Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 860 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 860 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 369 Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie

GPS: 52.651360 16.084430

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 369 Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie

Muzeum Zamek Opalińskich znajduje się w odbudowanym skrzydle południowym dawnego XIV wiecznego zamku wzniesionego przez Maćko Borkowica, wojewodę poznańskiego. Jednak okres świetności Zamku przypada na rządy magnackiego Rodu Opalińskich. Najcenniejszymi eksponatami w Muzeum jest zespół pięciu unikatowych na skalę europejską XVII wiecznych sarkofagów rodziny Opalińskich. Muzeum w Sierakowie pełni rolę ważnego animatora kultury w regionie. Oprócz stałej ekspozycji organizowanych jest wiele wystaw czasowych, koncertów, wykładów i imprez historycznych. Instytucja w swej działalności organizuje m.in. lekcje muzealne, żywe lekcje historii, pokazy historyczne oraz zwiedzanie miasta i regionu. Istnieje możliwość umówienia grupy poza godzinami otwarcia.


Miejsca sprzedaży:
Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 369 Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 369 Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 369 Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 369 Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 369 Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie

11.08.2019 - dostępny bez problemów
07.07.2019 - dostępny bez problemów
30.06.2019 - dostępny bez problemów
18.05.2019 - dostępny bez problemów
16.06.2018 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Kamil Walensiak
Kamil Walensiak
ZT
Znaczek plus pieczątka dostępna na miejscu.
 
Ola
znaczek
mój znaczek z Sierakowa niepokojąco blednie, obawiam się, że już niedługo nie będzie widoczny rysunek... czy ze wszystkimi znaczkami tak się dzieje?
 
Hubert A.
Hubert
Re: znaczek
Miałem podobny problem jakiś czas temu, ale poradziłem sobie z tym poprzez ściągnięcie znaczków ze ściany. Niestety słońce jest dla nich bezlitosne i powoduje blednięcie znaczków gdy są wystawione na działanie słońca. Dobrze to widać na znaczkowym drogowskazie w Rymarovie. Ja stwierdziłem, że wszystkie znaczki idą do kartonów i od tego czasu żaden blady się nie zrobił.
 
Samanta
ZT
Miła obsługa. Znaczki dobrze widoczne, w cenie 7 zł.
 
-Maciej-
Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie
Znaczek dobrze wyeksponowany w gablocie w cenie 7 zł. Dostępna również pieczątka. Bardzo miły starszy pan z którym nie sposób się nudzić, ciekawe zbiory muzealne,
 
Hubert A.
Hubert
Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie
Sieraków i tutejsze muzeum zostawialiśmy sobie na jesień. Dzisiaj jednak nie wytrzymaliśmy i pojechaliśmy zwiedzić muzeum, przy okazji dogłębnie zwiedzając miasto i kilka obiektów w pobliżu. W muzeum przywitał nas starszy pan, który w sposób przystępny i bez zanudzania przedstawił historię miejsca i kilka ciekawych faktów z życia rodziny Opalińskich. Sarkofagi robią wrażenie i choć muzeum to niewielka ekspozycja to na pewno warto tu zboczyć z utartych szlaków by zobaczyć tych kilka perełek.
 
Krzykos
ZT 369
Stojak widoczny w kasie, cena standardowa - 7 zł. Muzeum niewielkie, za to pan sprzedający bilety ciekawie i z humorem opowiada o ekspozycji.