Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 809 Pałac na Wyspie - Łazienki Królewskie w Warszawie

GPS: 52.215014 21.035803

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 809 Pałac na Wyspie - Łazienki Królewskie w Warszawie

Początki pałacu Na Wyspie znajdującego się na terenie Łazienek Królewskich w Warszawie sięgają końca XVII wieku. Ówczesna łaźnia została wybudowana na polecenie księcia Stanisława Herakliusza Lubomirskiego, jednego z największych polityków i pisarzy i filozofów. Barokowy pawilon zaprojektował holenderski architekt Tylman z Gameren. Budowla miała służyć zarówno rozrywce jak i odpoczynkowi. W jej wnętrzu mieściła się łaźnia stylizowana na grotę, w której biło źródło będące symbolem starożytnej Grecji. W 1764 roku pałac wraz z Ujazdowem zakupił Stanisław August, szukając miejsca na swoją letnią królewską rezydencję. Barokową łaźnię przekształcono w klasycystyczny pałac, a dzieła tego dokonano zatrudniając włoskiego architekta Domenico Merliniego, oraz urodzonego w Dreźnie Christiana Kamsetzera. Pałac wzorowany był na włoskich rozwiązaniach, a symbolizować miał królewskie marzenie o idealnym, nowoczesnym i suwerennym państwie. 


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa na terenie Łazienek Królewskich w Warszawie, ul. Agrykola 1, Warszawa

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 809 Pałac na Wyspie - Łazienki Królewskie w Warszawie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 809 Pałac na Wyspie - Łazienki Królewskie w Warszawie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 809 Pałac na Wyspie - Łazienki Królewskie w Warszawie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 809 Pałac na Wyspie - Łazienki Królewskie w Warszawie
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 809 Pałac na Wyspie - Łazienki Królewskie w Warszawie
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 809 Pałac na Wyspie - Łazienki Królewskie w Warszawie
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 809 Pałac na Wyspie - Łazienki Królewskie w Warszawie
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 809 Pałac na Wyspie - Łazienki Królewskie w Warszawie

10.04.2024 - dostępny bez problemów
16.02.2024 - znaczek niedostępny
16.02.2024 - znaczek niedostępny
12.11.2023 - dostępny bez problemów
30.08.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Marcin i Jaś
Dostępność
Znaczek dostępny ale nie we wskazanym miejscu. Można go nabyć obok pałacu na wodzie w Podchorążówce
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 809
Kolejna wizyta w tym miejscu tym razem chciałem zobaczyć czym się różni Pałac na Wodzie od Pałacu na Wyspie. Otóż tylko jeden z nich bierze udział w grze kolekcjonera drugi jest tylko ciekawą wersją. Cena 7 zł. Do kupienia w sklepiku z pamiątkami w Podchorążówce. A w kasie warto nabyć karnet na zwiedzanie wszystkich obiektów.
 
L+D+D+N Nesibovi
Andílek&Prazdroj
Jiné prodejní místo
Známku na místě neměli, pokladna byla zavřena. Ale naproti Palác Myslewicki je muzeum, kde měli obě známky, 939 i 809, za 7 zl.
 
Janusz Trzeciak
Seaman
Wspaniałe miejsce
Znaczek oczywiście dostępny w Podchorążowce bez najmniejszego problemu. Oczywiście Pałac na wyspie robi ogromne wrażenie z zewnątrz i w środku. Zdecydowanie polecam wejść do środka i poświęcić trochę czasu na obejrzenie tych wspaniałych miejsc.
 
Adam
saddam
ZT 809
Znaczek dostępny w Podchorążówce razem ze znaczkiem nr 939.
 
Radzioactive
ZT
Znaczek dostępny bez problemu w Podchorążówce, niestety pałac w dniu wizyty (30.06) był z nieokreślonych przyczyn zamknięty dla zwiedzających. Trzeba będzie nadrobić tę zaległość w przyszłości. Tymczasem, na osłodę pozostał spacer po malowniczej okolicy.
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
ZT 809
Znaczek dostępny w Sklepiku Muzealnym w Podchorążówce. Standardowa cen - 7,00 zł.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek dostępny w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa za 7 zł.
Pałac obejrzany tylko z zewnątrz ponieważ coś odbywało się w środku. Piękny. Zresztą całe Łazienki robią wrażenie i wspaniale się po nich spaceruje.
 
Benek KUCZYŃSKI
Benek KUCZYŃSKI
Nareszcie są:))
Dostawa znaczków przebiegła pomyślnie. Zapraszamy:))
 
Artur Wittke
Artur
znaczkowe miejsce
Zaciszne i spokojne miejsce warte zwiedzenia, i do odpoczynku - ważny punkt do zwiedzenia podczas pobytu w W-wie. Polecamy.
 
