Na dzień dzisiejszy w Polsce są 992 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce są 992 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!

No. 921 Ogród Dendrologiczny w Glinnej

GPS: 53.297773 14.720334

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 921 Ogród Dendrologiczny w Glinnej

Ogród Dendrologiczny w Glinnej koło Szczecina to jeden z najciekawszych polskich ogrodów prezentujący unikatową kolekcję drzew i krzewów przede wszystkim obcego pochodzenia. Choć niewielki, bo niespełna 6 hektarowy słynie z wielu gatunków, uznawanych za największe lub najstarsze w kraju. Tu również rosną wyjątkowe okazy, których próżno niekiedy szukać w innych kolekcjach ogrodów. W ogrodzie podziwiać można m.in. jodłę olbrzymią, jodłę szlachetną, jodłę grecką, orzesznik pięciolistkowy, tulipanowiec chiński, kuningamię chińską, metasekwoję chińska, grupa cyprysików groszkowych, cypryśnik błotny, klon florydzki, daglezję wielkoszyszkową, sosnę Coultera, kielichowiec chiński, mamutowce olbrzymie, kasztany jadalne, platany klonolistne, liczne gatunki i odmian klonów, magnolii, kalin czy ostrokrzewów. Historia Ogrodu Dendrologicznego w Glinnej sięga 1832 roku, a kolekcja liczy obecnie ponad 800 gatunków i odmian drzew i krzewów. W 2014 roku obiekt zyskał tytuł najpiękniejszego leśnego zakątka w plebiscycie organizowanym przez National Geographic i Lasy Państwowe. W sąsiedztwie ogrodu znajdują się miejsca sprzyjające rekreacji (plac zabaw, miejsca na ognisko, miejsca odpoczynku).

UWAGA ! - sprzedaż znaczka od 1 lipca 2020 r. 


Miejsca sprzedaży:
Punkt Informacji Turystycznej przy wejściu do Ogrodu Dendrologicznego w Glinnej - od 1 kwietnia do 30 października, w weekendy od godziny 10.00 – 19.00.


26.07.2020 - dostępny bez problemów
25.07.2020 - dostępny bez problemów
18.07.2020 - dostępny bez problemów
14.06.2020 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
07.05.2020 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek dostępny bez problemu w Punkcie Informacji Turystycznej.

Samo wejście do Ogrodu jest bezpłatne.
Spacer przyjemny - cisza, spokój, zieleń wokoło. Jest malowniczy stawik, jest gdzie usiąść i odsapnąć.

Jedynie nawigacja dała ciała i chciała prowadzić nas drogami, gdzie mogą poruszać się jedynie rowerzyści i piesi. (jechaliśmy od Szczecina)
Musieliśmy nadrobić drogi, jechać naokoło i wjechać od wsi Glinna.

Sam ogród polecamy