Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1273
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1273!

No. 252 Muzeum Ziemi Złotowskiej w Złotowie

GPS: 53.363441 17.036399

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 252 Muzeum Ziemi Złotowskiej w Złotowie

Siedzibą muzeum regionalnego w Złotowie jest szachulcowy dom mieszczański pochodzący z XVIII wieku. Po gruntownym remoncie oddano do użytku obiekt muzealny z misją „krzewienia przywiązania i miłości do ziemi naszych przodków”. W Muzeum Ziemi Złotowskiej znajdują się zbiory archeologiczne, historyczne i etnograficzne, związane z miastem i okolicą. Dział archeologiczny prezentuje zabytki pochodzące z badań prowadzonych w okresie powojennym. Wyeksponowane są przedmioty i narzędzia pracy z poszczególnych epok, zwłaszcza typowe dla kultury pomorskiej. Najbogatszy dział etnograficzny, z czarną kuchnią i izbą krajeńską, to ilustracja kultury ludowej naszego regionu. W saloniku mieszczańskim z początku XX wieku pokazany jest Złotów z pogranicza trzech kultur: polskiej, niemieckiej i żydowskiej. Osobna ekspozycja poświęcona jest Związkowi Polaków w Niemczech oraz działalności ks. dra Bolesława Domańskiego, jak też szkolnictwu polskiemu w okresie międzywojennym. Ponadto w muzeum prezentowane są wystawy czasowe, tematyczne, często ze zbiorów indywidualnych artystów czy kolekcjonerów. Bardzo bogata jest oferta książek o tematyce regionalnej wydawana przez Bibliotekę Muzeum Ziemi Złotowskiej oraz wybór pamiątek regionalnych.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Ziemi Złotowskiej, ul. Wojska Polskiego 2a, Złotów (czynne: pn., - pt., 8:00 – 16:00, sob. 10:00 – 14:00

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 252 Muzeum Ziemi Złotowskiej w Złotowie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 252 Muzeum Ziemi Złotowskiej w Złotowie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 252 Muzeum Ziemi Złotowskiej w Złotowie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 252 Muzeum Ziemi Złotowskiej w Złotowie
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 252 Muzeum Ziemi Złotowskiej w Złotowie
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 252 Muzeum Ziemi Złotowskiej w Złotowie
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 252 Muzeum Ziemi Złotowskiej w Złotowie
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 252 Muzeum Ziemi Złotowskiej w Złotowie
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 252 Muzeum Ziemi Złotowskiej w Złotowie

19.09.2023 - dostępny bez problemów
12.11.2022 - dostępny bez problemów
05.07.2022 - dostępny bez problemów
28.03.2022 - dostępny bez problemów
20.07.2021 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Guliwer
Wizyta
Ciekawe muzeum teraz nawet się podzielone na dwa budynki niedaleko siebie. W ogóle polecam zwiedzanie samego Złotów naprawdę warto
 
Slawomir Woźniak
Sławek
252
Zapraszam ,bo warto, do zwiedzenia tego muzeum. Miła atmosfera.
 
Grzegorz Kaczmarczyk
252
Muzeum bardzo dobrze prowadzone. Zadbane, estetyczne, czytelne. Fantastyczna wystawa czasowa honorowej obywatelki Złotowa pani Teresy Jakubowskiej - przepiękne grafiki bogate w detale. Przewodnik muzealny służy pomocą . Znaczek w kasie za 7 zł. Reszta miasteczka bardzo interesująca i sporo obiektów na kolejne znaczki .
 
Radzioactive
252
Muzeum dość kameralne, ale interesujące i zadbane. Ładna jest również reszta tego miasteczka. Polecam wybrać się na spacer po tutejszych okolicach. Znaczek dostępny w kasie.
 
Pluciński Rafał nefretete1967
nefretete1967
ZT 252
Znaczek dobrze wyeksponowany w cenie 7 zł. Muzeum małe, udało się zwiedzić tylko jedną salę, reszta zamknięta.
 
Grzegorz Sumiła
Grzegorz Sumiła
Muzeum
Od samego progu przemiła pani zaczyna opowiadać o muzeum, eksponatach tam znajdujących się oraz niemieckim oficerze Blücher. Będąc w Złotowie warto poświęcić więcej czasu na zwiedzenie tego miejsca. Polecam.
 
Jarosław
Polecam
Co roku zwiedzam to muzeum.Jest blisko okolicy z której pochodzi moja żona.Warto zwiedzić to muzeum i cały Złotów. Pozdrawiam
 
Hubert A.
Hubert
ZT 252
Zawsze z radością odwiedzam niewielkie muzea regionalne, które w odróżnieniu od dużych i znanych placówek tego typu nie traktują odwiedzających instrumentalnie. Do złotowskiego muzeum wybieraliśmy się od 3 miesięcy i w końcu trafiła się okazja, by zrobić to w rodzinnym składzie. Wizytę zaplanowaliśmy na godzinę, ale jak się okazało z biedą zmieściliśmy się w dwóch. To jest po prostu miejsce z duszą i wymarzone muzeum, do którego warto zabrać dzieci. Już od wejścia miła pani zasypuje dzieciaki materiałami, z którymi później mogą zwiedzać muzeum, rozwiązywać zagadki, odpowiadać na pytania i robić wiele innych ciekawych czyności. Takie zwiedzanie nie jest nudne, dzieci łapią wiatr w żagle, bardziej się koncentrują i moim zdaniem zostaje im w głowach więcej niż po wizycie w innych placówkach pozbawionych tego typu atrakcji. Jak dla mnie to mega plus dla muzeum, a do tego trzeba podkreślić, że bilety w śmiesznej cenie bodajże 3 zł. Ale nie będę opisywał wszystkiego. To trzeba zobaczyć. A ci którym udało się zdobyć znaczki w inny sposób, niech żałują. Nie wiecie co straciliście.
 
Robert Salwowski
Bobik
Polecam
Jdno z ciekawszych regionalnych małych muzeów jakie widziałem. Polecam
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Muzeum
Ciekawe warte odwiedzenia miejsce. Mieści się w interesującym szachulcowym budynku. Trochę historii, archeologii i etnografii. Ciekawa jest wystawa na temat Związku Polaków w Niemczech, chyba mało znany kawałek naszej historii. Fajna wystawa czasowa związana z ZPwN i jego symbolem Rodłem, które jest graficznym przedstawieniem przebiegu Wisły. Dostępna jest okolicznościowa pocztówka i stempel, po który trzeba iść na pocztę.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 252
Stojak ze znaczkami widoczny w kasie muzeum, cena standardowa.
Do zobaczenia ekspozycja archeologiczna (w podziemiu), etnograficzna i historyczna (na piętrze). Mimo małej powierzchni, wśród wystawionych zbiorów, można odszukać niejedną ciekawostkę.
Muzeum niewielkie, ale warte odwiedzenia.