Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 332 Neorenesansowy Pałac w Przytoku

lubuskie
GPS: 51.955452 15.625159

Zamki, pałace, twierdze

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 332 Neorenesansowy Pałac w Przytoku

Budowę rezydencji na terenie parku założonego w 1792 roku rozpoczęto w 1864 r. Do 1928 roku pałac kilkukrotnie zmieniał właścicieli, zaś na początku lat 30. majątek odkupiło państwo i został rozparcelowany. W latach 50. pałac użytkowany był przez PGR oraz Związek Młodzieży Polskiej. Na początku lat 60. rezydencję wraz z otaczającym go parkiem przejęła w użytkowanie jako ośrodek kolonijny Kopalnia „Bolesław Chrobry”, następnie Kopalnia „Wałbrzych”. W 1980 roku pałac przekazano Kuratorium Oświaty i Wychowania Urzędu Wojewódzkiego z przeznaczeniem na Zakład Wychowawczy. W 1986 roku utworzono w pałacu Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Na przełomie lat 80. i 90. rozpoczęto generalny remont budynku, przerwany w 1990 roku pożarem. Obecnie w pałacu mieści się Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii. Na terenie obiektu organizowane są plenery malarskie, festyny, spotkania integracyjne, konferencje, szkolenia oraz koncerty. W parku pałacowym każdego roku odbywają się również imprezy sportowe o charakterze ogólnopolskim – wyścig kolarski Piekło Przytoku oraz Półmaraton Przytok. Bezpośrednie sąsiedztwo całorocznego Młodzieżowego Schroniska Turystycznego stanowi dodatkowy walor miejscowości, w której goście zwiedzić mogą również kościół p.w. Wniebowzięcia NMP, lapidarium na wiejskim cmentarzu oraz odpocząć pod wiatą turystyczną przy stawie w centrum wsi.


Miejsca sprzedaży:
> Sklep MAGDALENKA (Dobry Sklep), ul. Lipowa 2a, Zabór (godz. otwarcia: pn-sob 6-22, ndz. 8-21)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 332 Neorenesansowy Pałac w Przytoku
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 332 Neorenesansowy Pałac w Przytoku
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 332 Neorenesansowy Pałac w Przytoku
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 332 Neorenesansowy Pałac w Przytoku
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 332 Neorenesansowy Pałac w Przytoku

27.05.2024 - dostępny bez problemów
26.05.2024 - dostępny bez problemów
06.09.2023 - dostępny bez problemów
28.07.2023 - znaczek niedostępny
30.06.2023 - znaczek niedostępny

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Grzegorz Sumiła
Grzegorz Sumiła
Pałacyk
Znaczek do dostania w sklepiku Magdalenka. Pałacyk do obejrzenia tylko na zewnątrz.
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Przytok
W sklepie MAGDALENKA znaczka z Przytoku nie ma. Ale z Zaboru do Przytoka tylko 10 min jazdy. Sam Pałac ładny - w dobrym stanie ale można go pooglądać tylko z zewnątrz. Przy okazji zaliczyliśmy spacer po Parku - całkiem przyjemnie!
 
Radosław Gwóźdź
Gwozdzik
ZT
Pałac piekny , park wokolo zadbany . Problem ze znaczkiem . Z palacu w przytoku odsylaja do palacu w kisielinie gdzie tez nie ma . A tak jak na stronie pisze w sklepie w zaborze nie ma znaczka z przytoku , jest tylko znsczek palacu w zaborze .
 
Walery
ZT
Pięknie utrzymany pałac i tereny przyległe, ludzie którzy dbają o to aby było pięknie wykoszone i wysprzątane muszą mieć duszę i profeskę do dbania o ten obiekt i powinni dostać order od właściciela lub dyrektora tego pałacu
 
Zygmunt Gonczarek
Zygmunt
zt 332
Polecam zwiedzenie parku okalającego pałac. Rośnie tam kilka ciekawych drzew pomników przyrody - naszą uwagę przykuły dwa platany rosnące nieopodal stawu, cyprys (prawdopodobnie) oraz dąb - trzy w jednym - trzy drzewa wyrastając z jednego pnia. Sam pałac ładny, cieszy, że jest zagospodarowany przez co nie niszczeje jak wiele podobnych obiektów.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Pałac piękny.
Zamknięty dla zwiedzających.
Można spacerować po parku.
Niestety ZT nie zdobyłam.

