Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 831 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 831 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 74 Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich

lubuskie
GPS: 51.785525 14.761085

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 74 Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich

Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich jest ciekawym miejscem zarówno edukacyjnym, jak i turystycznym, prowadzonym przez leśników i finansowanym przez Nadleśnictwo Lubsko. Posiada ciekawą, interesującą zarówno do zwiedzania jak i korzystania, infrastrukturę: drewnianą leśniczówkę z 1926 roku w której znajduje się pięć sal wystawowych z ekspozycją przyrodniczą, w formie eksponatów, gablot, efektów dźwiękowych itp., które zwiedza się w asyście przewodnika. Ponadto do dyspozycji jest także sala konferencyjna wyposażona w sprzęt multimedialny, internet, biblioteczkę przyrodniczo leśną, filmotekę i liczne pomoce dydaktyczne. Na zewnątrz uwagę przyciąga ogród dendrologiczny (ok. 2 ha), którego głównym założeniem jest zgromadzenie możliwie największej liczby różnych gatunków sosen (obecnie rośnie 27 gatunków). Rosną tu także ciekawe gatunki drzew i krzewów z różnych stron świata innych rodzajów. Leśne ścieżki dydaktyczne i bardzo ciekawie położone ścieżki spacerowe „Na Wąwozach”, są zorganizowane w formie pętli, czyli zaczynają i kończą się przy budynkach ośrodka. Charakteryzują się one różną długością i stopniem trudności. Kolejną atrakcją jest aleja potomków najsłynniejszych dębów Polski i Europy, w której już dzisiaj rosną potomkowie: „Chrobrego”, „Napoleona”, „Bartka”, Dębu Mużakowskiego, „Lecha”, „Alte Eiche” z landu Hessen z Miejscowości Gießen (najstarszy w landzie Hessen – 1000 letni dąb). Pozostałą część infrastruktury wypełnia drewniana wiata z paleniskiem oraz murowana, 41 metrowa wieża z tarasem widokowym.


Miejsca sprzedaży:
Budynek główny Ośrodka

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 74 Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 74 Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 74 Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 74 Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich

23.06.2019 - dostępny z małymi problemami
05.05.2019 - dostępny bez problemów
02.05.2019 - dostępny bez problemów
05.01.2018 - dostępny bez problemów
20.10.2017 - dostępny z małymi problemami

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Mariusz Raczyński
Raku
niedziela
Hubert napisał wszystko w temacie, ja tylko dodam, że pomimo zamkniętego ośrodka obydwa znaczki, po telefonie miłej Pani kasującej wejście na wieże, bez problemu przyniósł Pan Leśniczy. Natomiast ośrodek nawet po oglądnięciu tylko z zewnątrz zachęca do ponownych odwiedzin... więc jeszcze tu przyjedziemy!!
 
Hubert A.
Hubert
Ośrodek
Niestety sam ośrodek w niedziele nieczynny, ale ze spokojem można się przejść po lesie, ścieżkach edukacyjnych i zerknąć na budynek z pobliskiej wieży. Miłośnicy geocachingu też tu znajdą kilka skrzyneczek, więc nawet gdy ośrodek zamknięty nie sposób się tu nudzić i na pewno każdy coś dla siebie znajdzie.
 
Maciej Skrzypczak
Maciej Skrzypczak
Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich
Pomimo, iż ośrodek nadal w remoncie, znaczek zdobyty
 
Grzegorz Terpiłowski
Geodezjusz
Geodezjusz
Znaczek zakupiony - dostępny, budynek w remoncie, w 2017roku ponowne otwarcie z nową wystawą, obok ogród dendrologiczny ogólnie dostępny z pięknymi okazami roślin, warty obejrzenia.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Ośrodek
Remont wciąż trwa, ośrodek nieczynny. Mimo obecności pracownika biura znaczka nie udało się kupić.
 
Samanta
ZT
Wystawy na razie nieczynne ze względu na remont głównego budynku. Można za to zwiedzić ogród dendrologiczny, iglaki zaczynają budzić się do życia wraz z wiosną i wyglądają naprawdę pięknie. Znaczki do nabycia w budynku obok za 7 zł, trzeba się tylko wstrzelić w godziny otwarcia np. w soboty tylko do 16-tej.
 
Artur
Pobyt w znaczkowym miejscu
Świetne miejsce na zwiedzanie, zwłaszcza z dziećmi. Polecam.
 
Agata
ZT 74
Miejsce, które będąc w tych stronach koniecznie trzeba odwiedzić. Opowieści przyrodnicze jakich doświadczyliśmy nie mają sobie równych. Bogata, praktyczna wiedza gospodarza ośrodka zaciekawi każdego. Znaczek do nabycia na miejscu. Cena 7 zł.
 
Marta i Michał
No.74
Znaczek dostępny bez problemu w cenie 7 złotych. Ośrodek jest kopalnia wiedzy nie tylko o ekologii, leśnictwie, ale także zoologii i botanice. Pouczajaca lekcja także dla nas, czyli geografów. Polecamy!