Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 659 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 659 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 479 Muzeum Wigier w Starym Folwarku

GPS: 54.075267 23.075635

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 479 Muzeum Wigier w Starym Folwarku

Zwiedzanie Muzeum Wigier to wycieczka w czasie i przestrzeni. Podróż rozpoczynamy od sali przedstawiającej krajobraz epoki lodowcowej sprzed około 12 tysięcy lat. Przejdziemy obok osady łowców reniferów – aż do współczesności – na szlaki turystyczne i ścieżki edukacyjne Wigierskiego Parku Narodowego. Podczas naszej wędrówki  po wystawie stałej muzeum poznamy otoczenie jeziora – lasy, rzeki, pola i łąki wraz z charakterystycznymi dla nich gatunkami roślin i zwierząt. Muzeum jest ośrodkiem edukacyjnym, gdzie prowadzone są zajęcia dla dzieci i młodzieży. Zwiedzając Muzeum Wigier, oglądając filmy, prezentacje multimedialne, słuchając nagrań poznamy historię  terenu parku, bogactwo przyrodnicze oraz dziedzictwo kulturowe okolic jeziora Wigry. Możemy też przejść ścieżką  edukacyjną „Ols” znajdującą się w sąsiedztwie muzeum lub odbyć rejs łodzią Leptodora II, która posiada częściowo przeszklone dno.


Miejsca sprzedaży:
Centrum Informacji Turystycznej WPN, Krzywe 82, Suwałki
Muzeum Wigier, Stary Folwark 50 (czynne pn. - niedz. 10 – 15, w sezonie letnim 10 – 17)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 479 Muzeum Wigier w Starym Folwarku
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 479 Muzeum Wigier w Starym Folwarku

20.04.2018 - dostępny bez problemów
23.03.2018 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Slawomir Woźniak
Sławek
479
Dziękuję miłej Pani, za sugestię by po znaczek 481 udać się do starostwa .Udało się.Po rozmowie z szefem ,może powstaną nowe ZT.Jeszcze raz serdecznie dziękuję ,obym musiał jeszcze raz odwiedzić przepiękną Polskę Wschodnia
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Muzeum
Ciekawe muzeum, nowoczesne i multimedialne. Oba znaczki z Parku dostępne w kasie. Będąc w Starym Folwarku warto przejść się na teren PTTK skąd jest piękny widok na jezioro Wigry i klasztor.