Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 374 Muzeum Zabytków Kultury Technicznej w Gnieźnie

GPS: 52.516081 17.595598

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 374 Muzeum Zabytków Kultury Technicznej w Gnieźnie

Muzeum Zabytków Kultury Technicznej w Gnieźnie to obiekt, jakich w Polsce niewiele. To tutaj zetkniesz się z przedmiotami, które mają swoją historię oraz duszę. Można w nim zobaczyć zarówno stare przedmioty codziennego użytku, jak również legendarne zabytki motoryzacji. Prezentowane eksponaty odnowione są ze szczególną dbałością o zachowanie oryginalności i przywróceniem 100% sprawności. W ofercie oprócz tradycyjnego zwiedzania z przewodnikiem przewidziano dodatkowe atrakcje w formie tematycznych warsztatów, w których uczestnik ma szansę poznać zasadę działania i budowę maszyn i urządzeń. Mocną stroną muzeum jest jego lokalizacja na terenie zabytkowych budynków koszar 12 Regimentu Dragonów. Dogodny dojazd oraz darmowy parking są dodatkowym atutem muzeum, które naprawdę warto odwiedzić. Czynne w soboty i niedziele w godzinach 11-17, a także w tygodniu po uprzednim uzgodnieniu terminu.


Miejsca sprzedaży:
> Sklepik z pamiątkami, ul. Wrzesińska 49 b/4, Gniezno (czynne niedz. - pt. 11:00 - 17:00, sob. 14:00 - 18:00

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 374 Muzeum Zabytków Kultury Technicznej w Gnieźnie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 374 Muzeum Zabytków Kultury Technicznej w Gnieźnie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 374 Muzeum Zabytków Kultury Technicznej w Gnieźnie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 374 Muzeum Zabytków Kultury Technicznej w Gnieźnie
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 374 Muzeum Zabytków Kultury Technicznej w Gnieźnie

24.02.2024 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
12.01.2023 - dostępny bez problemów
31.07.2022 - dostępny bez problemów
28.05.2022 - znaczek niedostępny
26.11.2021 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Myszon
muzeum
Pojechałem w sobotę 3.07.2021 i odbiłem się od zamkniętych drzwi. Przez telefon dowiedziałem się, że muzeum czynne jest tylko od wtorku do piątku.
 
Radzioactive
374
Dość unikatowe muzeum, o którym pewnie nigdy nie dowiedziałbym się gdyby nie znaczek turystyczny. Duża ilość eksponatów, głównie z XX wieku. Nie lada gratka dla sentymentalistów, miłośników techniki oraz motoryzacji.
 
Artur
Muzeum Zabytków Kultury Technicznej w Gnieźnie
Super miejsce, różnorodność przedmiotów, a przewodnik bardzo miły i bajecznie przestawia piękne unikalne przedmioty. Super miejsce bardzo polecam.
 
Mirosław Maziarz
Mirosław Maziarz
ZT 374
Muzeum niesamowite, mega ciekawe eksponaty i bardzo miły Pan, który w niesamowity sposób opowiada o wszystkich eksponatach. Gorąco polecam
 
Edward Mączyński
Edam
Z.T.374
Byliśmy po czasie ale miły pan przyjął serdecznie i spędziliśmy godzinę na zwiedzaniu i ciekawej dyskusji.Dziękujemy bardzo za czas który nam pan poświęcił.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Muzeum
ZT dostępny bez problemu w kasie. Muzeum bardzo ciekawe, kawał historii motoryzacji. Dzięki oprowadzaniu po muzeum przez pasjonatów motocykli można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy.
 
Rafał Łysiuk
budget-lodz
ZT 374
Muzeum kameralne ale bogate w bardzo ciekawe eksponaty motoryzacji polskiej i światowej - warto odwiedzić. ZT po 7 zł, dobrze wyeksponowany.
 
Darek Pietrzak
KBD Sady
Muzeum
Byiśmy dzisiaj.Ciekawa ekspozycja.Bardzo miły pasjonat-przewodnik.polecamy
 
Rafał
Muzeum
Byłem dzisiaj i powiem, że znaleść muzeum w labiryncie budynków nie jest łatwo - tym bardziej, że nie zauważyłem żadnych info jak dojść do niego jak też żadnej tablicy informującej o muzeum. Wnętrze - cudo. Znaczek dostępny bez problemów. Polecam.
 
Andrzej Szafrański
Aszki
ZT 374
No i zapomniałem - miałem się upewnić, czy prawidłowo podano godziny otwarcia w soboty w powyższym opisie, czy na stronie muzeum na Fb.
W niedziele czynne od 11.00, znaczek dostępny, muzeum zwiedziłem i nie żałuję. ☺
 
EWA I JACEK Kołobrzeg
EWA I JACEK Kołobrzeg
ZT 374
Ciekawe eksponaty. Znaczek dostępny po 7zł. Mimo, że muzeum w tygodniu zamknięte, po kontakcie telefonicznym, udostępniono nam do zwiedzania. Motocykle robią wrażenie, jak również pasjonaci, którzy ratują te cudeńka.
 
