Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1298
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1298!

No. 333 Muzeum Ziemi Wschowskiej we Wschowie

GPS: 51.803293 16.317962

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 333 Muzeum Ziemi Wschowskiej we Wschowie

Muzeum Ziemi Wschowskiej utworzono w 1968 r. i umiejscowiono je w zabytkowych kamieniczkach przy Placu Zamkowym. Barokowe kamienice, o dekoracyjnych partiach szczytowych, z detalami sztukatorskimi i pięknymi fasadami utrzymane są w konwencji reprezentacyjnych domów mieszczańskich. Wyraźnie wyróżniają się na tle okolicznej zabudowy i uznawane są za jeden z najciekawszych zespołów zabytkowych kamieniczek na terenie historycznej Wielkopolski. Wschowskie kamienice ozdabiane były łacińskimi sentencjami, a jedna z inskrypcji przetrwała do dziś. Do wiodących kolekcji MZW należą zabytki związane z kulturą protestancką, zaprezentowane na stałej wystawie „Soli Deo Gloria” w kamieniczkach. Na znaczku znajduje się pielgrzymia muszla, ponieważ przez Wschowę biegnie Wielkopolska Droga św. Jakuba. Odcinek ten prowadzi z Gniezna, przez Poznań, do Głogowa, gdzie łączy się ze szlakiem dolnośląskim.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Ziemi Wschowskiej, Pl. Zamkowy 2, Wschowa

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 333 Muzeum Ziemi Wschowskiej we Wschowie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 333 Muzeum Ziemi Wschowskiej we Wschowie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 333 Muzeum Ziemi Wschowskiej we Wschowie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 333 Muzeum Ziemi Wschowskiej we Wschowie
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 333 Muzeum Ziemi Wschowskiej we Wschowie
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 333 Muzeum Ziemi Wschowskiej we Wschowie

09.10.2023 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
18.01.2023 - dostępny bez problemów
08.10.2022 - dostępny bez problemów
05.08.2022 - dostępny bez problemów
11.03.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

MMMT.family ze Szczecina
MMMT.family ze Szczecina
ZT
Muzeum nieczynne że względu na zmianę ekspozycji, znaczek dostępny w Dawnej Rezydencji Jezuitów z dwoma innymi - w pakiecie 3 znaczków za 25 zł, osobno po 10 zł
 
Radosław Gwóźdź
Gwozdzik
ZT
W cenie 25 zl mozna nabyc w muzeum caly pakiet 3 znaczkow ze wschowy . Wychodzi taniej , pojedynczo za sztuke 10 zl . Samo muzeum atrakcyjne , nozna poznac historie tych ziem . Uwielbian muzea , takze to zrobilo na mnie pozytywne wrazenie , polecam obejrzec .
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek w cenie 8 zł.
Dostępny w Dawnej Rezydencji Jezuickiej wraz z resztą krążków.

Samo Muzeum niestety wciąż zamknięte dla zwiedzających więc wizyta przełożona na lepsze czasy.
Kamieniczki ładnie odrestaurowane obok pięknego Ratusza.
Odwiedzony również Klasztor Franciszkanów, który naprawdę zachwyca swoim wnętrzem. Próba wejścia do Kościoła św. Stanisława Biskupa nieudana - zamknięty na 4 spusty. Fontanna z kobietą, uważaną za alegorię "Miasta Pani" choć często braną za królową Jadwigę.
Do tego zwiedzanie rynku i oglądanie zaniedbanych kamienic. Och... Gdyby odświeżyć elewacje, byłoby to przecudne miejsce (zresztą jak większość podobnych miejscowości).
 
Marta i Michał
Marta i Michał
No.333
Był to pierwszy punkt naszej wycieczki po Wschowie. Kamieniczki mieszczą się przy fantastycznie zrewitalizowanym Pl. Zamkowym - widać ogromny wkład i dobre wykorzystanie unijnej kasy. Muzeum choć niewielkie to bardzo ciekawe. Dla pasjonatów fotografii, poza stałą ekspozycją, wystawa prac Bogdana Marciniaka wraz z przeróżnymi aparatami. Wystawa to hołd i podziękowanie dla fantastycznego artysty tego regionu, a prace są naprawdę dobre. Znaczek dostępny bez problemu w cenie 7 zł wraz z dwoma pieczątkami.
 
