Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 531 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 531 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 246 Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie

GPS: 51.138668 18.514339

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 246 Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie

Modrzewiowy dwór w Ożarowie położony jest w odległości 11 km od Wielunia. To czteroalkierzowy budynek, krytym gontem, wzniesiony w 1757 roku przez Władysława Bartochowskiego, kasztelana wieluńskiego. Dwór tworzy wyjątkowo cenną przestrzeń ukazującą tradycję szlachecką oraz ziemiańską. Mieszczą się w nim głównie zbiory działu sztuki Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Zgromadzone zabytki pochodzą w części z dworów ziemi wieluńskiej, np. piece kaflowe, barokowe szafy czy kufry. Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie Oddział Muzeum Ziemi Wieluńskiej organizuje raz w miesiącu koncerty kameralne, które odbywają się w sali kominkowej lub przestrzeni dworskiej. Na terenie parku znajduje się oficyna dworska, w której prezentowane są wystawy czasowe oraz wieża widokowa. Natomiast ok. 1 km od dworu okazale prezentuje się wiatrak typu „koźlak” wyposażony w urządzenia młynarskie.


Miejsca sprzedaży:
Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie, Ożarów

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 246 Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 246 Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 246 Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 246 Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 246 Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie

20.04.2017 - dostępny bez problemów
09.04.2017 - znaczek niedostępny
09.04.2017 - znaczek niedostępny
08.04.2017 - znaczek niedostępny
07.04.2017 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Andrzej
Andrzej z TG
Ożarów
Byliśmy w niedzielę 9 kwietnia. Zwiedzać można - i to za darmo - ale znaczka kupić nie można. Gablotka zamknięta a Panowie klucza nie mają. Nic to! Dworek uroczy! Zwiedzanie z audioprzewodnikiem - wszystko dokładnie sobie można posłuchać i pooglądać. Za dworkiem ładny park - w trakcie zagospodarowywania. A za parkiem buduje się niewielka baszta - punkt widokowy, która zostanie udostępniona już w maju. Będzie piękny widok na okolicę! Kilometr od dworku wiatrak do zobaczenia. A tuż przy zjeździe z drogi 45 drewniany Kościółek Św. Leonarda Opata.
 
Slawomir Woźniak
Sławek
ZT246
Wnętrze muzeum nas zachwyciło, a to powinno zadowolić ludzi ,którzy włożyli dużo wysiłku i serca by odtworzyć ten dworek. Szkoda ,że się nie udało kupić znaczka ,choć ładnie prezentuje się w gablotce . Przed wizytą w weekendy trzeba dzwonić i informować o chęci kupna ZT.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Dworek
Piękny modrzewiowy dwór z ciekawymi wnętrzami. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiada o historii dworu i jego mieszkańcach. Warto też przejść się do odległego o ok. 1 km wiatraka. O możliwość zwiedzenia wnętrza trzeba prosić w dworku.