Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1304
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1304!

No. 320 Pałac Książęcy w Żaganiu

lubuskie
GPS: 51.612673 15.324504

Zamki, pałace, twierdze

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 320 Pałac Książęcy w Żaganiu

Początki siedziby książęcej w tej części miasta sięgają końca XIII wieku, kiedy to przy przeprawie przez Bóbr zamek piastowski wzniósł książę żagański Przemko. Pierwszym inicjatorem budowy nowej, magnackiej siedziby w Żaganiu, był Albrecht von Wallenstein, który rozpoczął prace nad wznoszeniem rezydencji w 1628 roku. Barokowy Pałac w Żaganiu składa się z trzech kondygnacji. Wjazd do pałacu poprzedzają dwa murowane mosty, które wiodą nad suchą fosą. Wejścia do pałacu umieszczone są w kamiennych portalach. Otwory okienne zwieńczone są maszkaronami, nazywanymi grymasami diabła. Jest ich 197 i każdy jest inny. Wzorem do wykonania tych maszkaronów były szkice Leonarda da Vinci. Czas największego rozkwitu tego obiektu przypada na okres panowania najmłodszej córki Birona, Doroty de Talleyrand-Perigord. Pałac nad Bobrem stał się wtedy jedną z kulturalnych stolic środkowej Europy. Gościły tu największe sławy ówczesnego świata kultury – Balzac, Dumas, Verdi oraz Liszt. Do dnia dzisiejszego niewiele zostało z bogatego wyposażenia pałacu, część wywieziona została do Francji, część wywieziona na wschód a część została zniszczona. Dziś w jednym z największych i najlepiej zachowanych pałaców barokowych Polski znajdują lokum placówki władz samorządowych, m.in. Żagański Pałac Kultury. Pałacowe wnętrza można zwiedzać z przewodnikiem codziennie w godz. 12.00-18.00.


Miejsca sprzedaży:
> Punkt IT przy Pałacu Książęcym (na lewo od wejścia), ul. Szprotawska 4, Żagań

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 320 Pałac Książęcy w Żaganiu
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 320 Pałac Książęcy w Żaganiu
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 320 Pałac Książęcy w Żaganiu

25.05.2024 - dostępny bez problemów
05.09.2023 - dostępny bez problemów
23.06.2023 - dostępny bez problemów
05.05.2023 - dostępny bez problemów
05.05.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Robert Piasecki
Robert Piasecki
Dostępność
Choć sam pałac jest otwarty dla zwiedzających, to Punkt Informacji Turystycznej jest zamknięty na cztery spusty.
 
Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
No. 320 Pałac Książęcy w Żaganiu
Bardzo ładny Pałac. Jeśli dodatkowo trafi się na jakąś imprezę zorganizowaną przy Pałacu to teren wokół plus inne atrakcje przyjemnie wypełnią czas. Znaczek dostępny w IT.
 
Wojtek Pięta
Wojtek Pięta
Wyprawa po znaczki
Żagań to wielki zastrzyk znaczków do kolekcji. Trzeba przeznaczyć dużo czasu aby zwiedzić je wszystkie. Pałac piękny, nawet zimą. Świetnie że obiekt jest w takim stanie technicznym, że jest wykorzystywany jako urząd Miasta w którym znajduje się m.in. sala ślubów. Wszystkie znaczki (z wyjątkiem jednego muzeum) są dostępne w informacji turystycznej przy pałacu. W IT obsługuje bardzo miła pani
 
L+D+D+N Nesibovi
Andílek&Prazdroj
Obrovský park
Opravdu velký park, který zabírá velkou část města. Ideální pro dlouhé procházky.
 
Radosław Gwóźdź
Gwozdzik
ZT
Piekne miejsce i park , warto sie zatrzymac , porobic zdjecia .
 
Zuza
Zt
W niedzielę punkt IT niestety nieczynny.
 
Maciej Skrzypczak
Maciej Skrzypczak
Pałac Książęcy w Żaganiu
Piękny pałac jak i okalający go park. Znaczek dostępny w IT.
 
Robert Salwowski
Bobik
Pałac
Przykład genialnie połączenia miejsca historyczno-turystycznego i wykorzystania przestrzeni na urzędy, bibliotekę, dom kultury itp. A maszkarony w liczbie sztuk 197 - super
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Pałac
Ładny pałac otoczony pięknym parkiem. Wnętrza nie są może jakieś wyjątkowe ale na pewno warte obejrzenia. W IT do kupienia 5 znaczków z Źagania, magnesy, pocztówki itp. Jest też 6 super pieczątek przedstawiających różne obiekty z miasta. No i super obsługa.
 
Samanta
ZT
Znaczki dobrze wyeksponowane w gablocie. Cena standard 7 zł. Super pieczątka do dziennika. Pomimo deszczowej pogody warto było pozwiedzać.
 
Hubert
320
[Wpis zbiorczy] Sobotnia wędrówka po Żaganiu i kompletowanie kolejnych ZT. Odwiedzone 4 miejsca, choć niektóre chciałoby się zdobyć (wchodząc na wieżę). Architektura to ciężki temat dla naszych dzieci, więc jakiegoś super zachwytu nie było, ale generalnie dzień uważany za udany.
 
severko
Czy ja jestem w Czechach?
Poczuliśmy się jak gdybyśmy byli u południowych sasiadów.Znaczek jest... znaczków pełno!!! cała szóstka zŻagania i okolic!! My na to patrzymy z niesmakiem.Naszym zdaniem konkretny znaczek powinien być sprzedawany w miejscu które reprezentuje.Ale to tylko nasze zdanie...
 
Agata
ZT 320
Pałac robi wrażenie, znaczek z pałacu oraz pozostałe znaczki w cenie 7 zł, można też tam nabyć Dziennik Kolekcjonera i od razu pieczątkę do niego.
 
Marta i Michał
No. 320
Położony w samym sercu Parku Pałacowego w Żaganiu w otoczeniu rzeki Bóbr - piękne miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć! Znaczek dostępny w pałacowej IT w cenie 7 zł w towarzystwie innych żagańskich znaczków.