Beata i Rafał Knaflewscy
Beata i Rafał z Poznania
No. 374 Muzeum Zabytków Kultury Technicznej w Gnieźnie
Znaczek dostępny w cenie 7 zł. Po muzeum oprowadził nas pasjonat i znawca motocykli. Warto odwiedzić to miejsce.
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
ZT 347
Warto umówić się z Panem do którego podany jest kontakt. Zbiór motocykli robi wrażenie. Sam pomysł stworzenia takiego muzeum jest WIELKI. Co potrafi zdziałać grupa ludzi pozytywnie zakręconych
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No.374
Muzeum nieczynne do 20.08.2016 z powodu remontu wymiana okien
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Muzeum
Muzeum zamknięte. Podobno do końca wakacji. Podziwiać można wyłącznie zabytkową architekturę dawnych koszar Dragonów.
 
SGrzyb
ZT 374
Znaczek do kupienia bez problemu . Pani która nas oprowadzała komprtętna i bardzo miła . POLECAM
 
Turystka
ZT
Bardzo proszę, byłam w muzeum na początku (niestety wtedy jeszcze nie było znaczka) i wystawa mnie oczarowała! Przepięknie wyeksponowane zabytki w przestrzeni zagospodarowanej przecudownie. Same eksponaty rzadko spotykane, a w takiej ilości w jednym miejscu właściwie nigdzie niedostępne. Obsługa profesjonalna i życzliwa dla zwiedzających, więc mam same pozytywne odczucia. A jeśli będę chciała koniecznie mieć znaczek to wejdę i zwiedzę ponownie! Pozdrawiam serdecznie
 
Samanta
ZT
Turystko, takie wypowiedzi to na forum. Tutaj ma być o znaczku w odwiedzonym miejscu i o samym miejscu ( również o ludziach, którzy go prowadzą).Poza tym nie przeczytałaś dokładnie mojego wpisu.
 
Turystka
ZT
Samanta, zdaje się, że znaczki są dla zwiedzających? Może jak ja będę wkrótce chciała zwiedzić to muzeum i kupić znaczek, to go nie dostanę, bo kupili go ludzie udający zwiedzających?
 
Tomasz
Znaczek
Nie rozumiem zdziwienia p. Samanty, a gdzie dają znaczek bez zwiedzania i jaki w tym sens. Byłem w MZKT i nareszcie coś fajnego w Gnieźnie się dzieje, można zobaczyć jeszcze parowozy i "machiny wojenne". Dawniej znajomych można było zabrać tylko do katedry.
 
 
Samanta
ZT
Zwiedzanie Gniezna zaczęłam od Muzeum Początków Państwa Polskiego, więc na zwiedzanie w tym samym dniu drugiego muzeum już nie bardzo miałam ochotę, ale że to akurat sobota, postanowiłam chociaż zakupić znaczek i może umówić się na inny termin. W sklepiku z pamiątkami usłyszałam, że najpierw muszę zwiedzić muzeum, a jeżeli nie chcę zwiedzać, to muszę kupić bilet, bo samego znaczka mi nie sprzedadzą. Po takiej zachęcie straciłam ochotę na zwiedzenie tego muzeum w jakimkolwiek czasie. W końcu jednak znaczek mi sprzedano (wielka łaska), a za pieczątkę do dziennika musiałam zapłacić 2 zł. Trudno nazwać to miłym przyjęciem.
 
Dana
motocykle
Trafiłam na to miejsce dzięki ZT, który tu powstał! Przyprowadziłam dzieci, z którymi przyjechałam na 3-dniową wycieczkę. Wszystkim bardzo się podobało. Pan Piotr umówił się z nami specjalnie, którego z tego miejsca serdecznie pozdrawiam a także Panów Micha i Emila, którzy nam przybliżali historię nie tylko eksponatów, ale także własnych przeżyć motocyklowych!
 
wybredny2
dostępność znaczka
Byłem  dziś w muzeum. Było zamkniete. Wystarczyło zadzwonić i się umówić,  I mam znaczki.... :)
 
ROBAS
weteran motorcycle club
muzeum czynne w soboty i niedziele. zajechalem w piatek i wykonalem telefon do sekretarza klubu i.... slysze ok podzwonie do kolegow i zobacze czy ktos moze otworzyc..... i po 10 min telefon ze ktos bedzie i byl. wielkie dzieki. wspaniale miejsce i znaczek za 7 zl