Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1271
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1271!

No. 972 Nadbużańskie Centrum Turystyki Kajakowej w Drohiczynie

GPS: 52.399870 22.658874

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 972 Nadbużańskie Centrum Turystyki Kajakowej w Drohiczynie

Nadbużańskie Centrum Turystyki Kajakowej w Drohiczynie powstało w ramach transgranicznego projektu „Łączy nas Bug”. Ma za zadanie promować naturalne dziedzictwo regionu, turystykę kajakową na utworzonych szlakach oraz propagować turystykę w tym transgranicznym regionie. Partnerami Drohiczyna są: Drohiczyn na Białorusi oraz miasto Sokal na Ukrainie. Centrum zawiera w sobie wystawę zabytkowych kajaków, prezentowanych dotychczas w Muzeum Kajakarstwa, istniejącym w Drohiczynie od 2013 r., poszerzoną o nowe zbiory i multimedia. Ciekawostką jest symulator pływania kajakiem na sucho oraz możliwość testowania nowoczesnych kajaków. Całość doskonale wpisuje się w tutejsze tradycje związane z kajakowymi spływami po Bugu znanymi już chyba w całym kraju. Dodatkowo projekt ten integruje społeczeństwa trzech krajów, które łączy wspólny mianownik jakim jest rzeka Bug.


Miejsca sprzedaży:
> Park Historyczno Kulturowy, ul. Kopernika 9, Drohiczyn


01.09.2023 - znaczek niedostępny
25.10.2022 - dostępny bez problemów
12.07.2022 - dostępny bez problemów
16.08.2021 - dostępny bez problemów
29.07.2021 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Centrum Turystyki Kajakowej
Najnowsza atrakcja Drohiczyna. Jest przeniesione z dawnego miejsca Muzeum Kajakarstwa, punkt IT, basen, w którym można "przymierzyć się" do nowoczesnych kajaków. W porównaniu z dawnym muzeum znaczny rozwój. Szkoda, że inne projekty turystyczne w mieście utknęły - z wieży widokowej dalej są tylko fundamenty a z kładki na wyspę tylko tablica budowy.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 972
Znaczek, dostępny w Nadbużańskim Centrum Turystyki Kajakowej przy ul. J. I. Kraszewskiego 24 w cenie 7 zł. Stojak widoczny na ladzie punktu IT.
Wewnątrz zobaczymy kilkanaście historycznych i nowoczesnych kajaków, obejrzymy projekcję filmową, spróbujemy swoich sił na symulatorze pływania kajakiem a także uzyskamy wiele potrzebnych nam informacji.
Centrum czynne codziennie w godz. 9.00 - 17.00, wstęp bezpłatny.
Miejsce warte zobaczenia, nie tylko dla miłośników kajakarstwa.