Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 831 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 831 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 81 Pałac Brühla w Brodach

lubuskie
GPS: 51.785994 14.773381

Zamki, pałace, twierdze

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 81 Pałac Brühla w Brodach

Barokowy pałac hrabiego Henryka Brühla położony jest w obrębie układu urbanistycznego wsi gminnej Brody (woj. lubuskie). Układ ten składa się z pałacu z dwoma skrzydłami, dwóch oficyn, kościoła, Bramy Zasieckiej oraz kilkunastu domów i zachował się do dnia dzisiejszego. Został wybudowany w latach 1741-1753. Składa się z gmachu głównego z dwoma skrzydłami w kształcie litery U oraz dwóch oficyn posadowionych w linii skrzydeł pałacowych. W przypałacowym parku (wartym szczególnej uwagi ze względu na rosnące tam niezwykle rzadkie okazy drzew i krzewów nad jeziorem Brodzkim) można spotkać klony, platany, tulipanowce, kasztany jadalne, magnolie oraz słynne gruszki na wierzbie. Henryk Brühl był ministrem króla polskiego i elektora saskiego Augusta III. Znany jako właściciel największych w Europie kolekcji zegarków i kamizelek. W pałacu znajdował się słynny „Schwanenservice” – największy w świecie porcelanowy serwis wykonany w Miśni. Obecnie w parku trwają prace porządkowe dzięki zaangażowaniu młodych wolontariuszy z gminy Brody oraz Forst z Brandenburgii. Dziś w dwóch odrestaurowanych oficynach znajduje się hotel i restauracja oraz sala balowa, a w przypałacowej Stajni czekają konie do jazdy w siodle lub do przejażdżek bryczką.


Miejsca sprzedaży:
Recepcja Hotelu „Pałac Bruhla w Brodach”

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 81 Pałac Brühla w Brodach
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 81 Pałac Brühla w Brodach

23.06.2019 - znaczek niedostępny
01.06.2019 - znaczek niedostępny
26.05.2019 - znaczek niedostępny
05.05.2019 - znaczek niedostępny
19.01.2019 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Mariusz Raczyński
Raku
dalej nie ma :))
Czytając wcześniejsze wpisy, wygląda na to że specjalnie im nie zależy aby znaczki były dostępne.... bo chociaż minęły dwa miesiące to nadal ich nie ma. Natomiast pałac kiedyś musiał być perełką, chociaż mnie najbardziej zachwyciła brama wjazdowa do miasta.....
 
Hubert A.
Hubert
Brody
Do domu trzeba było dojechać, ale nikt nie mówił, że najkrótszą drogą. W ten sposób prosto z Lubska trafiliśmy do miejscowości Brody pod Pałac Brühla. Tu niestety rozczarowanie, bo znaczki się skończyły i pani w recepcji (troszkę opryskliwie) stwierdziła, że znaczków nie ma i to nie jej sprawa czy i kto je zamówi. No cóż pozostał spacer po całym założeniu i tyle. Pałac widać powoli, ale jest remontowany. Dach już zrobiony, ale prac do wykonania jeszcze sporo zanim obiekt ponownie zacznie cieszyć turystów.
 
Jan PERKOWSKI
Yogi410
Brody
Udało się kupiłem ostatni znaczek
 
Roman Binder
borsuk
Pałac
Znaczek niedostępny ale czysto z przyczyn technicznych nie zdążono w porę zamówić kolejnej partii znaczków.
 
Q
ZT 81
Pałacyk w dalszym ciągu w ruinie, na dodatek na froncie wyeksponowany ogromny symbol Falubazu psujący ogólny odbiór obiektu. Znaczek za 7zł w recepcji.
 
Maciej Skrzypczak
Maciej Skrzypczak
Pałac Brühla w Brodach
Znaczek i pieczątka w recepcji. Rusztowań od frontu nie ma, za to piękny widoczny z daleka działający zegar, ale miejsce ma swój urok
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Pałac
Znaczek w recepcji za 7 zł. Zniknęły rusztowania z przodu i z prawej strony pałacu. Podobno nie oznacza to zaniechania remontu, ale chęć poprawy ogólnego wrażenia. Na pewno wygląda lepiej niż na zdjęciach, które oglądałem ale obawiam się, że świadczy o tym, że remont ruszy nieprędko. Mimo tego, że pałac w ruinie miejsce i tak jest piękne.
 
Samanta
ZT
Pałac nadal w remoncie, rusztowania jeszcze stoją. Odrestaurowanie Pałacu pewnie jeszcze sporo potrwa. Znaczek do kupienia w recepcji, w cenie 7 zł.
 
severko
ZT nr 81
Pałac w remoncie.obstawiony rusztowaniami z każej strony,brak możliwości zwiedzania.Znaczek w recepcji hotelu 7 zł.
 
Agata
ZT 81
Pałac na razie jest w fazie remontu, ale zapewne odzyska swój dawny blask. Wtedy przyjedziemy tam raz jeszcze zobaczyć zmiany. Znaczek w recepcji hotelu, cena znaczkowa- 7 zł. 
 
Marta i Michał
No.81
Znaczek dostępny bez problemu w recepcji hotelu w cenie 7 zł - cena idealna. W pałacu zauważyliśmy nowy dach. Po dawnym parku niestety niewiele zostało. Widać ogrom pracy, jaki jest potrzebny, by przywrócić dawny blask temu miejscu. Na szczęście wyglada na to, że to dopiero poczatek pozytywnych zmian.