Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1304
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1304!

No. 363 Muzeum Zamek Górków w Szamotułach

wielkopolskie
GPS: 52.615517 16.577419

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 363 Muzeum Zamek Górków w Szamotułach

Zamek w Szamotułach zbudowano w północnej części miasta przez ród Nałęczów Szamotulskich. W 1513 roku Katarzyna Szamotulska wniosła budowlę jako ślubne wiano Andrzejowi Górce, który pięć lat później wybudował wysoką ceglaną basztę, strzegącą wjazdu na teren warowni. Zamek następnie przeszedł w ręce wojewody poznańskiego Łukasza Górki, a w kolejnych latach był siedzibą wielu innych znamienitych rodów wielkopolskich. W XVIII i XIX wieku dwuskrzydłowy gmach przekształcono zmieniając jego pierwotnie obronny charakter. W roku 1837 budowlę przejął pruski następca tronu Fryderyk Wilhelm. W 1869 rozpoczęto generalny remont zamku, połączony z częściową jego rekonstrukcją. Obecnie obiekty zamkowie mieszczą Muzeum - Zamek Górków w Szamotułach, którego początki sięgają 1957 roku. W głównym budynku muzeum, dawnym zamku, prezentowane są wnętrza siedziby magnackiej, wysokiej klasy meble, przedmioty dekoracyjne, tkaniny, porcelana chińska i in.. W dwóch salach eksponowana jest jedna z największych w Polsce kolekcji ikon. W oficynie mieści się wystawa etnograficzna obejmująca dawne warsztaty: kowalski, stolarski i tkacki, a także izbę mieszkalną. W baszcie eksponowane są m.in.: komnata Halszki z Ostroga oraz wystawa dotycząca historii miasta i najbliższej okolicy.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum - Zamek Górków, ul. Wroniecka 30, Szamotuły

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 363 Muzeum Zamek Górków w Szamotułach
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 363 Muzeum Zamek Górków w Szamotułach
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 363 Muzeum Zamek Górków w Szamotułach
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 363 Muzeum Zamek Górków w Szamotułach
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 363 Muzeum Zamek Górków w Szamotułach

07.07.2024 - dostępny bez problemów
30.06.2024 - dostępny bez problemów
26.06.2024 - dostępny bez problemów
11.10.2023 - dostępny bez problemów
09.09.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Artur
Muzeum Zamek Gorków
Polecam ,bardzo miła obsługa z dużą wiedzą o muzeum ,baszta nieczynna w remoncie .Teren wokół muzeum jak na tą porę roku bardzo ładnie utrzymany .
 
Skała
Zamek
Postanowiłem odwiedzić dzisiaj Muzeum Zamek Górków chciałem po wielu latach przypomnieć ekspozycje stałe drugim powodem był zakup Znaczka 363 z nową kolorową przywieszką dzwoniłem pytałem są okazuje się że jest ale wersja przedostatnia kupiłem
 
MMMT.family ze Szczecina
MMMT.family ze Szczecina
ZT
Miłe Panie, bardzo ciekawa ekspozycja, znaczek dostępny w niedzielę po południu, fajne miejsce
 
Krzysztof W
Cena
Znaczek dostępny bez problemu w kasie muzeum w cenie 7,50zł (12.08.2020r.)
 
Pluciński Rafał nefretete1967
nefretete1967
Muzeum Zamek Górków
Znaczek kupiony bez problemu, choć niezbyt eksponowany. Zamek dość mały ale ciekawe eksponaty. Baszta zaś super.
 
Kamil Walensiak
Kamil Walensiak
ZT
Znaczek dostępny w kasie wraz z dwoma pieczątkami do wyboru. ..zamek robi wielkie wrażenie. ..zwłaszcza jego podziemia.10/10
 
Rafał
Rafał
Muzeum Zamek Górków
Znaczek dostępny bez problemów. Jedna z Pań obsługi na początku wizyty zbyt nachalna w narzucaniu swoich racji. Potem było już ok. Baszta Halszki - świetne miejsce, zamek - w dniu wizyty - niedostępny do zwiedzania.
 
Joanna Wiese
Kidakaszalaja
Warto odwiedzić
Baszta robi wrażenie. Przemiłe Panie oprowadzające :D Cena ZT to 7 zł.
 
Paweł Przybylak
Paweł Przybylak
ZT
Cena znaczka 7,50
 
Mariusz Cieluch
Cieluszek
363
W wakacje muzeum zwiedzone i znaczek zdobyty. Dzisiaj przejeżdżaliśmy obok i dostałem opr. za brak wpisu, który teraz czynię. A muzeum miłe, małe ale ciekawe. Warto na chwilę tu przystanąć i w ramach przerwy w podróży zobaczyć tutejsze zabytki i poznać historie.
 
Marlena i Jacek Treichel
Marlena i Jacek z Pokrzywna
Muzeum – Zamek Górków
ZT dostępny w kasie, cena 7,50 zł. Wartościowa wystawa „Moi żydowscy rodzice, moi polscy rodzice” (ok. 30% mieszkańców stanowiła mniejszość żydowska).
Było pytanie skąd ikony w Szamotułach? Początek kolekcji ikon przypada na 1994 rok. Muzeum zaczęło wtedy otrzymywać obiekty sztuki cerkiewnej zatrzymane przez służby celne przemytnikom na granicy. Dziś to już 1200 ikon.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Szamotuły
Fajne miejsce, ciekawe muzeum. Trochę zaskakuje bogata kolekcja ikon. Ikony w Wielkopolsce? Znaczek dostępny w kasie.
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
TZ 363
Cena 7,50. Bez problemu
 
Samanta
ZT
Miejsce warte odwiedzenia. Znaczki w cenie 7,50 zł do kupienia w kasie muzeum. Ładnie wyeksponowane.
 
-Maciej-
Muzeum Zamek Górków w Szamotułach
Znaczek dobrze wyeksponowany w gablocie na lewo od wejścia w cenie 7,50 zł. Dostępna również pieczątka. Bardzo przemiła obsługa, ciekawe zbiory muzealne,
 
Marta i Michał
No.363
Znaczek dostępny bez problemu w cenie 7 zł. Ładna pieczątka i pamiątkowy bilet. Obsługa bardzo cierpliwa i pomocna. Warto kupić bilet na "całość", nie będziecie zawiedzeni. Sale przepięknie zaaranżowane i zadbane. Miejsce zdecydowanie godne polecenia.
 
Hubert A.
Hubert
ZT 363
Właśnie wróciliśmy z Szamotuł W okolicy muzeum bywaliśmy nie raz ale wizytę w placówce odkładaliśmy do czasu pojawienia się tu ZT.  Zamek bardzo ciekawy i klimatyczny. Pani z obsługi miłe i chętnie odpowiadają na dodatkowe pytania. No a sam znaczek jak już to ktoś powiedział ładniutki. Stojaczek ze znaczkami wyeksponowany, naklejka znajduje się tuż przy kasie. Dziękujemy i jeszcze nie raz tu powrócimy.