Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 987 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 987 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 699 Muzeum Twierdzy Kostrzyn nad Odrą

GPS: 52.580705 14.632954

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 699 Muzeum Twierdzy Kostrzyn nad Odrą

Muzeum Twierdzy Kostrzyn stanowi specyficzny zespół muzealny. Obejmuje on jedyny w swoim rodzaju powierzchniowy pomnik - zniszczoną w 1945 r. i nieodbudowaną kostrzyńską Starówkę wraz z obiektami XVI-wiecznej twierdzy bastionowej. Historia kostrzyńskiej Starówki jest pasjonująca. Stare Miasto ze swoim zamkiem, ratuszem, kościołem parafialnym i rynkiem posiadało niepowtarzalny urok. Wojna spowodowała, że miasto zamarło na bez mała 50 lat. Jeszcze nie tak dawno miejsce po dawnej Starówce mogło budzić jedynie tęsknotę za tym, co przestało istnieć. Dziś spod hałd ziemi wyłoniły się ruiny starych kamienic, bruki uliczek i chodniki, a część obiektów twierdzy została odrestaurowana. Spacer po Starym Mieście to sentymentalna podróż do czasów, kiedy Kostrzyn był jednym z najpiękniejszych miast Brandenburgii.


Miejsca sprzedaży:
Muzeum Twierdzy Kostrzyn - Brama Berlińska ul. Berlińska 1, Kostrzyn nad Odrą

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 699 Muzeum Twierdzy Kostrzyn nad Odrą
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 699 Muzeum Twierdzy Kostrzyn nad Odrą
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 699 Muzeum Twierdzy Kostrzyn nad Odrą
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 699 Muzeum Twierdzy Kostrzyn nad Odrą
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 699 Muzeum Twierdzy Kostrzyn nad Odrą
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 699 Muzeum Twierdzy Kostrzyn nad Odrą
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 699 Muzeum Twierdzy Kostrzyn nad Odrą
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 699 Muzeum Twierdzy Kostrzyn nad Odrą
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 699 Muzeum Twierdzy Kostrzyn nad Odrą
Obrázek č. 10, Znaczki Turystyczne, No. 699 Muzeum Twierdzy Kostrzyn nad Odrą

19.07.2020 - dostępny bez problemów
18.07.2020 - dostępny bez problemów
25.09.2019 - dostępny bez problemów
13.08.2019 - znaczek niedostępny
02.08.2019 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Grzegorz Kaczmarczyk
699
Muzeum ciekawie przedstawiające historie bastionu Filip oraz starego miasta. Bardzo dużo cennych informacji . Znaczek do kupienia w Bramie Berlińskiej gdzie znajduje się punkt IT . Bardzo dużo pamiątek jest tam do zaoferowania.
 
Marek Tyczyński
TIKSON
W Twierdzy
Budynek muzeum czynny w godzinach urzędowania jednak ZT jest dostępny w Bramie Berlińskiej która jest zamknięta w sezonie zimowym jak i pozostałe Bastiony.Twierdzę można obejrzeć tylko z zewnątrz.
 
Ryszard
Re: W Twierdzy
Poza sezonem znaczek dostępny jest w siedzibie administracji Muzeum Twierdzy przy ul. Granicznej 1 (budynek przylega do punktu IT w Bramie Berlińskiej) w godzinach pracy biura.
 
Jan PERKOWSKI
Yogi410
Muzeum Kostrzyn
Dostępny bez problemów
 
Katarzyna Czerkawska
Katarzyna Czerkawska
Kostrzyn 699*
Znaczek dostępy w Bramie Berlińskiej. Polecam zwiedzić Bastion Filip, za 8 zł można zobaczyć bardzo ciekawe ekspozycje.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No.699
Znaczek w cenie 7 zł, muzeum i sklepik czynny do godz.16, miejsce dobrze za oznaczone.Sama twierdza nie zrobiła na mnie dużego wrażenia. Ale za to stare miasto przed ogromne.Zarosniete ruiny domów i puste ulice. Wojny to zło o których trzeba pamiętać.Tam żyli ludzie
 
Krzykos
Krzykos
ZT 699
Co tu dużo pisać... Twierdzę i pozostałości Starego Miasta trzeba obowiązkowo zobaczyć! Miejsce skłania do refleksji nad naszą historią. Cena ZT standardowa.
 
Marta i Michał
No.699
Ruiny Starego Miasta na pierwszy rzut oka nie robią piorunującego wrażenia. Dopiero, gdy człowiek zagłębi się w historię, fotografie i filmy prezentowane w Bastionie Filip można zdać sobie sprawę, że z powierzchni ziemi zniknęło jedno z nowocześniejszych miast tamtego okresu - ogromny garnizon, węzeł kolejowy czy wreszcie rozbudowana sieć tramwajowa. Po zagłębieniu się w historię jedno jest pewne - to co było już nigdy nie wróci, ale właśnie dlatego trzeba pielęgnować wiedzę o tym miejscu i przybliżać ją turystom. Rewelacyjna ekspozycja do zobaczenia jest w trzech lokalizacjach i warto na nią poświęcić czas. A sam znaczek dostępny bez najmniejszych problemów w IT mieszczącym się w Bramie Berlińskiej w cenie 7 zł. Godziny otwarcia są zgodne z tymi podanymi na stronie internetowej.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Kostrzyn
ZT dostępne w IT w bramie berlińskiej. Patrząc na stare zdjęcia i mapy starego miasta trudno uwierzyć jak niewiele z niego pozostało.
 
Artur
Znaczek
Miejsce ciekawe zwiedzenia, podobnie jak położony obok Park Narodowy, okoliczne forty Twierdzy, stary unikatowy (odnowiony) dwupoziomowy dworzec kolejowy a także całe miasto. Mieszkam tu i szczególnie polecam!!!