Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 751 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 751 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 252 Muzeum Ziemi Złotowskiej w Złotowie

GPS: 53.363441 17.036399

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 252 Muzeum Ziemi Złotowskiej w Złotowie

Siedzibą muzeum regionalnego w Złotowie jest szachulcowy dom mieszczański pochodzący z XVIII wieku. Po gruntownym remoncie oddano do użytku obiekt muzealny z misją „krzewienia przywiązania i miłości do ziemi naszych przodków”. W Muzeum Ziemi Złotowskiej znajdują się zbiory archeologiczne, historyczne i etnograficzne, związane z miastem i okolicą. Dział archeologiczny prezentuje zabytki pochodzące z badań prowadzonych w okresie powojennym. Wyeksponowane są przedmioty i narzędzia pracy z poszczególnych epok, zwłaszcza typowe dla kultury pomorskiej. Najbogatszy dział etnograficzny, z czarną kuchnią i izbą krajeńską, to ilustracja kultury ludowej naszego regionu. W saloniku mieszczańskim z początku XX wieku pokazany jest Złotów z pogranicza trzech kultur: polskiej, niemieckiej i żydowskiej. Osobna ekspozycja poświęcona jest Związkowi Polaków w Niemczech oraz działalności ks. dra Bolesława Domańskiego, jak też szkolnictwu polskiemu w okresie międzywojennym. Ponadto w muzeum prezentowane są wystawy czasowe, tematyczne, często ze zbiorów indywidualnych artystów czy kolekcjonerów. Bardzo bogata jest oferta książek o tematyce regionalnej wydawana przez Bibliotekę Muzeum Ziemi Złotowskiej oraz wybór pamiątek regionalnych.


Miejsca sprzedaży:
Muzeum Ziemi Złotowskiej, ul. Wojska Polskiego 2a, Złotów (czynne: pn., - pt., 8:00 – 16:00, sob. 10:00 – 14:00

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 252 Muzeum Ziemi Złotowskiej w Złotowie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 252 Muzeum Ziemi Złotowskiej w Złotowie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 252 Muzeum Ziemi Złotowskiej w Złotowie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 252 Muzeum Ziemi Złotowskiej w Złotowie
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 252 Muzeum Ziemi Złotowskiej w Złotowie
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 252 Muzeum Ziemi Złotowskiej w Złotowie
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 252 Muzeum Ziemi Złotowskiej w Złotowie
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 252 Muzeum Ziemi Złotowskiej w Złotowie
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 252 Muzeum Ziemi Złotowskiej w Złotowie

18.08.2018 - dostępny bez problemów
27.07.2018 - dostępny bez problemów
11.07.2018 - dostępny bez problemów
09.07.2018 - dostępny bez problemów
03.07.2018 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Jarosław
Polecam
Co roku zwiedzam to muzeum.Jest blisko okolicy z której pochodzi moja żona.Warto zwiedzić to muzeum i cały Złotów. Pozdrawiam
 
Hubert A.
Hubert
ZT 252
Zawsze z radością odwiedzam niewielkie muzea regionalne, które w odróżnieniu od dużych i znanych placówek tego typu nie traktują odwiedzających instrumentalnie. Do złotowskiego muzeum wybieraliśmy się od 3 miesięcy i w końcu trafiła się okazja, by zrobić to w rodzinnym składzie. Wizytę zaplanowaliśmy na godzinę, ale jak się okazało z biedą zmieściliśmy się w dwóch. To jest po prostu miejsce z duszą i wymarzone muzeum, do którego warto zabrać dzieci. Już od wejścia miła pani zasypuje dzieciaki materiałami, z którymi później mogą zwiedzać muzeum, rozwiązywać zagadki, odpowiadać na pytania i robić wiele innych ciekawych czyności. Takie zwiedzanie nie jest nudne, dzieci łapią wiatr w żagle, bardziej się koncentrują i moim zdaniem zostaje im w głowach więcej niż po wizycie w innych placówkach pozbawionych tego typu atrakcji. Jak dla mnie to mega plus dla muzeum, a do tego trzeba podkreślić, że bilety w śmiesznej cenie bodajże 3 zł. Ale nie będę opisywał wszystkiego. To trzeba zobaczyć. A ci którym udało się zdobyć znaczki w inny sposób, niech żałują. Nie wiecie co straciliście.
 
Robert Salwowski
Bobik
Polecam
Jdno z ciekawszych regionalnych małych muzeów jakie widziałem. Polecam
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Muzeum
Ciekawe warte odwiedzenia miejsce. Mieści się w interesującym szachulcowym budynku. Trochę historii, archeologii i etnografii. Ciekawa jest wystawa na temat Związku Polaków w Niemczech, chyba mało znany kawałek naszej historii. Fajna wystawa czasowa związana z ZPwN i jego symbolem Rodłem, które jest graficznym przedstawieniem przebiegu Wisły. Dostępna jest okolicznościowa pocztówka i stempel, po który trzeba iść na pocztę.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 252
Stojak ze znaczkami widoczny w kasie muzeum, cena standardowa.
Do zobaczenia ekspozycja archeologiczna (w podziemiu), etnograficzna i historyczna (na piętrze). Mimo małej powierzchni, wśród wystawionych zbiorów, można odszukać niejedną ciekawostkę.
Muzeum niewielkie, ale warte odwiedzenia.