Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

No. 376 Ostrów Lednicki

wielkopolskie
GPS: 52.528333 17.384444

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 376 Ostrów Lednicki

Ostrów Lednicki jest wyspą położoną na jeziorze Lednica. To tutaj mieściła się jedna z największych rezydencji pierwszych Piastów, przez co miejsce to jest jednym z najważniejszych w historii Polski. Atrakcją wyspy są pozostałości rezydencji pałacowej zbudowanej w 2 poł. X wieku przez Mieszka I, w której podejmowany był zapewne cesarz Otton III przez Bolesława Chrobrego w czasie pielgrzymki do grobu św.Wojciecha w Gnieźnie w 1000 roku. Ostrów Lednicki to najbardziej prawdopodobne miejsce chrztu pierwszych władców Polski z doskonale zachowanymi X-wiecznymi ruinami palatium z kaplicą księcia Mieszka I. W kaplicy znajdują się dwa baseny chrzcielne z X w. Pod wodą widoczne są natomiast pozostałości dwóch drewnianych mostów z X w., które niegdyś łączyły wyspę z traktami do Poznania i Gniezna. Ponadto znajdują się tutaj widoczne wały grodowe, a na podgrodziu rekonstrukcja drewnianej zagrody.


Miejsca sprzedaży:
> Kasa biletowa, Dziekanowice 32, Lednogóra (web)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 376 Ostrów Lednicki
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 376 Ostrów Lednicki
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 376 Ostrów Lednicki
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 376 Ostrów Lednicki
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 376 Ostrów Lednicki
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 376 Ostrów Lednicki
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 376 Ostrów Lednicki
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 376 Ostrów Lednicki

01.05.2024 - dostępny bez problemów
25.02.2024 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
26.08.2023 - dostępny bez problemów
11.05.2023 - dostępny bez problemów
29.07.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

MMMT.family ze Szczecina
MMMT.family ze Szczecina
ZT
Bardzo ciekawie spędzony czas, możliwość dotarcia na wyspę promem podwaja satysfakcję, bardzo ważne miejsce, zadbano o zadaszenie nad ruinami, cieszymy się ,że w końcu dotarliśmy, nawet gdyby nie było znaczka był to punkt na naszej liście, ale tym bardziej cieszy zakupiony krążek -za 7 zł w kasie, prom w cenie biletu
 
Agnieszka i Wojciech PĘPEK
Wojt787
ZT 376
Gdyby by nie pasja związana ze znaczkami człowiek by nie wiedział że takie miejsce jak Ostrów Lednicki istnieje. Wspaniałe miejsce historyczne....
 
Radzioactive
376
Kluczowe i symboliczne miejsce dla polskiej historii. Przy okazji świetne miejsce na spacer w urokliwej okolicy jeziora.
 
Ewa Wichan
Geminus9
Eva Wi
ZT No.376 Ostrów Lednicki- gdyby nie ta kolekcja i pasja zwiedzania pewnie długo byśmy tam nie trafili/ być może nigdy/, a tak, odkryliśmy kolejne ciekawe karty historii i ziemie po których kroczyli pierwsi Piastowie i gdzie być może Polska obmyła się z kurzu pogaństwa- to miejsce pięknie nazwano - Chrzcielnica Polski- Pomnik Historii-,spacer,prom na wyspę, film, refleksja-relaks połączony z lekcją historii. Wspaniałe miejsce POLECAM
 
Mirosław Maziarz
Mirosław Maziarz
ZT 376
ZT 376 Miejsce warte zwiedzenia, super że ZT jest tu obecne.
 
Kamil Walensiak
Kamil Walensiak
Znaczek
Znaczek dostępny wraz z pieczątka...
 
Robert Salwowski
Bobik
Już jest!
Byłem dziś drugi raz w ciągu kilku dni. Znaczek już był, tak jak Pani w kasie obiecała.
 
Robert Salwowski
Bobik
Super
Niestety nie dostałem znaczka, bo właśnie się skończył i będzie od jutra nowa dostawa - pech
 
Marlena i Jacek Treichel
Marlena i Jacek z Pokrzywna
Ostrów Lednicki
Niestety, czynny w okresie od 18.04 do 15.10. 2017 r.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 376
Znaczki się skończyły i "czekamy na dostawę". Miejsce obowiązkowo do odwiedzenia, to przecież nasza historia!
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No.376
Miejsce to jest kolebką naszej.Patrzac na gród na Ostrowie Legnickim wydanie mi się, że gdzieś zatarł się różnica między historycznym faktem a komercyjną fikcją.Znaczka brak i nie ma znaku,ze tutaj kiedyś był. Na pytanie dlaczego nie ma pani w kasie powiedziala "to jest wina tych co zamawiają i tych co przysyłają dwa tygodnie już czekamy"
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Ostrów
Bardzo interesujące miejsce dla miłośników historii i nie tylko. Jedyne co mi się nie podoba to dach nad ruinami pałacu. Mógłby być trochę "delikatniejszy" bo strasznie te ruiny przytłacza. Również muzeum w "stodole" ciekawie urządzone. Znaczek dostępny w kasie za 7 zł.
 
Hubert A.
Hubert
ZT 376
W miniony weekend byliśmy tu po raz drugi w tym roku. W kwestii dostępności znaczków czy też ich ekspozycji nic się nie zmieniło - są dobrze widoczne i wzbudzają zainteresowanie.
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Ostrów Lednicki
Znaczek do nabycia w kasie. Prom na wyspę kursuje na bieżąco więc nie trzeba czekać zbyt długo. Sam Ostrów to kolebka naszej państwowości. Stąd nasz ród. Zobaczyć koniecznie!
 
Samanta
ZT
Bardzo ciekawe miejsce, a do tego nie było tłumów turystów. Można było wszystko dokładnie obejrzeć. Oczywiście znaczek i komplet pieczątek, więc wycieczka udana.
 
Dana
Lednica
Widać,że ostatnio wiele pracy włożono w to, aby to miejsce miało taki wygląd. Mimo, że ogrom ludzi przybyło na początek sezonu, można było wszystko oglądnąć. Prom na wyspę chodził non-stop.
 
Marta i Michał
No.376
Znaczek zakupiliśmy bez problemu w kasie biletowej przy wejściu na Ostrów Lednicki. Cena: 7 zł. Miła obsługa, do wbicia komplet przepięknych pieczątek, do tego porządny, pamiątkowy bilet wstępu. Samo miejsce bardzo zadbane, widać ogrom pracy włożony, aby przywrócić ten historyczny obszar na właściwe miejsce. Zdecydowanie polecamy, jesteśmy bardzo zadowoleni.
 
Zbigniew-ZT
dostępność
Robercie,
trzeba uważnie czytać:Pamiętajcie jednak o tym by wcześniej dokładnie sprawdzić godziny otwarcia poszczególnych placówek na stronie www muzeum lub kontaktując się telefonicznie. Znaczki Turystyczne w Gieczu i Grzybowie dostępne będą od 18 stycznia, natomiast w Wielkopolskim Parku Etnograficznym i na Ostrowie Lednickim od połowy kwietnia 2016 roku.www.znaczki-turystyczne.pl/702-12-01-2016
 
ROBAS
ostrow
dotarlem o tydzien za wczesnie. otwarty o 14 kwietnia