Roman Binder
borsuk
Wschowa
Znaczek dostępny w Muzeum. Wielkie podziękowania dla personelu Muzeum za fantastyczną i rzeczową obsługę zwiedzających. Rzadko kiedy trafia się taki profesjonalizm.
 
Rafał
Rafał
No. 333 Muzeum Ziemi Wschowskiej we Wschowie
Znaczek i pieczątka dostępne w muzeum, jak i pozostałe 2 ze Wschowy. Dodatkowo w bibliotece znajdującej się obok można otrzymać jeszcze jedną pieczatkę do kolekcji.
 
Wojciech Dera
Wojtek z Poznania
szkoda
w sobotę wszystko zamknięte. szkoda :)
 
Edyta i Piotr Truś
Edyta i Piotr Truś
ZT
Na drzwiach informacja ,że muzeum nieczynne od 02.01
Znaczek można kupić w dawnej rezydencji jezuickiej, na Placu Farny 3
 
Krzysztof Szpak
Krzysztof Szpak
ZT 333
Muzeum nieczynne o godz. 12:15 gdzie niedzielne otwarcie to 12:00 - 16:00 :(
 
Paweł Przybylak
Paweł Przybylak
ZT
Dostępne są trzy znaczki ze Wschowy.
 
Paweł Przybylak
Paweł Przybylak
ZT
W soboty muzeum nieczynne
 
Robert Salwowski
Bobik
Małe ale ciekawe
Już dla samych kamienic w których muzeum się znajduje warto tam zawitać. W Wschowie zacząłem właśnie od tego miejsca i było to strzałem w dziesiątkę. Pan Bartosz wyposażył mńie w mapkę i dokładnie pokazał jak mam znaleźć kolejne miejsca znaczkowe
 
Hubert A.
Hubert
ZT 333
Z rezydencji jezuickiej udaliśmy się na rynek i do tamtejszych kamieniczek mieszczących oddział muzealny. Tutaj do zobaczenia było znacznie mniej , ale za to znalazła się pieczątka, której w poprzednim miejscu nie było :-)
 
Grzegorz Terpiłowski
Geodezjusz
ZT
Znaczki we Wschowie dostępne bez problemu, miejsca znaczkowe jak i nieoznaczone miejsca we Wschowie warte odwiedzenia, między innymi: Zamek, Ratusz.

W przypadku Lapidarium warto zadzwonić i umówić się na zwiedzanie, nr tel. podany na bramie lub stronie Muzeum Ziemi Wschowskiej.
 
Michał Barański
Michał Barański
ZT
Wszystkie znaczki dostępne w muzeum. Miła i fachowa obsługa.
 
Maria iJerzy
Komorniki
W muzeum można nabyć 3 znaczki w cenie 7 zł sztuka
Bardzo kulturalne i miłe panie super obsługa eksponaty ciekawe całość muzeum na wysokim poziomie warto poświęcić czas aby pogłębić swoją wiedzę o przeszłości naszej ziemi.Mimo uporczywego wiatru i ciągle padającego deszczu poświęciliśmy czas na zwiedzenie uroczych uliczek miasta ,kościołów i zamku królewskiego
 
Samanta
ZT
W muzeum można kupić wszystkie trzy znaczki ze Wschowy. Cena standard 7 zł. Prześliczne kamieniczki, zwłaszcza dla fanów architektury.
 
Dana
Wschowa
Muzeum całkiem ciekawe! Kamieniczki piękne. ZT wyeksponowany i można go kupić jak i materiały krajoznawcze. Pieczątka całkiem ładna i bilety bezpłatne - niedziela!
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Wschowa
Bardzo ciekawe muzeum z super obsługą. Stare miasto również bardzo ładne, rynek z ratuszem, kościoły, mury obronne. Znaczek dostępny bezproblemowo.
 
-Maciej-
Muzeum Ziemi Wschowskiej we Wschowie
Niedziela, 24-04-2016 r.
Jako że to niedziela wejście do muzeum bezpłatne, które czynne jest w godz. 13,00 - 17,00. Znaczek dobrze wyeksponowany w gablocie na prawo od wejścia w cenie 7 zł. Dostępna również pieczątka. Bardzo przemiła obsługa, ciekawe zbiory muzealne, warto również wybrać się na spacer po samym ryneczku i okolicznych urokliwych uliczkach