Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 739 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 739 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 659 Muzeum Walewskich w Tubądzinie

GPS: 51.652325 18.561551

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 659 Muzeum Walewskich w Tubądzinie

Muzeum Walewskich w Tubądzinie mieści się w murowanym piętrowym klasycystycznym dworze wybudowanym w drugiej połowie XVIII w. To miejsce, w którym mieszkał, pracował i gromadził wszelkie pamiątki tyczące się rodziny Walewskich jego  przedwojenny właściciel Kazimierz Stanisław Walewski. Realizowana przez prawie pięćdziesiąt lat pasja zaowocowała urządzeniem „muzeum rodzinnego” na które składało się archiwum rodu Walewskich, portrety i szereg różnych pamiątek po członkach tej rodziny oraz zbiory archeologiczne pozyskane przez miejscową ludność w czasie prac polowych. Dziś w sześciu salach piętra i dwóch parteru można zobaczyć kolekcję mebli, rzemiosła, malarstwa i starodruków, nawiązującą do typowego wyposażenia siedzib ziemiańskich przełomu XIX i XX wieku okolic Sieradza. W parku znajduje się oficyna dworska, pierwotnie z 1860 r., odbudowana od podstaw i przeznaczona na zaplecze administracyjne muzeum. Dwór i oficynę otacza 3 hektarowy park, w którym rosną pomnikowe okazy drzew m.in. lipa szerokolistna, olcha czarna oraz liczne modrzewie, jesiony, wiązy, graby i kasztanowce.


Miejsca sprzedaży:
Muzeum Walewskich w Tubądzinie, Tubądzin 31 A


14.10.2018 - dostępny bez problemów
05.10.2018 - dostępny bez problemów
30.09.2018 - dostępny bez problemów
27.09.2018 - dostępny bez problemów
27.09.2018 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Krzykos
Krzykos
ZT 659
Znaczek do nabycia w cenie 8 zł. w kasie.
Dworek usytuowany w ładnym parku. Ciekawe wnętrza, ekspozycja "pachnąca" historią oraz miła i udzielająca wszelkich informacji obsługa sprawiają, że zwiedzanie jest czystą przyjemnością!
Miejsce z klimatem, które trzeba odwiedzić!
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 659
Muzeum mieści się w budynku, w którym przed II Wojną Światową mieszkał Kazimierz Stanisław Walewski i on był założycielem Muzeum i Archiwum Rodowego Walewskich w Tubądzinie. Losy kolekcji były……. Takie i inne informacje można uzyskać od przemiłej Pani, która mnie po nim oprowadzała. I tu nie zdziw się Turysto Znaczkowy w muzeum zostały zmienione zasady nabycia ZT. Najpierw nabywamy bilet cena niewielka i zwiedzamy muzeum a potem wracamy do kasy po Znaczek Turystyczny. Mnie to bardzo pasowało, bo tak właśnie powinno być. Z spraw przyziemnych cena ZT 8 zł, widoczny i miejsce oznaczone.
 
Tomasz Szkudlarek
Tomasz Szkudlarek
Nr 659
znaczek w cenie 8 zł.

Przemiła atmosfera. Dziękujemy za poświęcony czas podczas "indywidualnego" zwiedzania.

Będąc w okolicy, koniecznie trzeba zobaczyć to miejsce.