to potoczna nazwa obiektu, w którym mieściły się stoczniowe pomieszczenia szkoleniowe i muzeum stoczni. W tym miejscu sformułowano 21 Postulatów, a dzięki strajkowi i podpisaniu Porozumienia Gdańskiego 31 sierpnia 1980 roku narodziła się „Solidarność”. Sala BHP to symboliczne miejsce dążeń Polek i Polaków do uzyskania społecznej sprawiedliwości, niepodległości i wolności. W Sali BHP od połowy lat 70. do 1996 roku działało muzeum zakładowe. W okresie 1996 – 2004 obiekt przeszedł z rąk prywatnego właściciela na rzecz NSZZ „Solidarność” Komisji Krajowej. W latach 2006 – 2010 dokonano generalnej rewitalizacji finansowanej ze środków społecznych, państwowych i prywatnych. Od 2011 roku obiekt w pełni zarządzany jest przez Fundację Promocji Solidarności. W 2014 roku Fundacja podjęła decyzję o przywracaniu wystroju dawnego wyposażenia muzeum zakładowego i stworzeniu wystawy stałej pt. „Stocznia – Solidarność”. W listopadzie 2016 roku na bazie stałej wystawy oraz zdobywanych i zakupywanych pamiątek, materialnych świadectw aktywności zawodowej i społecznej pracowników Stoczni Gdańskiej, utworzono Muzeum Sali BHP Stoczni Gdańskiej. Od kwietnia 2017 roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego uznając salę wraz z jej spuścizną i kolekcją za  dziedzictwo wszystkich obywateli Rzeczypospolitej Polskiej, przyznało stałą dotację na utrzymanie obiektu. Wstęp do Sali BHP Stoczni Gdańskiej jest bezpłatny we wszystkie dni roku.


Miejsca sprzedaży:
> Sala BHP Stoczni Gdańskiej, ul. ks. Jerzego Popiełuszki 6, Gdańsk

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 674 Muzeum Sali BHP Stoczni Gdańskiej w Gdańsku
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 674 Muzeum Sali BHP Stoczni Gdańskiej w Gdańsku
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 674 Muzeum Sali BHP Stoczni Gdańskiej w Gdańsku
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 674 Muzeum Sali BHP Stoczni Gdańskiej w Gdańsku
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 674 Muzeum Sali BHP Stoczni Gdańskiej w Gdańsku
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 674 Muzeum Sali BHP Stoczni Gdańskiej w Gdańsku
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 674 Muzeum Sali BHP Stoczni Gdańskiej w Gdańsku
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 674 Muzeum Sali BHP Stoczni Gdańskiej w Gdańsku
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 674 Muzeum Sali BHP Stoczni Gdańskiej w Gdańsku
Obrázek č. 10, Znaczki Turystyczne, No. 674 Muzeum Sali BHP Stoczni Gdańskiej w Gdańsku
Obrázek č. 11, Znaczki Turystyczne, No. 674 Muzeum Sali BHP Stoczni Gdańskiej w Gdańsku
Obrázek č. 12, Znaczki Turystyczne, No. 674 Muzeum Sali BHP Stoczni Gdańskiej w Gdańsku
Obrázek č. 13, Znaczki Turystyczne, No. 674 Muzeum Sali BHP Stoczni Gdańskiej w Gdańsku

20.08.2020 - dostępny bez problemów
17.08.2020 - dostępny bez problemów
22.07.2020 - dostępny bez problemów
15.07.2020 - znaczek niedostępny
13.06.2020 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Sala BHP
Znaczek bez problemu do nabycia w Sali BHP Stoczni Gdańskiej. Obecnie to nieduże muzeum i Wielkie Historyczne Miejsce. Obok Wielkie Muzeum Solidarności - też warte zobaczenia . Miejsce pokazujące jak jedna Historia tworzy różne narracje. Po Stoczni nie ma już właściwie śladu ...
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Ani w kasach ani w sklepiku z pamiątkami nie znaleźliśmy ZT.
Gdańsk, choć jest wspaniałym miastem, ma w nosie taką formę pamiątki.
A szkoda, z jego zabytkami mógłby stać się znaczkową potęgą...

Sala BHP głównie zwróciła moją uwagę nowoczesnym wystrojem.
"Zardzewiałe" płyty + zielone nasadzenia = nowoczesny majstersztyk. Do mnie to przemawia
 
Mirosław Maziarz
Mirosław Maziarz
ZT674
Odwiedzilem Gdańsk, służbowo, ale w czasie wolnym wziąłem się za zwiedzanie. Udałem się do sali BHP - jednak z powodu odbywajacej się tam konferencji do zwiedzenia dostępna była tylko duża sala. W gablocie wisi cały wieszak znaczków. Cena 7 zł.
 
Radosław Mierzwa
Radzioactive
ZT
Na miejscu zastałem jedynie ochroniarza (3.11), który nie był w stanie mnie obsłużyć i sprzedać znaczka. Miejsce jest ponoć w trakcie zmiany właściciela, dlatego na miejscu nie było nikogo z obsługi.
 
