Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1260
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1260!

No. 936 Muzeum - Zamek w Oporowie

GPS: 52.262454 19.562232

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 936 Muzeum - Zamek w Oporowie

Wieś Oporów w powiecie kutnowskim, wzmiankowana już od XIV w., była siedzibą rodową znamienitych wojewodów łęczyckich: Mikołaja i Piotra z Oporowa oraz Władysława Oporowskiego, arcybiskupa gnieźnieńskiego. To oni w 1 poł. XV stulecia wznieśli małą późnogotycką rezydencję obronną, usytuowaną na wyspie otoczonej fosą. Zamek w doskonałym stanie przetrwał do dzisiaj i jest jednym z niewielu tego typu zabytków zachowanych w Polsce. Zabudowa skupiona wokół czworobocznego dziedzińca składa się z domu mieszkalnego, wieży, baszty z kaplicą, połączonych murem obronnym. Remonty wykonane w XVII, XVIII i XIX w. spowodowały tylko niewielkie zmiany nie zacierając średniowiecznego charakteru zamku obronnego. Zamek w Oporowie otoczony zabytkowym parkiem jest uznawany za jeden z najpiękniejszych zamków gotyckich w Polsce. Od 1949 roku mieści się w nim muzeum wnętrz stylowych. Za swoją działalność na polu ochrony dóbr kultury Muzeum – Zamek w Oporowie otrzymało srebrny medal dla Zasłużonych Kulturze Gloria Artis i III nagrodę w prestiżowym konkursie „Sybilla 2001”. Placówka wpisana jest do Państwowego Rejestru Muzeów. 


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum – Zamku w Oporowie (kasa biletowa), Oporów 34

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 936 Muzeum - Zamek w Oporowie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 936 Muzeum - Zamek w Oporowie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 936 Muzeum - Zamek w Oporowie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 936 Muzeum - Zamek w Oporowie
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 936 Muzeum - Zamek w Oporowie
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 936 Muzeum - Zamek w Oporowie
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 936 Muzeum - Zamek w Oporowie

12.10.2023 - dostępny bez problemów
16.08.2023 - dostępny bez problemów
09.06.2023 - znaczek niedostępny
19.05.2023 - dostępny bez problemów
05.05.2023 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Mirosław Maziarz
Mirosław Maziarz
ZT 936
Czytając że i tak nie ma tam znaczka nie spieszyliśmy się bardzo, zwiedziliśmy jedynie z zewnątrz oraz przespacerowaliśmy się po parku. Piękne i klimatyczne miejsce. Szkoda że znaczek niedostępny
 
MMMT.family ze Szczecina
MMMT.family ze Szczecina
ZT
Znaczków brak, skończyły się, ale widać, że od dłuższego czasu po prostu nikt nie zamawia. Zamek pięknie zachowany, klimatyczny, bardzo ładnie położony
 
Mateusz
936
Znaczków brak. Pani w kasie nawet nie wiedziała o co chodzi. Nie mniej jednak zamek i otaczający go park to piękne, klimatyczne miejsce. Warto odwiedzić a znaczek zamówić przez internet.
 
Piotr Uba
Piotr Uba
zamek i znaczek
Zamek, a właściwie zameczek, pięknie położony i kameralny. Znaczka niestety brak. Sprzedający bilety informował, że znaczki jakoby zostały zamówione, ale jeszcze nie dotarły. Być może wymówka, bo chwilę potem skarżył się, że "zbieracze" przychodzą tylko po znaczek i nie zwiedzają, nawet wtedy, kiedy zwiedzanie jest darmowe (poniedziałki). Ludzie, co z wami!? To nie zamek w Malborku, gdzie trzeba poświęcić pół dnia, a i to mało. Wnętrza można obejść w mniej niż pół godziny, jak komuś śpieszno. My spędziliśmy więcej i nie żałujemy, bo trochę ciekawostek było. Znaczek zamówimy w Centrali.
 
Grzegorz Kaczmarczyk
936
Pięknie położony zamek i pięknie zachowany jak na średniowieczny rodowód . Duze wrażenie robi ogromny park w którym ów zamek się znajduje. Znaczki widoczne w kasie muzealnej w cenie 7 zł. W Oporowie dość ciekawym obiektem jest kościół z klasztorem oo. paulinów.
 
Janusz Trzeciak
Seaman
Bardzo kameralnie
Pięknie położony niewielki zamek otoczony wodą - dostać się do niego można tylko po drewnianym moście. Eksponatów nie ma za dużo, ale atmosfera panuje wspaniała, można spokojnie i bez pośpiechu zwiedzać wnętrza.
Polecam również odpocząć w rozległym parku - cisza, spokój i śpiew ptaków.
 
MW
.....................................
Zamek w którym niegdyś Komisarz Olgierd Halski rozbijał fabrykę amfetaminy.... Muzeum wznowiło działalność, co pozwala poza zwiedzeniem na zasilenie kolekcji... Cena ZT - 7 zł.
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Oporów
Niewielki zameczek, który zachował oryginalny średniowieczny charakter. Do zobaczenia kilka komnat, dziedziniec i kaplica (bardzo surowa) na krużgankach. Zamek otoczony fosą i parkiem. Ciche, spokojne i urocze miejsce. Znaczek do kupienia w kasie - bez problemu.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 936
Nie była to nasza pierwsza wizyta w Zamku, ale pierwsza gdzie nagrodą za zwiedzanie miał być Znaczek Turystyczny dodatkowa atrakcje stanowił czas korona wirusa. Ciężkie jest zwidzenie w epoce korona wirusa zasłonięty nos i usta odstępy, ale życzliwa atmosfera w muzeum powoduje, że te utrudnienia są mniej bolesne. Na zewnątrz zamek jest otoczony fosą i parkiem ze starymi drzewami. Intensywny śpiew wron sprawia, że człek patrzy w niebo czy nie spada na niego szczęście zamiast podziwiać piękno odbijającego się zamku w wodzie. Miejsce polecam można tu wypocząć. Cena znaczka 7 zł. Zalecana płatność kartą, choć sam musiałem zapłacić gotówką gdyż się kasa pomyliła.