Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 786 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 786 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 81 Pałac Brühla w Brodach

lubuskie
GPS: 51.785994 14.773381

Zamki, pałace, twierdze

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 81 Pałac Brühla w Brodach

Barokowy pałac hrabiego Henryka Brühla położony jest w obrębie układu urbanistycznego wsi gminnej Brody (woj. lubuskie). Układ ten składa się z pałacu z dwoma skrzydłami, dwóch oficyn, kościoła, Bramy Zasieckiej oraz kilkunastu domów i zachował się do dnia dzisiejszego. Został wybudowany w latach 1741-1753. Składa się z gmachu głównego z dwoma skrzydłami w kształcie litery U oraz dwóch oficyn posadowionych w linii skrzydeł pałacowych. W przypałacowym parku (wartym szczególnej uwagi ze względu na rosnące tam niezwykle rzadkie okazy drzew i krzewów nad jeziorem Brodzkim) można spotkać klony, platany, tulipanowce, kasztany jadalne, magnolie oraz słynne gruszki na wierzbie. Henryk Brühl był ministrem króla polskiego i elektora saskiego Augusta III. Znany jako właściciel największych w Europie kolekcji zegarków i kamizelek. W pałacu znajdował się słynny „Schwanenservice” – największy w świecie porcelanowy serwis wykonany w Miśni. Obecnie w parku trwają prace porządkowe dzięki zaangażowaniu młodych wolontariuszy z gminy Brody oraz Forst z Brandenburgii. Dziś w dwóch odrestaurowanych oficynach znajduje się hotel i restauracja oraz sala balowa, a w przypałacowej Stajni czekają konie do jazdy w siodle lub do przejażdżek bryczką.


Miejsca sprzedaży:
Recepcja Hotelu „Pałac Bruhla w Brodach”

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 81 Pałac Brühla w Brodach
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 81 Pałac Brühla w Brodach

19.01.2019 - dostępny bez problemów
05.01.2018 - dostępny bez problemów
15.10.2017 - dostępny bez problemów
07.06.2017 - dostępny bez problemów
02.06.2017 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Q
ZT 81
Pałacyk w dalszym ciągu w ruinie, na dodatek na froncie wyeksponowany ogromny symbol Falubazu psujący ogólny odbiór obiektu. Znaczek za 7zł w recepcji.
 
Maciej Skrzypczak
Maciej Skrzypczak
Pałac Brühla w Brodach
Znaczek i pieczątka w recepcji. Rusztowań od frontu nie ma, za to piękny widoczny z daleka działający zegar, ale miejsce ma swój urok
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Pałac
Znaczek w recepcji za 7 zł. Zniknęły rusztowania z przodu i z prawej strony pałacu. Podobno nie oznacza to zaniechania remontu, ale chęć poprawy ogólnego wrażenia. Na pewno wygląda lepiej niż na zdjęciach, które oglądałem ale obawiam się, że świadczy o tym, że remont ruszy nieprędko. Mimo tego, że pałac w ruinie miejsce i tak jest piękne.
 
Samanta
ZT
Pałac nadal w remoncie, rusztowania jeszcze stoją. Odrestaurowanie Pałacu pewnie jeszcze sporo potrwa. Znaczek do kupienia w recepcji, w cenie 7 zł.
 
severko
ZT nr 81
Pałac w remoncie.obstawiony rusztowaniami z każej strony,brak możliwości zwiedzania.Znaczek w recepcji hotelu 7 zł.
 
Agata
ZT 81
Pałac na razie jest w fazie remontu, ale zapewne odzyska swój dawny blask. Wtedy przyjedziemy tam raz jeszcze zobaczyć zmiany. Znaczek w recepcji hotelu, cena znaczkowa- 7 zł. 
 
Marta i Michał
No.81
Znaczek dostępny bez problemu w recepcji hotelu w cenie 7 zł - cena idealna. W pałacu zauważyliśmy nowy dach. Po dawnym parku niestety niewiele zostało. Widać ogrom pracy, jaki jest potrzebny, by przywrócić dawny blask temu miejscu. Na szczęście wyglada na to, że to dopiero poczatek pozytywnych zmian.