Dariusz Lutoborski
Lutodar
No. 809 Pałac na Wodzie - Łazienki Królewskie w Warszawie
Znaczków brak. podobno zostały zamówione w Centrali
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
809
W tygodniu dostępny bez problemu w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Czynne do 18 więc można wpaść nawet na wieczorny spacer. Szkoda, że Muzeum nie ma znaczka bo też jest warte obejrzenia. Wnętrz pałacu jednak nie obejrzałem. Odbywała się jakaś impreza, co nie jest tu rzadkością.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 809
Tym razem tajemniczy Znaczek Turystyczny „Pałac na Wodzie-Łazienki Królewskie w Warszawie” nabyty bez problemów. Przydałby się znaczek tego obiektu. W Muzeum jest dodatkowo do obejrzenia wystawa „Był taki szpital. Dzieje Szpitala Ujazdowskiego w latach 1918-1945
Szpital Ujazdowski w Warszawie „ wystawa czynna (19 września 2018 – 31 sierpnia 2019).Łazienki Królewskie to miejsce gdzie ciągle coś nowego można zobaczyć. Cena znaczka 7 zł. Dobrze widoczny w gablocie.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 809
W dniu dzisiejszym znaczek nie dostępny z powodu iż kasa jest nie czynna. Wcześniej uzyskałem informację od Muzeum że wszystkie ZT będą dostępne. Znaczki od czerwca będzie można kupić i w niedzielę. Po za tym cały kompleks muzealny polecam
 
Piotr Uba
Piotr Uba
***
Łazienki Królewskie to jeden z głównych puktów programu w zwiedzaniu Warszawy. Oczywiście ni ekoniecznie trzeba zwiedzać wnętrza, ale jeśli jest okazja... Osobiście nie zliczę ilości wizyt, zwłaszcza w parku. Tym razem - przyznaję się bez bicia - wpadłem po znaczek i wypadłem - przygotowania do urlopu ida pełną parą, ale obiecałem sobie, że w najbliższym możliwym czasie będzie trzeba zajrzeć tu na dłużej, nie tylko na fotograficzne łowy na wiewiórki. Umiejscowienie sprzedaży w Muzeum Łowiectwa genialnym posunięciem marketingowym. Żeby kupić znaczek, trzeba przejść niemal całe Łazienki. Muzeum wpisane na listę miejsc do zwiedzania na spokojnie w najbliższym czasie. Nie mówiąc oczywiście o samym Pałacu.
 
Grzegorz Kaczmarczyk
809
Znaczek dostępny w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w cenie standardowej. W muzuem ciekawa wystawa czasowa poświęcona losom Szpitala Ujazdowskiego. Sam Pałac to oczywiście perełka architektoniczna Warszawy .
 
Aleksandra Ż
Seria Niefortunnych Zdarzeń
Niestety w Noc Muzeów znaczek nie był dostępny, z powodu trafienia podchorążówki przez piorun - znaczki nie dojechały do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Będą dostępne w późniejszym terminie (prawdopodobnie tak samo jak w Oranżerii - najwcześniej we wtorek (21.05.2019)
 
Robert Salwowski
Bobik
Re: Seria Niefortunnych Zdarzeń
Proszę Was! Ja około południa w sobotę, kupiłem znaczki. Jeden w muzeum, drugi w Oranżerii. Nie rozumiem tych komentarzy?
 
Aleksandra Żebrowska
Aleksandra Żebrowska
Re: Re: Seria Niefortunnych Zdarzeń
Byliśmy tam około 23 i nie było ani jednego. Wytłumaczenie dostaliśmy dokładnie takie jak wyżej, nawet Pani z Muzeum opowiadając tę historię stwierdziła, że "trudno w to uwierzyć, ale..." :)
Od południa do 23 jest prawie 12 godzin, a przy pierwszym dniu sprzedaży mogło to mieć diametralne znaczenie.
 
Robert Salwowski
Bobik
Pałac
Znam to jako warszawiak od lat. Łazienki to miejsce przecudowne a sam pałac to perełka nad perełkami. Hurra byłem pierwszy!
 
Roman Binder
borsuk
Re: Pałac
Brawo, byłeś pierwszy bo wiedziałeś o zmianie miejsca sprzedaży. A ja wróciłem bez znaczków.
 
Robert Salwowski
Bobik
Re: Re: Pałac
Właśnie dlatego, że byłem, udało się wszystko ustalić i przekazać do centrali.