Piotr Uba
Piotr Uba
???
Miejsce symboliczne, dla współczesnej historii Polski jedno z najważniejszych. Szkoda tylko, że historia w obiekcie podlega koniunkturalnej, politycznej cenzurze i niektórzy - a czasem najważniejsi bohaterowie, jacykolwiek by oni byli - są skrzętnie wygumkowywani. Przyczynek do przemyśleń nad stosunkiem ludzkim do historii. Też tej całkiem niedawnej.
 
Hubert A.
Hubert
Sala BHP
Mieliśmy pecha i odwiedziliśmy salę w chwili zmiany operatora sklepiku. Niemniej jednak znaczek udało się zdobyć :-) Muzeum bardzo ciekawe, choć zwiedzone w totalnym biegu i niestety nie dane było wszystkiego zobaczyć, przeczytać.
 
Janusz Trzeciak
Seaman
Nasza historia
Będąc w Sopocie oczywiście nie mogłem przegapić tego miejsca. Zwiedziłem całe ECS z Salą BHP, i pomimo że są to lata mojej młodości z wielkim wzruszeniem odbieram te miejsca.
Wielka szkoda tylko, że akurat trafiliśmy w Sali BHP na jakąś imprezę z udziałem grupy rekonstrukcyjnej i okazało się, że sklepik z pamiątkami i ZT był zamknięty. Dla mnie to oczywisty nonsens, skoro całe to miejsce było otwarte i udostępnione do zwiedzania - to dlaczego sklepik był zamknięty. Niestety, przyjdzie mi znaczek zakupić drogą korespondencyjną.
 
Agnieszka Kasprzyk
Agnieszka Kasprzyk
ZT
Jeżeli choć trochę interesuje się ktoś historią naszego kraju, to nie wyobrażam sobie pominięci tego miejsca będąc w Gdańsku. Gorąco polecam.
Znaczek bardzo widoczny w standardowej cenie 7 zł w towarzystwie z pieczątką.
 
Marta i Michał
Marta i Michał
No.674
Sala BHP w połączeniu z sąsiadem, czyli Europejskim Centrum Solidarności tworzą jedną całość. Jedno nie może funkcjonować bez drugiego i uważamy, że wizyta w sali BHP to jednak za mało. Koniecznie trzeba zwiedzić ekspozycję w ECS. Tak naprawdę Sala BHP to kluczowe miejsce jeśli chodzi o losy Solidarności. To tam wszystko się działo, a w ECS dowiemy się wszystkiego co poprzedzało te wydarzenia oraz co było ich wynikiem. W samej sali BHP ciekawie przedstawiono historię rozwoju stoczni oraz czasy internowania najważniejszych osób działających na rzecz poprawy warunków ówczesnej pracy i życia. Obowiązkowe miejsce do odwiedzenia na mapie Gdańska. Znaczek dostępny w sklepiku w cenie 7 zł w towarzystwie pięknej pieczątki.
 
Sławomir Rzepecki
Sławomir Rzepecki
Sala bhp
Znaczek widoczny od samego wejścia. Można tu poczuć ducha tamtych dni. Muzeum całkowicie darmowe. Miejsce to trzeba koniecznie zobaczyć. Polecam.
 
Grzegorz Kaczmarczyk
674
Kawał historii, ciekawe fakty i fantastyczne makiety. Obsługa bardzo miła, zwiedzanie darmowe, znaczek w cenie 7 zł . No i obowiązkowa pyszna oranzadka jak za czasów PRL -u. Polecam to miejsce.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Sala BHP
Znaczek dostępny w sklepiku. Niestety trafiłem w rocznicę podpisania porozumień sierpniowych i sala była nieczynna dla zwiedzających. Udało się jedynie przekonać ochronę i wejść na chwilę do sklepiku.
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Znaczki dobrze widoczne na ladzie w sklepiku z pamiątkami. Cena 7zł.
 
Turysta
Stocznia
Fajnie że Sala BHP jest darmowa, w środku mini sklepik z pamiątkami, dostępne są i znaczki. Czuć tu niedawną historię, blisko jest pomnik, brama czy ECS. To 1 znaczek z Gdańska i mam nadzieje że zaraz pójdą kolejne bo wiele miejsc jest tego tu warte. W sali BHP ciekawe wystawy odnośnie funkcjonowania stoczni, także wiele makiet statków, stoczni i całego kompleksu. Warte odwiedzenia
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No.674
Małe problemy polegały na tym, że sala jest nie tylko muzeum ale również placówką kulturotwórczą. Oczyma jest poinformowane na stronie.Tym razem dzięki uprzejmości pracowników udało mi się nabyć ZT cena 7 zł stojak widoczny.Miejsce ledwo poznałem.Tak mało ze stoczni pozostało
 
Krzykos
Krzykos
ZT 674
Stojak ze znaczkami widoczny, cena standardowa.
Warto odwiedzić miejsce, w którym kształtowała się najnowsza historia Polski i zapoznać się z ekspozycją.