Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

No. 281 Muzeum Ziemi Pyzdrskiej w Pyzdrach

GPS: 52.166148 17.690141

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 281 Muzeum Ziemi Pyzdrskiej w Pyzdrach

Pyzdry to jedno z największych miast średniowiecznej Wielkopolski, które było świadkiem wielu, ważnych dla tego regionu, działań politycznych i militarnych. Murowany zamek miasto zawdzięcza Kazimierzowi Wielkiemu. Za sprawą jego pobytu w Pyzdrach, w 1331 roku, Krzyżacy złupili i spalili miasto. Przyszły król w podziękowaniu za uratowane życie i pomoc w ucieczce odbudował zamek, który był wtedy jednym z większych ceglanych zamków w Polsce. W 1383 roku ten właśnie zamek zdobywano przy użyciu broni palnej, użytej tu po raz pierwszy w dziejach Polski. Drugą potężną budowlę - franciszkański klasztor, ufundował Bolesław Pobożny. Właśnie w dawnym refektarzu, a także kuchni, piwnicach, oraz krużgankach klasztoru, mieści się obecnie Muzeum Ziemi Pyzdrskiej. Placówka powstała w 1957 roku z inicjatywy lokalnych działaczy PTTK. Pierwsze zbiory wypożyczone z Muzeum Narodowego w Poznaniu eksponowano w domu podcieniowym mieszczącym się w rynku. W 1975 roku muzeum stało się filią Muzeum Okręgowego w Koninie, natomiast od 1985 roku placówka podlega lokalnym władzom samorządowym. Zbiory muzeum nawiązują do bogatej historii tego regionu ukazując między innymi elementy ceramiki archeologicznej, a także dwa skarby monet srebrnych z XI i XV wieku. Znajdują się tu również eksponaty przybliżające m.in historię judaizmu na tych ziemiach, czy pergaminowe dokumenty królewskich przywilejów dla miejscowych cechów rzemieślniczych. Całość muzealnych zbiorów poszerza kolekcja militariów z okresu powstania styczniowego. 


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Ziemi Pyzdrskiej w Pyzdrach, ul. Kaliska 25a, Pyzdry

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 281 Muzeum Ziemi Pyzdrskiej w Pyzdrach
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 281 Muzeum Ziemi Pyzdrskiej w Pyzdrach
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 281 Muzeum Ziemi Pyzdrskiej w Pyzdrach
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 281 Muzeum Ziemi Pyzdrskiej w Pyzdrach
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 281 Muzeum Ziemi Pyzdrskiej w Pyzdrach
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 281 Muzeum Ziemi Pyzdrskiej w Pyzdrach
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 281 Muzeum Ziemi Pyzdrskiej w Pyzdrach
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 281 Muzeum Ziemi Pyzdrskiej w Pyzdrach
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 281 Muzeum Ziemi Pyzdrskiej w Pyzdrach
Obrázek č. 10, Znaczki Turystyczne, No. 281 Muzeum Ziemi Pyzdrskiej w Pyzdrach
Obrázek č. 11, Znaczki Turystyczne, No. 281 Muzeum Ziemi Pyzdrskiej w Pyzdrach
Obrázek č. 12, Znaczki Turystyczne, No. 281 Muzeum Ziemi Pyzdrskiej w Pyzdrach
Obrázek č. 13, Znaczki Turystyczne, No. 281 Muzeum Ziemi Pyzdrskiej w Pyzdrach
Obrázek č. 14, Znaczki Turystyczne, No. 281 Muzeum Ziemi Pyzdrskiej w Pyzdrach

02.04.2024 - dostępny bez problemów
20.08.2023 - dostępny bez problemów
16.07.2023 - dostępny bez problemów
21.05.2023 - dostępny bez problemów
25.03.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Janka
Janka
Pyzdry
Wszystkie 3 znaczki do zdobycia w Muzeum. Przemiła obsługa, dzieciom najbardziej oczywiscie podobalo sie budowanie własnego miasta na makiecie. Polecamy zejść nad Wartę i przespacerować się chwilkę.
 
Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
No. 281 Muzeum Ziemi Pyzdrskiej w Pyzdrach
Wszystkie trzy znaczki do nabycia w Muzeum. Sam obiekt warty zwiedzenia, ciekawe eksponaty i miła obsługa. Polecamy.
 