Mimo wszystko polecam jeśli ktoś lubi zabytki.
 
Agnieszka Kasprzyk
Agnieszka Kasprzyk
ZT
Znaczek niedostępny ale warto zobaczyć to miejsce i pospacerować po parku.A może pani dyrektor znajdzie jeszcze jeden znaczek okolicznościowy?
 
Zygmunt Stasiak
Lutek 53
ZT
Znaczek do kupienia w sekretariacie !!!
 
MW
............
Biuro zamknięte, portier, który też ma podobno Znaczki nieobecny...
 
Rafał T
Rafał 82
ZT
Znaczek dostępny bez problemu wraz ze znaczkiem okolicznościowym u osoby dozorujacej w cenie 7 zł a okolicznościowy gratis.
 
Katarzyna Weber
Katarzyna Weber
Pałac w Przytoku
Do pałacu dojechaliśmy chwilę po godzinie 15 i niestety "klamkę pocałowaliśmy".
Na drzwiach widnieje numer telefonu, pod który siostra zadzwoniła w celu uzyskania informacji o godzinach otwarcia. Pan, który odebrał telefon był zdziwiony skąd mamy do niego numer telefonu oraz powiedział, że on nie wie gdzie "jakieś" znaczki mogą być, może w lewiatanie!
Szkoda, że nie można nigdzie znaleźć informacji o godzinach otwarcia obiektu. Przyjechaliśmy 220 km żeby znaczka nie zdobyć :(((
 
Katarzyna Weber
Katarzyna Weber
Re: Pałac w Przytoku
Swoją drogą pałac bardzo ładny :)
 
Paweł Przybylak
Paweł Przybylak
ZT
Byłem przed 15,00.Dostępne dwa znaczki Pałac w Przytoku oraz okolicznościowy 150-lecie istnienia Pałacu w Przytoku. Pierwszy 7 zł, drugi darmowy.
 
Agnieszka z Rudy Śl.
Dostępność znaczka
Po godzinach pracy sekretariatu, znaczek bez problemów można dostać u osoby dozorującej w schronisku młodzieżowym przed pałacem.
 
emi
zt
Wszystko zamknięte więc znaczek nie zdobyty
 
Samanta
ZT
Znaczek dostępny bez problemu, w cenie 7 zł.
 
Kuba s.
Przytok
My również nie zakupiliśmy znaczka (19.03). Pokręciliśmy sie trochę dookoła, postukaliśmy we wszystkie możliwe drzwi. Po jakimś czasie grupka dzieciaczków wyszła na dwór i powiedziała nam, że sekretariat zamknięty i nikogo nie ma. Szkoda, że nie podrążyliśmy tematu, bo może faktycznie udałoby nam sie zakupić znaczek u woźnego. Niemniej jednak miejsce warte zobaczenia, w ładnych okolicach. Pałac sam w sobie również bardzo ładny.
 
Marta i Michał
No.332
Dzięki przychylności i uprzejmości Pani z sekretariatu szkoły mogliśmy zakupić Znaczek u miłego pana Portiera w cenie 7 zł, za co dziękujemy. Zarówno pałac, jak i park bardzo urokliwe, warto się tutaj zatrzymać i przysiąść na ławeczce w otoczeniu przyrody. Zdecydowanie polecamy, miłe wspomnienia.
 
-Maciej-
Neorenesansowy Pałac w Przytoku
19-03-2016 r. - Znaczek zakupiony u Pana woźnego, w budynku po lewej stronie przed Pałacem (pierwsze wejście od Pałacu, na drzwiach naklejka znaczkowa), cena standartowa - 7 zł
 
Hubert
332
Mimo ekstra promocji znaczka w dniu inauguracji na miejscu już tak wesoło nie jest. W pałacu nie zastaliśmy żywej duszy a byliśmy w niedzielę po godzinie 10tej więc ktoś powinien się kręcić. Nalepkę informującą o sprzedaży Zt dostrzegliśmy dopiero na jakiś drzwiach sąsiedniego budynku (Ośrodek Szkolno= Wych.) i niestety zamknięte. Zadzwoniliśmy w kilka miejsc ale głucho. Niestety wracamy do domu bez znaczka, a szkoda bo pałac piękny.
 
Krzykos
ZT 332
Cena standardowa - 7 zł. Życzliwi pracownicy chętnie udostępnią do obejrzenia niektóre wnętrza.