Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1260
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1260!

No. 1042 Ośrodek Dokumentacji Dziejów Ziemi Goleniowskiej

GPS: 53.562375 14.832344

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1042 Ośrodek Dokumentacji Dziejów Ziemi Goleniowskiej

W 2008 r. w XIX w. willi mieszczańskiej z końca XIX w. otwarto Ośrodek Dokumentacji Dziejów Ziemi Goleniowskiej. Od koloru klinkierowej cegły, z której wykonana jest elewacja budynku nazywany jest także „Żółtym Domkiem". W Ośrodku znajdują się: ekspozycja ilustrująca narodziny miasta i przynależność Goleniowa do Hanzy, salonik mieszczański z przełomu XIX/XX wieku z jedwabną tapetą, sztukaterią przy suficie, meblami i zegarem z epoki, ekspozycja przybliżająca wydarzenia z 1945 r. w Goleniowie, sala z eksponatami z czasów powojennej historii miasta, sala pamiątek 2 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego, wystawy czasowe i zbiory przedmiotów codziennego użytku przekazywane przez mieszkańców Ziemi Goleniowskiej. ODDZG jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Wstęp do Ośrodka jest bezpłatny.


Miejsca sprzedaży:
> Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej, Plac Bramy Wolińskiej 1, Goleniów


22.08.2023 - dostępny bez problemów
02.05.2023 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
08.12.2022 - znaczek niedostępny
28.10.2022 - dostępny bez problemów
19.08.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
domek
Niestety IT zamknięta. Pewnie 2 maja zrobili sobie wolne, szkoda tylko że brak jakiejkolwiek informacji. Pozostał spacer po mieście i obejrzenie znaczkowych miejsc i nie tylko.
 
Slawomir Woźniak
Sławek
1042
W towarzystwie miłego Pana pełniącego dyżur w ODDZG zwiedziłem sale wystawowe.
 
Krzysztof Ulka
krist58
No. 1042 Ośrodek Dokumentacji Dziejów Ziemi Goleniowskiej
Goleniów zwiedziłem, przy okazji wydania pierwszego znaczka. Teraz jadąc z Gorzowa Wielkopolskiego, nad morze chciałem zakupić nowe znaczki. Jednak Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w wakacyjne soboty, otwarte jest do czternastej, a ja byłem o tej godzinie dopiero w Gorzowie. Postanowiłem zadzwonić na nr telefonu centrum i ... bardzo miła PANI umówiła się ze mną w punkcie po godzinach pracy. Zakupiłem brakujące znaczki i zdobyłem cały zestaw pieczątek. Serdeczne dzięki, takich ludzi szukać ze świecą !
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 1042
Dla mnie w ODDZG niesamowite wrażenie robi podest lat II Wojny Światowej gdzie na złomkach artefaktów militarnych i codziennego użytku stoją ludzie to pochód przestrogi czym jest wojna. Znaczka nie nabywałem nadrobiłem zaległości bo " żółty domek" jak go nazywa koleżanka Marta trzeba konicznie zobaczyć od środka.Miasto Goleniów stawia też na turystykę ale przy jedno osobowej obsłudze czasami może być coś. Nauczony doświadczeniem ośmielam się powiedzieć, że telefon do znaczkowe-miejsca-turystyczne jest dobrym organizatorem czasu
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek dostępny bez problemu w IT
Również 3 pieczątki.

Planowaliśmy zwiedzić Goleniów w drodze nad morze ale we wtorek i środę IT była zamknięta z powodu szkolenia. Dzięki temu pojechaliśmy do Świnoujścia i Międzyzdrojów.

W piątek na powrocie udało się ale pocałowaliśmy klamkę w Żółtym Domku - 20.08 zamknięty z powodu urlopu.
Sam budynek wygląda bardzo ciekawie.
Obok wielki Goleniowski mural.
Kiedyś przy okazji znów spróbujemy go odwiedzić.
 
MMMT.family ze Szczecina
MMMT.family ze Szczecina
ZT
Znaczki dojechały do Centrum Informacji Turystycznej ok. 14.00 w dniu 19.11.2020 i okazało się, że o 15.30 nie byliśmy pierwszymi, którzy je zakupili