MMMT.family ze Szczecina
MMMT.family ze Szczecina
ZT
Wszystkie trzy znaczki z Pyzdr dostępne w Muzeum za 8 zł, udało nam się dostać, zadzwoniliśmy i okazało się ,że sam Dyrektor pracował w niedzielę, muzeum w trakcie zmiany i układania ekspozycji, ale weszliśmy i obejrzeliśmy krużganki i freski:)
 
Artur
Muzeum Ziemi Pyzderskiej
Muzeum ładnie położone a wewnącz ładne ekspozycje, można podziwiać wystawę fotograficzną byłego mieszkańca Pyzdr. Architektura pomieszczeń tego muzeum to duży walor dla zwiedzających. Znaczki na widocznym miejscu. Szkoda że bramy kościołów pozamykane, ładne budowle z zewnątrz i pewnie w środku. Polecam.
 
Grzegorz Kaczmarczyk
281
To jezdno z najładniej położonych muzeów w kraju . Wokół piękno nadwarciańskiej doliny. Sporo ciekawych eksponatów związanych z historia miasta i archeologia . Moja uwagę zwróciły malowidła ścienne we wnętrzach klasztoru franciszkanów w który znajdują się sale muzealne. Znaczki po 7 zł w kasie muzealnej dobrze widoczne w gablotce z pamiątkami .
 
Piotr i Adaś Macioszczyk
Pelemacios
Drużyna Piotr i Adaś
Bardzo klimatyczne miejsce.
Muzeum wyjątkowo kameralne, ale posiadające w zbiorach bardzo ciekawe eksponaty.
Położenie na terenie klasztoru dodaje temu miejscu szczypty tajemniczości.
Znaczek widoczny w gablotce przy wejściu w cenie standardowej.
Sam bilet wstępu do muzeum dla osoby dorosłej to symboliczne 3 zł.
Polecam Pyzdry
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Pyzdry
Fajne senne miasteczko położone malowniczo na skarpie nad Wartą. Muzeum w bardzo klimatycznych wnętrzach dawnego klasztoru. Trafiłem niestety na lekki nieład spowodowany chyba posezonowymi porządkami. Ale i tak warto było odwiedzić i poznać trochę historii regionu. ZT dostępny, widoczny w gablotce przy wejściu do muzeum.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 281
Znaczki widoczne w gablocie przy wejściu, cena standardowa.
Klimatyczne miejsce, któremu swoistego uroku dodaje jeszcze obejrzenie ekspozycji zorganizowanej w krużgankach byłego klasztoru.
Z ogromną przyjemnością zwiedzaliśmy muzeum. Mimo, że niezbyt wielkie, to prowadzone przez Pasjonata przez duże "P"!
Polecam odwiedziny placówki, warto!
Bilet normalny w cenie 3 zł.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 281
Mużeum niewielkie ale niepowtarzalnego uroku mu dodaje to że eksponaty znajdują się w pomieszczeniach byłego klasztoru.Wyksponowane freski spinają całość.Do muzeum najlepiej się dostać od strony ul.Zamkowej.Cena znaczka 7 zł
 
Hubert A.
Hubert
Znaczek w Pyzdrach
Zastanawialiśmy się czy zrobić to tym razem, cy przyjechać za kilka tygodni, ale skoro już przejeżdżaliśmy przez Pyzdry postanowiliśmy tak szybciutko w pół godzinki zwiedzić muzeum. Jak zwykle się przeliczyliśmy jeśli o czas chodzi. Na drzwiach kartka z numerem telefonu, ale już po chwili pojawia się uśmiechnięty pan dyrektor i zaczyna oprowadzanie po muzeum. To jest jedno z takich miejsc tworzonych przez ludzi z pasją. Samo muzeum niewielkie, zaledwie dwie sale, ale jeśli do tego dodać klasztorne krużganki, to powierzchnia zwiększa się trzykrotnie. Zresztą nawet to co jest w obecnej chwili to już kawał historii Pyzdr. W naszej ekipie tym razem dominowały dzieci, dlatego nasz przewodnik głównie do nich kierował swoje słowa, a oni z otwartymi buziami słuchali (może jeszcze nie do końca rozumiejąc, bo przecież dopiero zaczynają przygodę z historią w szkole).Ale już po wszystkim stwierdzili zgodnie, że na historii tak ciekawie nie jest i bardzo im się to muzeum podobało. Lepszej recenzji chyba nie potrzeba, zresztą sami sprawdźcie i na serio zarezerwujcie sobie troszkę czasu na zwiedzanie. Wpadanie tutaj na 10 minut nie ma sensu.
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Znaczki dobrze widoczne w gablotce. Cena standard 7zł. Muzeum ciekawe, warto się tutaj wybrać.
 
Robert Salwowski
Bobik
Pyzdry
Czuć historie na każdym kroku. Fajna wystawa w sali muzealnej i bardzo ciekawe klasztorne krużganki. Bardzo się cieszę, że udało się zaznaczyć to miejsce znaczkiem turystycznym.